Latvijā
Novados

“Visi policisti bija izsaukti uz sarunu.” Ozolniekos atstādina policijas priekšnieku 1

Valsts policija

Šodien uz dienesta pārbaudes veikšanas laiku no darba atstādināts Ozolnieku novada Pašvaldības policijas priekšnieks Arnis Joma, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Joma atstādināts, “pamatojoties uz Ozolnieku novada iedzīvotāju iesniegtajām sūdzībām par Ozolnieku novada Pašvaldības policijas bezdarbību”.

Dienesta pārbaudes komisiju vadīs Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Akmentiņš (VL-TB/LNNK). Viņš aģentūrai LETA pauda, ka iesniegumos ir minēti konkrēti policijas bezdarbības gadījumi, taču plašāk tos nekomentēja, aicinot sazināties ar pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļu.

Savukārt daļas vadītāja Evita Kairiša informēja, ka pašlaik sīkāki komentāri publiskajā telpā netiks sniegti.

Taču pašvaldība aicina atsaukties tos iedzīvotājus, kuriem ir “uz faktiem balstītas sūdzības par Pašvaldības policijas darbu vai bezdarbību”.

Pats Joma par uzsākto pārbaudi pauda neizpratni un klāstīja, ka vakar viņam bija izcēlies konflikts ar domes priekšsēdētāju Daini Liepiņu (LRA).

“Visi policisti bija izsaukti uz sarunu, domes priekšsēdētājs sāka bļaut un lika man rakstīt atlūgumu. Šorīt no rīta jau bija rīkojums par atstādināšanu un dienesta pārbaudi,” skaidroja atstādinātais policijas priekšnieks.

Jomam nav skaidrs, uz kādu sūdzību pamata pārbaude ierosināta, turklāt vēl lielāku neizpratni raisa fakts, ka pašvaldība aicina ziņot par iespējamo policija bezdarbību.

“Sanāk, ka sūdzības tiek meklētas,” piebilda Joma.

Viņš neslēpa, ka kopš varas maiņas Ozolnieku novada domē ir izjutis spiedienu, jo arī iepriekš pret viņu it kā bijusi ierosināta dienesta pārbaude, taču Jomam nav bijis skaidrs, kādi ir tās rezultāti un kas veica izvērtēšanu. Tāpat policijas priekšnieks no domes priekšsēdētāja vietnieka Akmentiņa iepriekš saņēmis aicinājumu pamest amatu.

LA.lv