×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Mazākumtautību skolas uz leju velk latviešu valodas eksāmens. Intervija ar Kārli Šadurski (78)

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis ŠadurskisIzglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Foto - LETA

Ja skolēnu sasniegumi eksāmenos ir zemi, tā ir arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM)  atbildība, jo tieši tās pārziņā ir iestādes, kas izstrādā izglītības standartus, nosaka, cik labiem rezultātiem jābūt eksāmenā, lai vidusskola būtu pabeigta, pasūta pedagogu sagatavošanu. Par IZM atbildību saruna ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (attēlā).

Vai arī jums IZM pasūtītā pētījuma par centralizētajiem eksāmeniem vidusskolās rezultāti bija pārsteigums?

K. Šadurskis: Teiksim tā: viena lieta ir tas, ko mēs zinām sajūtu līmenī, bet, kad viss ne tikai apkopots skaitļu tabulās, bet arī vizualizēts grafiski, tad, protams, problēmas asāk redzamas.

Ko ministrija līdz šim ir darījusi, lai Latvijā nebūtu skolu, kas sniedz zema līmeņa izglītību? Vai par centralizēto eksāmenu norisi atbildīgais Valsts izglītības satura centrs regulāri analizē eksāmenu rezultātus un brīdina par zemu izglītības kvalitāti?

Katrā ziņā centralizēto eksāmenu rezultāti arī līdz šim bija publiski pieejami un tos varēja analizēt. Pirmkārt pašai skolai jādomā, ko darīt, ja rezultāti ir slikti. Diemžēl skolu akreditācijas noteikumi ir pietiekami liberāli, komisijās ir citu skolu pārstāvji, un akreditācija bieži vien notiek tā: “Šodien es akreditēšu tevi, rīt – tu mani.”

Jūs tagad runājat kā eksperts no malas. Taču jūsu – ministra ziņā – būtu mainīt valdības noteikumus par skolu akreditāciju, lai tie nebūtu tik liberāli.

Jā, tā ir. Taču, ja es varētu ne tikai ieteikt risinājumu, bet to arī īstenot, tad valsts pārņemtu vidusskolas, sākot no valsts ģimnāzijām.

Tā būtu liela reforma. Kāpēc nesākt ar mazumiņu – akreditācijas noteikumiem?

Mēs padarīsim šos noteikumus stingrākus. Tai skaitā uzsāksim arī direktoru darba vērtēšanu, taču visu nepieciešamo nevaram uzreiz paveikt.

Centralizēto eksāmenu latiņa ir ļoti zema – pietiek savākt piecus procentus punktu, lai eksāmens būtu nolikts. Pats esat ironizējis, ka pietiek uzrakstīt vārdu un uzvārdu. Varbūt prasībām jābūt augstākām?

– Protams, ir jāmaina arī noteikumi par centralizētajiem eksāmeniem. Taču tas nenotiek tā – uzsitam knipi, un jau rīt ir jauni noteikumi. Vēl nākamajā mācību gadā vidusskolu absolventi kārtos eksāmenus pēc līdzšinējās sistēmas, bet pēc tam jau varētu būt pārmaiņas.

Ir jāuzliek arī filtrs vispārējai vidusskolai. Pabeidzot 9. klasi, jābūt zināma līmeņa sniegumam, lai varētu stāties vidusskolā un gatavoties studijām augstskolā. Pretējā gadījumā jāiet uz profesionālo vidusskolu.

Pētījums parādīja, ka sliktākie rezultāti centralizētajos eksāmenos ir tieši mazākumtautību skolām. Vai tas nav signāls, ka mazākumtautību izglītības sistēmā nepieciešamas pārmaiņas?

Domāju, ka varam secināt – mazākumtautību skolēnu vecāki ļoti nopietni domā par savu bērnu izglītības kvalitāti un sūta bērnus uz Rīgas centra skolām. Rezultātā apkaimju skolās strauji sarūk skolēnu skaits, tās nevar piedāvāt labu algu skolotājiem, tāpēc tur trūkst kvalificētu pedagogu. Veidojas lejupejoša spirāle.

Jā, redzam arī, ka mazākumtautību skolas uz leju velk latviešu valodas eksāmena ļoti sliktie rezultāti. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Aldermanes kundze saka: jāsamazina eksāmena prasības. To mēs nedarīsim. Tā vietā nepieciešama latviešu valodas apguves kvalitātes celšana.

Nesen dzirdēju intervijas ar divu mazākumtautību skolu direktorēm. Klausoties viņu latviešu valodas kvalitāti, ir nojaušams, ka ikdienā viņas latviski nerunā un skolā komunikācija notiek mazākumtautību valodā. Ir aizdomas, ka netiek ievērotas normatīvo aktu prasības, un skaidrs, ka Izglītības kvalitātes valsts dienestam jāstrādā aktīvāk.

Taču gribu atgādināt, ka atbildība ir arī pašvaldībai. Tieši pašvaldība ir vispārizglītojošās skolas dibinātājs un darba devējs. Pašvaldībai arī ir sava atbildība ne tikai par skolu tīklu, bet arī izglītības kvalitāti. Man ir aizdomas, ka Rīga diemžēl savu atbildību neapzinās. Diez vai ir pareizi dažās Rīgas apkaimēs veidot zemas izglītības anklāvus. Es saprotu, ka mums ir vajadzīgs dialogs ar Rīgas pašvaldību. Diemžēl Ušakova kungs ļoti labi prot diskutēt līmenī: “Muļķis!” – “Pats muļķis!”. Mēs nenolaidīsimies līdz šādam līmenim.

Pievienot komentāru

Komentāri (78)

 1. Tas ir standartu jautājums. Ja latviešu valoda latviešu plūsmā tiek mācīta kā svešvaloda, bet krievu plūsmai latviešu valoda eksāmenā tiek pārbaudīta kā dzimtā valoda, tad rezultāti ir tādi, kādi tie ir. Abās vietās slikti.

 2. Latviešu valodas stundu skaits tagadējās krievu skolās ir salīdzināms ar krievu valodas stundu skaitu latviešu skolās padomju laikā. Visi latviešu skolu beidzēji brīvi runāja un rakstīja krieviski.
  Vai tagad jaunatne kļūst dumjāka, ka nevar apgūt tās valsts valodu, kurā dzīvo?

 3. vecā ziņkārība Atbildēt

  Nez,kurā augstskolā tas grafists ar divām augstākajām izglītībām tos mēteļus pasniedz?

 4. vecā ziņkārība Atbildēt

  nez,kurā augstskolā tas grafists tos mēteļus pasniedz?

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 6. NILS, JA VAJAG ES LABAK SANAKSASHU TAVU “SODU” NE KA MAKSASHU NODOKLYUS SHIEM C****…

 7. Diemžēl okupanta vizītkarte ir lamāties, draudēt un necienīt apkārtējos

 8. Tiek pieminēts Markss, bet Uļjanovs esot teicis,ka vislielākie krieveļi esot pārkrievoti nekrievi..

 9. Nezinat dzives vietas valsts valodu var tikai viesis, idiots, vai okupants, kurs uzspiez savu valodu.
  Loti konkreti un neparprotami.
  Tikai kas ta par valsti un amatpersonam, kura pati veicina citas valodas uzspiesanu?
  Tie nav kolonialvaras ielikteni, valsts ienaidnieki?

  • Skaidrāk un tiešāk, kā Markss to ir pateicis, lai pat idiots saprastu, meklēdams neatradīsi!

   • seit izskatas daudz stulbaki par idiotiem un nesaprot pat konkretus tekstus…, tikai vanksk un vanksk kaut ko nesaturigu, bet ar ambicijam uz exkluzivitati
    It seviski ka krievu valoda ir sazin ka ar ko mixlis un ar slavu valodu tai ir visai maz ka kopeja. Ta pamata sastav gan no mordviesu, gan samu, gan karelu, mongolu, tataru uc valodam.
    Kadam izglitotam Krievijas pastvaim kadreiz jautajusi, kas ir krievi? Tas atbildejis, ka panemiet minetas tautas, kuras aizmirsusas savu izcelsmi, sametiet kopa un bus krievi…

    • О, как у вас всё запущено. А сами то вы кто такие, ваш то язык из каких заимствований состоит, а?! Эксклюзивные вы наши, прости господи.

 10. Kāpēc gan valstij jāuztur sveštautiešu skolas, ja pat valsts valodu tajās nespēj iemācīt vajadzīgajā līmenī? Lai dibina privātskolas un mācās veseli! Es esmu pret, ka par mūsu nodokļu naudu māca svešā valodā un vēl neciena valsti , kas šo skološanu apmaksā.

  • Par genocīdu nevar nosaukt svešas valodas skolu uzturēšanu Latvijā. Šodien nav problēma uzturēšanās atļaujas dabūšana Krievijā vai Baltkrievijā īpaši personām ar krievu mātes valodu.

 11. Ļevs Muhamedovičs Atbildēt

  Tad jau taisnība ļaunajām mēlēm, kas melš, ka mūsu valsts mācību iestādēs netrūkstot Latvijai nelojālu vienvalodīgu skolotāju, kas izskolojot vēl nelojālākus vienvalodīgus skolniekus …

  • Muļķus meklē citā vietā! Jau tas, ka pasniedzējs būdams neesat apguvis latviešu valodu pietiekošā līmenī, lai latviešu valodā izteiktu savus ne pārāk grūti uztveramos domu gājienus, liecina par nelojalitāti, sliktu latviešu valodas apmācību bērnudārzā, skolā un augstskolā vai talanta trūkumu svešvalodas-latviešu valodas apguvē, kaut gan jūsu gadījumā to nevarētu piemērot, tā kā cik noprotams dzīvojat Latvijā, tātad latviešu valodas areālā, t.i. latviešu valodas lietotāju vidū, šādi valodas apguvei ideāli apstākļi ir pielīdzināmi mātes valodas apguves apstākļiem, tāpēc jums nav attaisnojuma faktam, ka nezinat latviešu valodu arī pēc tam, kad Latvijas valsts ir ieguldījusi daudz līdzekļu, līdz ar starptautisku finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas un Apvienoto Nāciju attīstības programmas cittautiešu sociālai integrācijai Latvijā.

 12. Kad reitings zemē, tad atsāk karu ar krieviem…

 13. Ja krievu skolu direktori tik slikti un primitīvi runā latviski ,tad viņi nav spējīgi valodu apgūt un no amata noņemami.Un par pretlatviskām vēsmām mazakumtautību skolās atbildiga arī IM .Ražojam 25 gadus ne jau Latvijas patriotus un valdiba izliekas neko neredzam.

 14. Cik es sapratu no tiem ķeburiem,tad tas augsti izglītotais universitātē padod mēteļus.. katrs darbs ir cienījams!

 15. Dīvaini,ka kirilicā gandrīz visi komentāri bez krievu lamuvārdiem neiztiek,lai gan dažs te saka,ka divas augstskolas pabeidzis. Vai tā kāda nacionāla īpatnība?

  • Ага, не нравится? Сами себе вы позволяете говорить всякие грубости, а когда вам отвечают так же, вам почему то не нравится. Чудеса, однако.

 16. Pēc pēdējās SKDA aptautas uz parlamenta vēlēšanām un zināmā mērā uz pašvaldības, ir skaidri redzams, ka stingri ir kāpis SC atbalstītāju daudzums. Neaizmirstiem, ka liela masa no tiem ir jāizceptie tie jaunpilsoņi. Ar katru gadu piešķirot pilsonību tai kategorijai kuriem Latvija kā valsts ir tikai ierocis savu interešu iegūšanai. Tās intereses mēs ikdienā skaidri redzam, gan veikalā, uz ielas un ieejot kādā iestāde, kur krievu valoda ir noteicošais. Tā situācija ar katru gadu būs sliktākā. Tāpēc liela masa latviešu joprojām atstāj savu tēvu zemi, labāk būt migrantam starp svešajiem nekā par tādu savā dzimtenē
  Sirds sāpe būt svešumā ir mazāka.

  • Ну ни фига себе! Мы ещё и виноваты, что вы из страны бежите?! Так вы же этого хотели и добивались, нет? Разве мы виноваты, что на всех вас мест бюрократов не хватает?

 17. Vai Ušakovam ir ienācis prātā, ka Izglītības un Zinātnes ministrijas pakļautībā ir visas Latvijas skolas, arī Rīgas. Žurnālists ņemas spriest par skolām, – tāpat kā āzis par dārza kopšanu. Šis ir tas gadījums, kad žurnālistam vajadzētu paļauties uz Izglītības un Zinātnes ministra kompetenci un intuīciju, jēgpilna lēmuma pieņemšanā. Galu galā kādam taču jānes atbildība par mūsu bērnu nākotnes izredzēm!

  • ušakovam jau sen ir “ienācis prātā”,ka visas ministrijas un ne tikai ir pakļautas RD.Un vispār visa Latvija.Pat Krievijā jau sāk par viņu smīkņāt.

 18. Es domāju, risinām šo tāpat kā citur visur vnk. ar naudu:
  – 4 kalasei krievu val. par velti;
  – 8., 9., nu šā tā, kā sanāk…;
  – 12. jau jāpiemaksā pašam stipri vien.

 19. manipulāciju anatomija Atbildēt

  Pat, ja mācības notiktu krievu valodā, sekmju līmenis būtu tāds pat !
  Tām atvasēm vienkārši negribas mācīties, tāpēc
  vieglāk ir iet, “krievu” sakūdītiem, pabļaustīties
  “krievu skolu “aizstāvības” demonstrācijās”,
  par 2. valsts valodu, par “tiesībām” nezināt
  valsts valodu veikalos un iestādēs u.t.t.
  Pasekojiet netā ko raksta pašā Krievijā !

 20. Tāds prātīgs vīrs kā Šadurskis daudziem krīt uz nerviem, tātad par izglītības ministru vajadzētu iecelt kādu Kozlodojevu no pukinfiliāles,tad viss būtu štokos !

 21. Par Aldermanes vājībiņu neciest latvisko un pašu Latviju jau sen nevienam nav noslēpums…

  • Tāpēc ir tik daudz pilsoņu,kuriem valsts valoda ir morzas ābece.Gan Šadurskis,gan pārējie 100 gudrie vainīgi pie visa,jo n-tos gadus pēc neatkarības atgūšanas valsts tērē miljonus skolām svešās valodās.

   • Tikko bija ziņa ka Vācijā mēģinās pieņemt likumu ka klasēs imigrantu bērni nedrīkstēs būt vairāk kā 35%, lai arī mācību valoda vācu visa sadzīve paliek arābiska vai turciska. Ja Latvijā visas mācības notiktu valsts valodā ,tad arī nebūs vairs latviešu un krievu skolas ,kas tad Bolderājā notiks? Viena skola ar apmācību valsts valodā ,izglītojamie 80% krievi ,20% latvieši.Kā tad tie latvieši tādā skolā jutīsies?

 22. Kandidātiem uz izglītības ministra amatu vajadzētu ieviest idiotisma testu

 23. VISOS VALSTS BĒRNU DĀRZOS JĀMĀCA VALSTS VALODA, ARĪ VISĀS VALSTS SKOLĀS
  JĀPĀRIET UZ MĀCĪBĀM VALSTS VALODĀ. MAZĀKUMTAUTĪBU VALODĀ VARĒTU MĀCĪT TĀDUS
  PRIEKŠMETUS KĀ DZIMTĀ VALODA, LITERATŪRA, KULTŪRA, MĀKSLA.

  • Все такие советчики, обычно плохо кончают. Помните об этом, Бонд, и идите наХ вместо со своими советами!

  • Baro vilku kā gribi, vienalga uz mežu glūnēs… valoda vien neko nedos, ir daudzi kas māk latviski,bet vienalga viņos ir nenormāls naids pret visu latvisko!

 24. Ŝadurskis galīgi prâtu izkükojis,viņam cita darba nav,kà gvelzt visâdas muļķības.Vai viņam nevajadzētu griezties pēc psihiatriskās palīdzības.

 25. Cik ilgi vēl auklēsies ar tiem galvas invalīdiem -krievniekvalodīgajiem, kāda velna pēc valsts ierēdņi ar viņiem runā tajā mongoļ-tatāru dialektā, pilsoņiem ir jāzina un jalieto valstsvaloda, bet nepisloņi lai izmanto tulka pakalpojumus par savu naudu !

 26. Tas tikai nozime 1 – KOLONISTI uzplauj latviesu valodai, tie gatavo no jau aprteida turetiem vietejiem atskirtu, segregetu sabiedribu, kura dzivo pec Krievijas standartiem, kurus – absolutu nolaistibu, diktaturu, totalu korupciju un parejos vergu imperijas “labumus”, bez ka tie nespej nekur…, tie visiem spekiem censas iedibinat ari seit.
  Vai mums to vajag, pilnigi degradeties un palikt par vel 1 gerevnu blakus tautu cietumam? Diez vai. Tapec jadara viss, lai ta nebutu, ka visus gadus mus centusies virzit varu sagrabusie, citigi uzturot 2 valodibu un cekas “tikumus”.

  • no gerevnas blakus tautu cietumam Atbildēt

   Un ko TU, vate, esi paveikusi, lai tie, kas šīs valsts valodu neprot un negrib prast, nejustos kā šīs valsts saimnieki? Tieši tu personīgi?

  • Да, ты тоже редкостный урод и ублюдок! Прямо таки мерзопакостное зрелище.

  • Jā, Ušakova kungs un viņa partijas politiķi visu laiku ir pūlējušies, lai tā būtu. Neļaujot krievu jauniešiem iegūt normālu izglītību latviešu valodā, viņi ir sekmīgi izveidojuši savu elektorātu, kas arī nodrošina Saskaņas augstos rezultātus socioloģiskajās aptaujās.

 27. Krieviski runājošo okupantu un kolonistu bērni nav mazākumtautība!

  • Это ты то русский, что ли?! Ты мерзкая сука, рода своего непомнящая!

 28. Apmierinātais Ciniķis Atbildēt

  Šadurskis = ( Masons = Liebrasts = Neoliberālfeodālis = NeoKomunists ) = Latvijas Tautas Slepkava = Civilizācijas Slepkava

 29. God.Sadurska kungs, ta vieta lai zimetu un sastaditu garafikas vispirms ir jaievero un jaizpilda Latvijas Valsts likumi.Tas ,protams,vairak attiecas Valsts drosibas un Tieslietu institucijam ,bet daleji ari uz Jums. Vai Jums, ka Izglitibas ministram, nav zinams no kadam vestures gramatam macas okupantu atvases ES un NATO Valsti Latvija ? Pirms kadiem diviem gadiem Launuma Imperija tika izdota “jauna vestures” gramata kremla cekistu gaume,kura ir viltoti visi vestures fakti,un slavinati cekistu noziegumi.Lai izklausitos humanak,ka gramatas izdevejs uzradita krievu pareizi ticiga baznica.Vestures gramatas,bez maksas,nosutitas VISAM krievu skolam,lai kur ari tas nebutu.Vai Latvija butu iznemums ???

  • Тебе, дохтур из Берлина, какое нахер дело до наших детей, а?! Хочешь, мы опять придём порядок навести? Специально напрашиваешься?

 30. kad piespiež pie sienas tad biki patiesibu ar pasaka, citādi dziedāja- slikti rezultāti, slikti rezultāti, izrādās ka problēma ir tikai vienā priekšmetā

  • Lasīt iemācies, pamuļķi! Saprātīgākie krievu bērnus ved uz latviešu skolām centrā. Perfērijas krievu muļķi savukārt nejēdz latviešu valodu iemācīties. Tas jau ir tas Ņila īstais elektorāts. 3 svītras un semeņi. Pīs, trolli!

   • Mana bērna klasesbiedri no krievu skolas nemaz netaisās palikt Latvijā! Lielākā daļa brauks prom mācīties vai strādat citās valstīs. Priekš kam viņiem latviešu valoda? Angļu viņi prot krietni labāk!

  • Redzi, ka tā nav: rezultāti eksāmenos slikti, bet kopējo bildi pasliktina arī valodas eksāmens. Tā jau ir – ja cilvēki nav pietiekoši gudri, lai, Latvijā dzīvodami, latviešu valodu iemācītos, ko var sagaidīt no to spējām kaut vai matemātikā?

 31. Visās valstīs, kurām netrūkst pašcieņas, izglītība norit valsts valodā. Kad atkratīsimies no Padomijas paliekām, kad nometīsim krievu imperiālismu?

  • varbut nemelo tik klaji? Atbildēt

   visās valstīs kur diaspora sasniedz tikai padsmit procentus uzreiz ir otra valsts valoda. un pat ja tā nav tad parasti valsts vaditāji saprot ka ar iedzivotājiem jārunā valodā ko tie saprot, un ka labāk ja iedzivotāji ir izglītibu saņēmuši, nekā paliek bez tās un parazitē uz valsts rēķina pabalstus prasot vai vispār pievēršas noziedzibas karjerai. tikai mums viss caur pēcpusi tiek darits un vel lepojamies ar to

   • Latvijā liela daļa krievvalodīgo ir okupanti un kolonisti. Sevi cienošas valstis okupantu valodai nepiešķir ne 2.valsts valodas statusu, ne reģionālās valodas statusu.
    Lai nabadzīgie un bez zināšanām esošie okupanti un okupantu pēcteči brauc atpakaļ uz Krieviju!

    • А сам ты кто, сука подзаборная?! Кто тебе то дал право вообще называться русским, а тем более, ещё о чём то там судить? Пиздуй ка ты сам отсюда куда глаза глядят, пока здоров. Мы тоже можем советовать.

   • Ko, Vācijā arī ar turkiem turku valodā runā?

    • А ты погуляй в турецком районе Берлина, и сам всё узнаешь.

     • Kur tad Vācijā nerunā vācu valodā? Savstarpēji varbūt sarunājas kā prot, bet visā valstī ir vācu valoda un tajā arī runā. Visa valsts komunikācija ir tāda. Pareiza. Nevajag pļāpas. Valsts valoda ir katras valsts pamatinstruments. Tiešām, kad palasa komentārus, viena svešvaloda te uzrādās, tā pati piebārstījusies ar lamām. Tad nu tāda nekultūra jāvazā visur līdzi? Ir jābeidz baidīties un jāliek kārtīgi mācīties latviešu valodu. Nav svarīgi, kur dosies tālāk krieviski runājošie vai latviski runājošie. Valsts ir maza, tās valoda ir pamatakmens. Nevis 9. maija koloniņas ar piedevām. Kamēr latviski nenostriprinās visus pamatus, nav ko cerēt uz atveseļošanos un lamu pārtraukšanos. Grafistam pat divas izglītības nav iemācījušas izturēties kulturāli troļļojot. Viens cilvēks spēj radīt iespaidu par tautību. Tas uz Jums, grafist, attiecas. Neviens necienīs, ja pats sevi necienīsi. Lasu un smejos, nu nav, nav kulturāla tā krievvalodas apguve laikam jeb ” kā sauc, tā atskan”. Latviešu valodu neviens te neatņems, ņemas, cik grib.

 32. Vai tiešām mazākumtatutību skolas direktors darba laikā dod rīkojumus, sarunājas ar padotajiem svešvalodā? Vai tiešām? Ko saka likums?

Draugiem Facebook Twitter Google+