×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Ozolzeme Ozoliņu galerijā

ReklāmfotoReklāmfoto

Līdz 30. oktobrim Jūrmalas privātajā Intas un Imanta Ozoliņu izstāžu zālē Vaivaros skatāma fotogrāfa Bruno Alsiņa darbu izstāde.


 

Bruno Alsiņš pēc profesijas ir būvinženieris konstruktors, savā brīvajā laikā arī fotogrāfs. Fotogrāfs, kura darbi skatītājam pielīp un paliek ilgā atmiņā. Fotomākslinieka mīļākā tēma ir Latvijas skaistā un neatkārtojamā daba, likteņupe Daugava, kā arī Gauja, kas savā tecējumā skar tikai Latviju. Kā arī ozoli, stārķi ozolu zemē un tautas atmoda. Mākslinieks skatītāju vērtējumam nodevis ap 50 fotogrāfiju, pārsvarā melnbaltas, tikai četras krāsainas. Minētās melnbaltās fotogrāfijas gandrīz visas veltītas objektiem, kuri vairs nav dabā, vienīgi tikai ļaužu atmiņā un tautas teikās. Pārliecinoša ir tā sauktā Daugavas fotosērija apmēram ar divpadsmit darbiem. Tur mēs redzam dziesmu apdziedāto, bet zem Daugavas ūdeņiem paslēpušos Staburagu, Kokneses pilsdrupas visā varenībā, arī neaizmirstamo Pērses ūdenskritumu. Divpadsmit fotogrāfijas ļauj iepazīt mūsu zudušās vērtības. Vairākas fotogrāfijas veltītas ozoliem, kuri cietuši no cilvēku nepareizās attieksmes pret tiem, kā arī no Pērkona dusmu zibeņiem. Interesantas ir fotogrāfijas ar zirgiem. Pārliecinoša ir zirga galva starp ozoliem, ozols kā zirga galvas atveids. Meistara fotogrāfijas ir grafiskas, daudz izdevušos eksperimentu. Izmantotas dažādas fototehnikas. Pāris krāsaino darbu skatītājiem pierāda to, ka arī šīs tehniskais izpildījums meistaram nav svešs un viņš var izteikties ne sliktāk kā melnbaltā tehnikā. No krāsainiem darbiem man emocionālu un pārliecinošu iespaidu atstāj “Jāņu vakars”, “Pieneņu lauks”.

Neskatoties uz cienījamo vecumu, mākslinieks B. Alsiņš meklē atkal jaunas un jaunas vietas, kuras mēs savā ikdienas steigā neesam ievērojuši.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zīmes: 1827

2012.09.27. 12:59:31

\antresolsatvilknelaNEDELA KABATA4.oktobrisNEDELAS NOTIKUMIBruno Alsins.doc

Nod. vad.: ________________

Autors:_________________

Atb.redaktors: ___________

 

 

PAGE

 

 

PAGE 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+