×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Diez vai Repšes komandai vajadzīgs “sapurinātājs”, populāra “seja” gan (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Hokeja spēlei ir trīs periodi, un zaudējums pirmajā vēl nenozīmē sakāvi visā spēlē. Mobilizēt spēlētājus izšķirošajai cīņai ir trenera un komandas kapteiņa uzdevums un talants. Hokejists Sandis Ozoliņš ir slavens ne tikai ar savu meistarību ledus laukumā, bet arī ar spējām spēles starplaikā ģērb­tuvēs “sapurināt” komandu, lai tā darbotos stingrāk un apņēmīgāk. Partijai “Latvijas attīstībai”, kurai S. Ozoliņš nolēmis pievienoties pēc sportista karjeras beigšanas, “sapurināšana” šobrīd tiešām noderētu, ņemot vērā, ka Eiroparlamenta vēlēšanās par to nobalsojis vien 9421 pilsonis (2,12% no visiem balsotājiem un pieticīgā astotā vieta). Zaudējums! Un tas par spīti vērienīgai reklāmas kampaņai un slavas dziesmām, kuras bijušajam Operas direktoram Andrejam Žagaram bija veltījuši “kultūras cilvēki”. Taču mazticams, ka repšisti Ozoliņu piesaistījuši komandas gara uzturēšanai un pārliecības vairošanai pirms nākamā “perioda” – Saeimas vēlēšanām. Viņa misija izskatās vienkāršāka – būt par “seju”, kas pievilina partijai vairāk balsu, īpaši jauniešu un sporta līdzjutēju aprindās, kas citādi, iespējams, uz vēlēšanām vispār neietu. Attiecīgi aiz slavenā hokejista platās muguras parlamentā varēs iesoļot arī citi kandidāti. Klasika, kas Latvijas politikā redzēta vairākkārt, taču to veicina vēlēšanu sistēma vai, precīzāk, tās neatbilstība Latvijas vēlētāju paradumiem. Proti, balsošana par partiju sarakstiem attaisnojas tajās valstīs, kur cilvēki balso par politiskajām programmām, idejām, ideoloģijām, pie mums tomēr uzsvars bija un paliek uz personībām. Tieši spilgta personība ir pirmais obligātais nosacījums jaunas partijas veidošanai, par programmu un lozungiem var neuztraukties – tos gudri padomdevēji sacerēs…

Domāju, ka pret S. Ozoliņa vēlmi izmēģināt spēkus politikā jāizturas ar cieņu, jo īpaši tāpēc, ka tik bieži dzirdam skaistus aicinājumus par politisko līdzdalību un atbildības uzņemšanos. Ir pietiekami piemēru, kad bijušie sportisti izvēlējušies šādu ceļu. Piemēram, Ozoliņa kolēģis, slavenais slovāku hokejists Peters Ščastnijs divus sasaukumus darbojās Eiropas Parlamentā, ukraiņu bokseris Vitālijs Kļičko bija viens no Maidana revolūcijas varoņiem un nupat kļuvis par Kijevas mēru. Partijas izvēle ir paša Ozoliņa darīšana, taču jārēķinās, ka politikā viņš būs debitants, kas turklāt tikai sācis apgūt šīs “spēles” noteikumus. Pieredzējušāki “spēlētāji” to nekautrēsies izmantot, bet neapmierinātas publikas svilpieni var atskanēt agrāk, nekā to būsi gaidījis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Žēl, ka izvēlējās nepareizo komandu

 2. savādi un pat smieklīgi, ka Latvijā partijas dibina tādi dīvainīši.
  Repše, Sudraba, Šlesers arī atkal lien bez ziepēm, kaut ir jau pamatīgas ziepes savārījis Latvijai ar savām uzturēšanās atļaujām. Kāda jēga no ieņemtās naudas, ja ar to neprot saimniekot – izplekerē pa labi un kreisi visādiem karginiem u.c. “investoriem”.
  Par Repši nedodu ne sprāgušu mušu, viņš jau tā izblamējies, jābrīnās, ka vēl atļaujas publiski kaut kur rādīties. Obeščalkins – Solītājs… Ko pie viņa cer atrast talantīgs sportists – nekādi nesaprotu, ja nu vienīgi apkaunojumu un negodu. Kāpēc viņam tas vajadzīgs??? Vai arī pats uz Repšes solījumu sarūsējušā āķa uzķēries?

 3. Ozoliņam,spēlējot,arī gadījās pa kļūdai.Partijas izvēle arī ir kļūda.Vai viņš to izlabos.Diez,vai politikā aiz viņa būs vārtsargs,vai vārti būs tukši.

 4. Esmu pārliecināts, ka Ozoliņa pienesums Latvijai būtu daudz lielāks ja viņš izaudzinātu vismaz vienu paaudzi mazo Latvijas hokejistu. Izmantojis savu talantu, pieredzi un attieksmi pret šo sporta veidu.
  To ka viņš sēž blakus mēnessērdzīgi apsēstam” vadonim” ir kauns un negods. Repše jau vairākkārt ir pierādįjis savu aprobežotību darbos un visvarenību savā bezjēdzīgajā muldēšanā.
  Domāju, ka viss tas labais kas bija uzkrāts Ozoliņam līdz šim ilgu, sūru gadu laikā izčabēs vienā mirklī un viņu ātri sāks neieredzēt kā lielāko daļu Latvijas politiķu( atcerieties Āboltiņas uzstāšanās méģinæjumu Arēnā pirms hokeja spēles).
  Žēl, Ozoliņš asociējās ar pietiekami gudra cilvēka tipu. Bet…….

 5. Lūzeru partija!!! Var redzēt, ka Repšem idejas beigušās, glumajam starpniekam Jaunupam – vajadzīga naudiņa un pašapliecināšanās, Žagaram amatiņš, kur pašņakarēties, bet valsts dotāciju pumpētājam Vaitaitim – atkal vajadzīgs valsts miljonu atbalsts. Tā arī ir visa šīs partijas “stratēģija”. Ko darīt, ja cilvēki vairs šitiem loriņiem netic? Vienīgās cerības uz Ozoliņu. NESANĀKS !!! Cerams, ka Ozoliņš sevi nesasmērēs, bet Jūs – miskastē!

  • domā,domā,domā Atbildēt

   Skarbi,bet patiesi! Šai spēlē nebūs ne vārti,ne nūja,ne šeibe.Katram jānodarbojas lauciņā,ko viņš pazīst.Ja tik ļoti grib atbalstīt-lūdzu,sportu LATVIJĀ !Plašs darba lauks-jebkurā jomā.

 6. Varbūt Repšes kungam vajadzētu uzaicināt savas partijas rindās Renāru Kauperu vai Olgu Rajecku?

Draugiem Facebook Twitter Google+