×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2013
Drukāt

Ozolnieku novadā palu ūdeņi no ārpasaules izolē desmit mājokļus

Foto - LETAFoto - LETA

Lielupes plūdi skāruši vairākas teritorijas Ozolnieku novada Salgales pagastā, kur pavasara palu ūdeņi ieskāvuši desmit mājokļus, bet evakuācija pagaidām nav nepieciešama.

Ozolnieku novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša aģentūru LETA informēja, ka patlaban visvairāk applūdušas teritorijas Salgales pagasta Emburgas apkaimē pie Lielupes.

Tur patlaban no ārpasaules nosacīti ir atrauti desmit mājokļi lauku saimniecībās, kur applūduši piebraucamie ceļi, bet pašas mājas ir uz uzbērumu saliņām un pagaidām nav applūdušas.

Ozolnieku novadā jau iepriekš tika apzināti 34 mājokļu iedzīvotāji plūdu riska zonā. Vairums no viņiem paši ir sagatavojušies plūdiem, jo dzīvo apkaimē, kur tā ir regulāra parādība, un nav izteikuši vajadzību evakuēties, skaidroja Kairiša.

Viņa pastāstīja, ka arī desmit atrautie mājokļi ir regulāri applūstošajās teritorijās, kur iedzīvotāji pie plūdiem jau pieraduši, paši mēdz sagādāt pārtikas rezerves un nevēlas evakuēties.

Mājokļus un iedzīvotājus plūdu zonās apseko pašvaldības policijas darbinieki.

Kā ziņots, šorīt konstatēts, ka, turpinot celties Lielupes ūdens līmenim, palu ūdens sasniedzis dažu pilsētas nomaļu ielu malas, applūdušas atsevišķas nomales ielas Svētes upes apkaimē, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”.

Pagājušās diennakts laikā ievērojami palielinājies ūdens līmenis Lielupē; Ogres upē lejpus meteoroloģiskās novērošanas stacijas ūdens līmenis par 12 centimetriem (cm) pārsniedz kritisko līmeni; ir applūdušas pirmās mājas, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Ledus vakar izgājis Lielupē lejpus Mežotnes, ūdens līmenis tur samazinājies, taču jauns ledus sastrēgums izveidojies lejpus Staļģenes. Posmā no Jelgavas līdz Staļģenei ūdens līmenis paaugstinājies par 74-81 cm, pie Kalnciema – vairāk nekā 56 cm.

Jau ziņots, ka sestdien ap plkst.17 Lielupē pie Mežotnes sāka iet ledus, notika blīvēšanās un ūdens līmenis diennakts laikā pacēlās par nedaudz vairāk nekā trīs metriem, sasniedzot 476 centimetrus (cm) virs stacijas nulles atzīmes, un tas ir pat 40 cm vairāk nekā 2010.gada palos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+