×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Ozoliņa: Integrācijas jautājumi Latvijā vienmēr bijuši ASV uzmanības lokā

ozolina_zaneta3

Integrācijas jautājumi Latvijā vienmēr bijuši ASV uzmanības lokā, aģentūrai LETA sacīja politoloģe Žaneta Ozoliņa. Viņa uzskata: fakts, ka šos jautājumus uzrunā ASV Senāta Ārlietu komitejai pieminējis par vēstnieku Latvijā nominētais Marks Pekala, ir likumsakarīgs, jo jautājumam aktualitāti piešķir nesen notikušais tā dēvētais valodu referendums.

LETA jau ziņoja, ka Pekala cita starpā uzrunā Senāta Ārlietu komitejai norādījis: “Gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ir krievi, no kuriem gandrīz 300 000 ir nepilsoņi. Mēs vēlētos iedrošināt Latvijas valdību apsvērt pasākumus, kas uzlabotu integrāciju šajā sabiedrības daļā, mēs ceram, ka nesenais valodu referendums no abām pusēm var tikt izmantots, lai sāktu konstruktīvu dialogu starp krieviem un latviešiem.”

Karjeras diplomātu Pekalu darbam Latvijā nominējis ASV prezidents Baraks Obama. Gala vārds par jauno Latvijas vēstnieku vēl jāsaka ASV Senātam.

Uzrunājot Ārlietu komitejas locekļus, Pekala uzsvēra ASV ciešo politisko un ekonomisko sadarbību ar Latviju, kā arī apstiprināšanas gadījumā solīja stiprināt abu valstu divpusējās attiecības.

Pekala ir karjeras diplomāts, patlaban vada Cilvēkresursu biroja Iesācēju nodaļu. No 2007. līdz 2010.gadam viņš bijis vēstnieka vietnieks ASV pārstāvniecībā Francijā, no 2005.gada līdz 2007.gadam strādājis Eiropas un Eirāzijas birojā, bet no 2002.gada līdz 2005.gadam – ASV pārstāvniecībā Igaunijā. 2001.gadā Pekala bijis Nacionālajā drošības padomē atbildīgs par jautājumiem, kas saistīti ar Krieviju. Tāpat Pekala strādājis pārstāvniecībā NATO un nodarbojies ar dažādiem jautājumiem Azerbaidžānā un Polijā.

Pekala studējis Mičiganas universitātē un Kolumbijas universitātē. Viņš ir precējies, ģimenē aug divi septiņus un desmit gadus veci bērni.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka līdzšinējā vēstniece Džūdita Gārbere Latviju varētu pamest šā gada jūlija sākumā, bet jaunais vēstnieks ierasties Rīgā varētu jau rudenī.

Gārbere, kura arī ir karjeras diplomāte, darbu Latvijā sāka pirms gandrīz trīs gadiem – 2009.gada augustā. Viņas priekšgājējs Čārlzs Larsons Rīgu pameta pēc nepilna gada darba līdz ar jaunā ASV prezidenta Obamas ievēlēšanu amatā. Iepriekš nepilnus trīs gadus ASV vēstnieces Latvijā pienākumus pildīja Ketrīna Toda Beilija. Pirms viņas šos pienākumus trīs gadus pildīja Braiens Karlsons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+