Sports
Hokejs

Ozols: Vājā nacionālā hokeja čempionāta dēļ citas valstis mums iet garām0


Spēles moments Eiropas izaicinājuma turnīra hokeja spēlē, kurā tiekas Latvijas un Baltkrievijas izlases “Arēnā Rīga”.
Spēles moments Eiropas izaicinājuma turnīra hokeja spēlē, kurā tiekas Latvijas un Baltkrievijas izlases “Arēnā Rīga”.
LETA

Vājā nacionālā čempionāta dēļ pārējās valstis mums lēnām iet garām, uzskata hokeja skolas “Rīga” treneris un bijušais Latvijas izlases spēlētājs Juris Ozols. Taču pēdējās valstsvienības pārbaudes spēles viņam radījušas pārliecību, ka pasaules čempionātā Maskavā Latvijas izlase izskatīsies cienījami.

“Pret Vāciju (3:4, 4:1) vēl laukumā bija neliels bardaks. Treneri cenšas ieviest jaunas sistēmas, rodas kļūdas. Spēles pret Šveici (1:2 PL, 3:4) man jau ļoti patika, zaudējumi bija tikai uz veiksmes faktora. Notiek nopietns darbs pie spēles aizsardzības zonā un to var redzēt – nav tā, ka individuāli kāds kļūdās un čau, uzreiz cits pieslēdzas palīdzēt. Man kopējais iespaids ir labs,” “LA” sacīja Juris Ozols, kurš Latvijas izlasi pārstāvēja 2004. gada pasaules čempionātā.

“Latvija atklātu hokeju nemaz nevar atļauties spēlēt, nevar gaidīt, ka Maskavā mēs kādā spēlē dominēsim. Nē, galvenais ir kārtība aizsardzībā un tad iet pretuzbrukumos. Domāju, būs līdzīgi kā pērn – kas mazāk ielaiž, tam ir lielākas iespējas uzvarēt. Virziens un doma ir pareizs,” piebilda bijušais uzbrucējs, uzsverot, ka ļoti svarīgs faktors ir izlasē valdošā pozitīvā gaisotne.

Saistītie raksti

Pārbaudes spēlēs nav sekmējies ar vairākumu. “Pret Šveici bija bīstami momenti, taču nepaveicās iemest. Vajadzētu vairāk mest, vārtu priekšā veidot trafiku. To gan ir viegli pateikt, bet grūti izdarīt, metienus bloķē. Taču izpildītāji mums ir un gan jau iemetīs,” norādīja Ozols.

Ko no Latvijas izlases gaidīt pasaules čempionātā? “Visi mums lēnām iet garām. Tas droši vien ir vietējā čempionāta dēļ – visiem pretiniekiem ir un spēlētāji aug. Mums no vietējā čempionāta ir nulle – nav neviena spēlētāja. Tāpēc visi iet uz priekšu, vieglas spēles mums nebūs. Agrāk vismaz no Baltkrievijas čempionāta varēja paņemt spēlētājus, 50 procenti Rīgas “Dinamo” spēlētāju nāk no turienes. Tomēr esmu pārliecināts, ka Maskavā būs ok. Ļoti ceru, ka šis mums nebūs 20. un pēdējais turnīrs elitē. Brīnumus nevajadzētu gaidīt, taču čaļi savu darbu izdarīs. Girgensons, Daugaviņš, Ķēniņš – tie ir līderi, kam jāpavelk komanda. Vārtsargu līnija ir ļoti laba. KHL ir augstākais līmenis Eiropā, tāpēc spēlētāji muļķības laukumā nedarīs,” sacīja Juris Ozols.

Pasaules čempionātu Maskavā Latvija uzsāks piektdien pret Zviedriju.

LA.lv