×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Ozoliņš pārtrauc darbu Repšes dibinātajā biedrībā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušais hokejists Sandis Ozoliņš nolēmis pagaidām aktīvi politikā nedarboties, tajā skaitā, nekandidējot 12.Saeimas vēlēšanās un distancējoties no Eināra Repšes dibinātās biedrības “Latvijas nākotnes forums” un partijas “Latvijas attīstībai”. To Ozoliņš atklāja intervijā laikrakstam “Neatkarīgā”.

“Es neesmu iestājies nevienā politiskajā partijā un pagaidām netaisos to darīt. Es nekandidēšu Saeimas vēlēšanās šoruden,” sacīja Ozoliņš. Viņš norāda, ka patlaban nevar pilnvērtīgi darboties politikā un uzņemties atbildību par saviem lēmumiem. Tāpēc nolēmis nekandidēt vēlēšanās.

“Bet tas nenozīmē, ka es nolikšu malā sabiedrisko darbu. Iespējams, pēc gada varēšu pateikt, kādu redzu savu nākotni šajā sfērā,” norāda bijušais hokejists. Viņš uzsver, ka es vēlas pievērsties sabiedriskam darbam, lai gūtu pieredzi un zināšanas politiskajai darbībai.

Ozoliņš neplāno atgriezties hokejā. “Mani nesaista hokejs. Ir lietas, kas man liekas svarīgākas manā vecumā, šajā manas dzīves posmā,” skaidro bijušais sportists.

Viņš uzsver, ka katram ir jānodarbojas ar to, kas viņu tiešām saista. “Tas ir stereotips, ka ikvienam, kas ir spēlējis hokeju, ir jāpaliek tai pašā sfērā. Kādēļ? Mana dzīves izpratne ir kardināli mainījusies. Godīgi – kāpēc es neizvēlējos turpināt ar hokeju? Savas cilvēciskās pieredzes dēļ. Pirms atgriešanās Latvijā pirms pieciem gadiem es skatījos vecās fotogrāfijas ar saviem dēliem – dažādos viņu dzīves posmos, būtiskākajos notikumos – un secināju, ka sava darba, hokeja dēļ neesmu piedalījies lielākajā daļā no tiem. Izbraukums, spēles… Hokejistiem nav sestdienu, svētdienu vai brīvu piektdienas vakaru, ko pavadīt ar ģimeni. Es to esmu palaidis garām. Un negribu to vēlreiz atkārtot, ja man būs kādreiz lemts atkal veidot ģimeni. Paliekot hokejā arī trenera vai citā statusā, nekas tāds nav iespējams. Tas būtu tas pats, ko esmu jau nodzīvojis 20 un vairāk gadu. Un to es negribu,” sacīja Ozoliņš.

Kā skaidro Ozoliņš, viņš neplāno darboties biedrībā, par kuras ģenerālsekretāru viņš šopavasar plānoja kļūt. “Es pievērsīšos sabiedriskam darbam individuāli. Uzkrāšu zināšanas un turpināšu izglītoties. Es nevēlos izmantot savu sporta karjeras laikā iegūto popularitātes platformu iekļūšanai parlamentā,” uzsver bijušais sportists.

Ozoliņš neizslēdz, ka nākotnē varētu dibināt savu partiju. “Iespējams, ja pārliecināšos, ka tiešām esmu spējīgs un piemērots darbam politikas jomā, lai kardināli uzlabotu situāciju valstī, iedzīvotāju labklājību. Ja ne, tad es to nedarīšu,” sacīja bijušais sportists.

Viņš skaidro, ka lēmums iesaistīties politikā bija pārdomāts. “Es šim procesam gatavojos aptuveni gadu – tikos ar bijušajiem un esošajiem politiķiem un centos saprast Latvijas politisko vidi. Kas notiek, kāpēc. Arī salīdzinot ar ASV politisko vidi. Tas nebija mans vienas dienas lēmums – politika. Zināmu praksi šajā laikā sabiedriskās organizācijas ietvaros es ieguvu un pārliecinājos, ka, kritiski novērtējot pašam sevi – vēl nav pienācis laiks pilnvērtīgai darbībai Saeimā, lai uzņemtos atbildību par to, ko es daru,” sacīja Ozoliņš.

“Tā bija teorija. Man vajag praksi, dziļāk iesaistoties sabiedriskajā dzīvē, politiskajos procesos,” par lēmuma pieņemšanas procesu saka Ozoliņš.

Ozoliņš noliedz, ka nav apvainojies par to, ka nav kļuvis par partijas līderi uzreiz. “Arī par komandas kapteini es nekļuvu vienā dienā. Tas ir jānopelna ar savu darbu, ar savu attieksmi, ar savu piemēru, ar to, vai tavi vārdi atbilst taviem darbiem. Tad var kļūt par kapteini. Tikai ar runām par kapteini kļūt nevar,” saka bijušais hokejists. Viņš atturējās vērtēt Repšes darbību. “Viņiem ir savs redzējums un savs ceļš politikā. Ja es pagaidām nevaru piedāvāt alternatīvu, nevēlos viņus kritizēt,” sacīja Ozoliņš.

Viņš uzskata, ka lēmums nekandidēt Saeimas vēlēšanās ir viegli saprotams, atgādinot, ka daudzi sabiedrībā populāri cilvēki, kuri savulaik bija kandidējuši vēlēšanās, pēc viņa sākotnējā paziņojuma “pēkšņi nāca klajā ar atklāsmēm par savu vilšanos un izmantotības sajūtu”. “Lai tā nenotiktu ar mani, es izvērtēju šīs atziņas un savu pieredzi, sapratu, ka arī man nepieciešams iegūt lielākas zināšanas un pieredzi šajā jomā. Lai es nesūkstītos pēc kāda laika un neteiktu: vai, vai, mani izmantoja,” skaidro Ozoliņš.

Ozoliņš esot rēķinājies, ka daļa sabiedrības paudīs neizpratni par viņa iesaistīšanos politikā. “Es nevarēju būt izņēmums, ja sabiedrībai kopumā ir ļoti kritiska attieksme pret politiķiem. Bet kāda ir alternatīva? Tikai sēdēt malā? Sūkstīties un kritizēt? Vai beidzot sākt darīt?! Uzņemties atbildību. Jūs arī pret mani izturēsieties ar skepsi, līdz brīdim, kamēr es nepārliecināšu jūs, ka spēju strādāt politikā. Bez lozungiem,” skaidro Ozoliņš.

Bijušais hokejists ir pārliecināts, ka sabiedrībai un indivīdam ir jāmācās uzņemties atbildība par savu dzīvi un arī iespēju to mainīt. “Latvijā šī pieticība un skepse “nu ko tad mēs, tādi maziņi” izpaužas ik uz soļa. Arī attieksmē pret Eiropas Savienību. Bet mums ir jābūt spējīgiem pastāvēt par sevi, iestāties par savām prasībām. Kur ir mūsu drosme? Mums jābūt savai pašapziņai, prasmei izdarīt labāk nekā kaimiņiem. Lai arī tas ir riskanti,” savu viedokli pamato Ozoliņš.

Kā ziņots, šī gada maijā Ozoliņš paziņoja, ka pieņēmis lēmumu noslēgt savu karjeru sportā un iestāties politiķa Einara Repšes dibinātajā biedrībā “Latvijas nākotnes forums”. Bija plānots, ka Ozoliņš kļūs par biedrības ģenerālsekretāru.

Pirms mēneša laikraksts “Neatkarīgā”, atsaucoties uz politikas kuluāru sarunām, vēstīja, ka partija “Latvijas attīstībai” pirms Saeimas vēlēšanām domājot par sava līdera Repšes nomaiņu.

Kā rakstīja laikraksts, bijušā Ozoliņa pietuvošanās aktīvajai politikai tiekot uztverta kā nopietna spēku pārbīde “Latvijas attīstībā”. Ozoliņš pirms neilga laika iestājās sabiedriskajā organizācijā “Latvijas nākotnes forums”, kas bija priekštece partijai. Tikmēr biedrību pametis ilggadējais Repšes līdzgaitnieks uzņēmējs Valērijs Belokoņs. Savukārt vājie rezultāti Eiropas Parlamenta vēlēšanās esot likuši kritiski izvērtēt Repšes spējas dot organizācijai uzrāvienu, kas to varētu ievest Latvijas politikas elitē. Šādā kontekstā tiekot runāts, ka partijā sākusies citu idejisko līderu meklēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. … ‘Tuksa muca talu skan’ … Precedents jau reiz bijis: Ozolin labi pazitamai komandai, Toronto Maple Leafs, Kanada, bija tads Red Kelijs, parnaca no ASV Detroitas ‘sarkaniem sparniem’ komandas, tika ievelets parliamenta, bet nespeja paplest muti debates, ne piedalities likumsastadisana … hokeja kultura un mazas rebes nedeva tam ne valstsvira spejas, ne skatijuma …

  … Lidz sim, izliekas, ka ari Ozolins nekads patriotiski noskanots politikis nesanaks ar sadu domasanu. Bus gluzi lidzigs tiem oportunistiem, egoistiskiem manipulatoriem … ne varda, ne pieradita izpratne par pamatproblemam kuras stav prieksa nacionalai valstij … tikai personigas problemas un neizpilditas personigas velmes … un kur tad ambicioza lieta – PAT SAVA PARTIJA !!!!

  … Kam sads sekls politikis noderes nakotne ? Vai tikai Bezabrenes neokolonizatoriem …?

  … Katram politikim var but tikai tads devums valstij un sabiedribai, ko vinam Dievs devis, un uz ko vins ir gatavojies sava dzive !!!

  … PROFESIONALIEM hokejistiem TAS var but tikai DZILS PATRIOTISMS un SABIEDRISKA DARBA VAJADZIGA ENERGIJA, ko tie ieguvusi sava FIZISKA UN saraustitaja prombutne no savas sabiedribas un kulturas … (IESKAITOT GOLFOSANU)!

  … OZOLIINS PAT NEIZPROT TO SITUACIJU, KA 12. SAEIMAS SASTAVS NOTEIKS UZ VISIEM LAIKIEM LR TALAKO NAKOTNI …. VILCIENS BUS AIZGAJIS UN REPUTACIJA TAM LIDZI … !

 2. Kaut kā nemanīju, ka viņš būtu uzsācis. Bet tāds laikam tas darbs – pazīmēties sarakstā.

 3. Laikam bez ripas ledus laukumā ir saredzējis politiskos blēžus un naudas slaucējus…?

 4. Bet LTV raidījumā 1:1 tik PĀRLIECINOŠI runāja par to, ka “tas ir pārdomāts solis darboties Repše biedrībā”, lai gan bijuši DAUDZI PIEDĀVĀJUMI no citām partijām … Tās, ka pieslējās Repšem jau liecina politisko ANALFABĒTISMU…Repšem IZDEVĀS sakarināt makaronus ar savu …DAIĻRUNĪBU …
  Tieši TAGAD, ja tā vēlas piedalīties POLITIKĀ, vajadzēja BALOTĒTIES saeimas vēlēšanās… Pēc 4 gadiem visi būs jau AIZMIRSUŠI, kas ir tāds Ozoliņš …

 5. Malacis – laikā saprata , ka ar politiskiem tirliņiem nav pa ceļam . Radi jaunu – savu kustību Latvijas labā – un vairākums Latvijas iedzīvotāju būs ar Tevi .

  Arī es – neievērojams cilvēks ar gandrīz 40 gadu pieredzi starptautisko konfliktu risinājumos ( bet ne politiķis)

 6. pareizs gajiens

Draugiem Facebook Twitter Google+