Ožērs pirmo reizi karjerā kļūst par WRC čempionu 0

Francijas autosportists Sebastjans Ožērs ceturtdien izcīnīja savu karjerā pirmo pasaules autorallija čempionāta (WRC) uzvarētāja titulu, oficiāli pārtraucot sava tautieša Sebastjana Lēba dominanci.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107

Ceturtdien sākās pasaules čempionāta 11.posms, kas norisinās Francijā. Tas tika atklāts ar atklāšanas ātrumposmu (“Power Stage”), kurā triumfēja Danijs Sordo no “Citroen” vienības, bet otrais finišēja Ožēra galvenais konkurents kopvērtējumā beļģis Tjerī Nevils no “Qatar” komandas, savukārt pats Ožērs ar savu “Volkswagen” spēkratu bija trešais, tiekot pie viena punkta.

Tieši šis viens punkts nodrošināja Ožēram pirmo titulu karjerā, jo nu starp viņu un Nevilu ir 82 punkti, bet atlikušajā sezonas daļā iespējams izcīnīt vien 81 punktu.

Tikmēr pašreizējais čempions Lēbs ar “Citroen” atklāšanas ātrumposmā ierindojās vien sestajā vietā. Pats sportists jau atklājis, ka šis viņam būs pēdējais rallijs karjerā.

Francijas rallijs noslēgsies svētdien, bet šosezon vēl paredzētas sacensības Spānijā un Lielbritānijā.

Lēbs par pasaules čempionu kļuva deviņus gadus pēc kārtas – no 2004. līdz 2012.gadam. Šosezon viņš piedalījies tikai trijos posmos un tāpat pašlaik kopvērtējumā ieņem augsto septīto vietu.

Tāpat Lēbs šovasar piedalījās leģendārajās Paikspīkas kalnā braukšanas izturības sacīkstēs, sasniedzot trases visu laiku ātrāko rezultātu.