×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Ienākumus no Ozona jaunās filmas Latvijas pirmizrādes dāvinās Baltinavas kultūras namam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

19. novembrī plkst. 19 – tikai dažas dienas pēc pasaules pirmizrādes – Rīgas Starptautiskā kino festivāla ieskaņas pasākumā būs iespēja apmeklēt filmu “Jaunā draudzene”, ko veidojis viens no skandalozākajiem Eiropas režisoriem – Fransuā Ozons, portālam LA.lv pastāstīja Rīgas Starptautiskā kinofestivāla komunikāciju speciālists Kaspars Beķeris.

Turklāt ienākumi no seansa tiks novirzīti Baltinavas kultūras nama kino izrādīšanas iespēju uzlabošanai, stāsta Beķeris. “Viena no Rīgas Starptautiskā kino festivāla rašanās ierosmēm ir kvalitatīva Eiropas kino pieejamības nodrošināšana vietējiem skatītājiem un Latvijas kino nozares popularizēšana starptautiskā mērogā. Festivāla aktivitātes paredz kino izrādīšanu veikt ne tikai Rīgā, turpmākajos gados izvēršot sadarbību ar reģioniem. Filmu festivāla 2ANNAS Latvijas tūres laikā viena no pieturvietām bija Baltinavas kultūras nams, kurš raksturo līdzīgas situācijas daudzviet Latvijā – ir liela skatītāju interese, bet ierobežotas tehniskās iespējas, kas ietekmē kino skatīšanās kvalitāti,” viņš skaidro.

Turpinot sadarbību, Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā no 2. līdz 12. decembrim uz Baltinavas kultūras nama kino zāli tiks vests arī īpašs festivāla seanss – viena no nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” nominētajām filmām Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu”.

Kinofilma “Jaunā draudzene” uzņemta pēc pazīstamās angļu detektīvu autores Rutas Rendelas stāsta motīviem – ar viņas romāniem labprāt strādājuši tādi grandi kā Pedro Almodovars un Klods Šabrols. Tās sižets ir trāpīgs Eiropas vidusšķiras portretējums, kas ārēji nevainojamā pasaulē spēj pamanīt cilvēku savstarpējo attiecību maldus, apslēptākās ilgas, vēlmi pārkāpt robežas. Klēra (Ainaisa Demustjē) ļoti pārdzīvo savas labākās draudzenes nāvi – viņas bijušas tuvas kopš bērnības, kopā pieaugušas un pat vienlaikus apprecējušās. Tikmēr bēdu nomāktais atraitnis (Romēns Duriss) piedāvā Klērai interesantu veidu kā cīnīties ar sērām…

Filmas režisors Fransuā Ozons veiksmīgi spēlējas ar žanriem un skatītāju gaidām, veikli pārslēdzoties no drāmas uz komēdiju un otrādi, eleganti apvienojot ironiju ar ģimenes attiecību, mātišķuma un kaislību izpēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+