Laukos
Tehnika

Ozolniekos rīkos semināru par kūtsmēslu efektīvu izmantošanu0

Foto – LETA

Lai informētu par jaunākajām tehnoloģijām kūtsmēslu efektīvā apsaimniekošanā, biedrība “Zemnieku saeima” 9.februārī Ozolniekos rīkos semināru “Kas vērtīgs kūtsmēslos?”, informē biedrības pārstāvji.

Dalībai pasākumā aicinātas saimniecības, kurām interesē efektīva kūtsmēslu apsaimniekošana, kā arī institūciju un mācību iestāžu pārstāvji, kuru kompetencē ir organiskā mēslojuma lietošana.

Plānots, ka sanāksmē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvis stāstīs par situācija kūtsmēslu apsaimniekošanā Baltijas jūras reģiona valstīs, kā arī problēmām un to risinājumiem. Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātes Augsnes un augu zinātņu institūta direktors, profesors Aldis Kārkliņš stāstīs par pētījumus kūtsmēslu jomā.

Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Agroķīmijas departamenta direktore Skaidrīte Rulle informēs par normatīvo aktu prasībām kūtsmēslu izmantošanā, bet LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere stāstīs par slaucamo govju ēdināšanu emisiju mazināšanai.

Pasākuma noslēguma notiks sanāksmes dalībnieku diskusijas

Interesenti aicināti pieteikties semināram līdz 7.februārim, rakstot uz Zemnieku saeimas biroja e-pastu.

Sanāksme notiks 9.februārī, “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) telpās Rīgas ielā 34, Ozolniekos.

Sanāksme notiek projekta “Kūtsmēslu standarti” (Uzlaboti kūtsmēslu standarti ilgtspējīgai barības elementu pārvaldībai un emisiju samazināšanai/”Manure Standards”) ietvaros. Pasākumu rīko biedrība “Zemnieku saeima” un VAAD.

LA.lv