Latvijā
Novados

Ozolnieku budžetā paredz piecu miljonu eiro deficītu0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ozolnieku novada pašvaldības budžetā šogad paredzēts 5 024 405 eiro deficīts, liecina pašvaldības sniegtā informācija.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Agnese Kļava aģentūru LETA informēja, ka kopējie budžeta izdevumi plānoti 20 156 581 eiro, bet ieņēmumi – 15 132 176 eiro apmērā. Izdevumu pārsniegumu pār ieņēmumiem plānots segt no naudas līdzekļu atlikuma no 2018.gadā, kā arī ilgtermiņa aizņēmumiem 2 873 500 eiro, kas paredzēti lielajiem investīciju projektiem.

Lielākā daļa jeb 46% no kopējā pamatbudžeta plānots izlietot izglītībai, 23% novirzīt mājokļu un teritoriju apsaimniekošanai, 18% sociālajai aizsardzībai, 5% vispārējo valdības dienestu uzturēšanai. 5% līdzekļu paredzēti kultūras un sporta pasākumiem, 2% ekonomiskajai darbībai, bet 1% – sabiedriskajai kārtībai un drošībai.

Kļava pauda, ka 2019.gadā plānots par 3,4 miljoniem eiro vairāk nekā 2018.gadā ieguldīt investīciju projektos – infrastruktūras attīstībā. Plānots, ka 2019.gadā tiks sākta jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība pie Ozolnieku vidusskolas un Sporta skolas kompleksa paplašināšana – baseina un jaunas sporta zāles būvniecība. Plānoti vairāku ielu un ceļu attīstības projekti, lielākais no kuriem – Jaunatnes ielas un Atpūtas ielas posma pārbūve Ānē -, kā arī ieguldījumi ūdenssaimniecības attīstībā Ozolniekos, Garozā un Ānē. Ievērojami līdzekļi paredzēti arī izglītības iestāžu remontiem, ielu apgaismojuma izbūvei, sporta laukuma izveidei pie Salgales pamatskolas Emburgā, Teteles kapu kapličas izbūvei un vairākiem teritorijas labiekārtošanas projektiem un atpūtas zonu izveidei.

Budžetā paredzēti izdevumi subsīdijām un dotācijām sporta organizācijām un individuālajiem sportistiem, bērnu vasaras nometnēm, izglītojošiem un kultūras pasākumiem, pašvaldības dibinātai biedrībai “Volejbola attīstība Ozolniekos”. Tāpat plānots sociālo pabalstu pieaugums maznodrošinātajiem un sociāli neaizsargātajām iedzīvotāju kategorijām.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Tuvinieki Latvijā un Lielbritānijā satraukti par Mārča likteni
15 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievija Otrā pasaules kara jautājumos atgriežas pie Staļina laiku interpretācijām 1
15 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
FOTO: Tā izskatās Rīgas zoodārza jaunā ekspozīcija. Svarīgs paziņojums apmeklētājiem
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām 7 gadu laikā attīstībai sola gandrīz divus miljardus eiro
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, dažviet līs
1 stunda
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Sicīlijas gepards un Latvija. Sāk demonstrēt Tomazi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses fon Volfas mīlas stāstu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro
59 minūtes