×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Ozols: LIAA spēs apgūt visus pieejamos ES fondu līdzekļus

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) spēs apgūt visu no Eiropas Savienības (ES) fondiem pieejamo finansējumu, ceturtdien intervijā portāla “diena.lv” pārraidē “Dienas rīts” teica LIAA vadītājs Andris Ozols.

“LIAA atbild par to daļu, kas ir domāta uzņēmējiem. Mūsu programmās, es domāju, ka mēs tuvosimies 90%, ideālā gadījumā – 100%. Šāds gadījums gan nekad neiestājas, jo ir uzņēmumi, kas paši atsakās, pamainās biznesa plāni, tāpēc esmu diezgan lielu virssaistību piekritējs, lai ar uzņēmējiem varētu slēgt līgumus par lielākām summām nekā pieejams, rēķinoties ar dabisko atbirumu,” sacīja Ozols.

LIAA vadītājs uzsvēra – ja arī LIAA administrētajās programmās paliks neapgūti ES līdzekļi, tad tie būs nenozīmīgi.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija (EK) kritizējusi Latviju par ES fondu apguvi. Rodas iespaids, ka Latvijā ES fondu līdzekļi netiek ieguldīti stratēģiski un lietderīgi, aģentūrai BNS norādīja EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretāre Sanita Jemberga.

Pēc viņas teiktā, EK ir vērsusi Latvijas iestāžu uzmanību uz vairākiem jautājumiem, par ko ir bažas. Pirmais ir jautājums par līdzšinējo ieguldījumu lietderību un tās izvērtēšanas pētījumiem, kuru kvalitāte ir zema, tie nereti veikti steigā un nedod pilnīgu priekšstatu, ko no savas agrākās pieredzes vajadzētu mācīties un ko uzlabot. EK rodas iespaids, ka ES fondi netiek ieguldīti stratēģiski, lai sasniegtu mērķi – palīdzētu panākt pārtikušās valstis, bet ņemot vērā to, kur to būs vieglāk apgūt, proti, iztērēt, statistiski uzrādot it kā labus rezultātus. “Stratēģiskas darbības vietā mēs redzam vadīšanos pēc īstermiņa, aritmētiskiem, ar budžetu saistītiem apsvērumiem,” klāstīja Jemberga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+