×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Pa ceļam no Daugavpils uz Rīgu pārtver auto ar 2,5 tonnām nelegāla degvīna

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs foto

Likumsargi par 2,5 tonnu alkohola nelegālu pārvadāšanu pagājušajā nedēļā aizturējuši trīs personu grupu, aģentūru BNS informēja Valsts policijā (VP).

Likumsargi 6.maijā saņēmuši informāciju par personu grupu, kas grasās no Latgales uz Rīgas reģionu veikt alkoholisko dzērienu nelikumīgu pārvešanu. Aizturēšanas operācijas laikā ceļā no Daugavpils uz Rīgas reģionu tika pārtvertas trīs automašīnas – viena vieglā automašīna un divi busiņi, kuros kopā tika pārvesti nedaudz vairāk kā 2500 litrīgu degvīna “Pšeņičnaja” pudeļu bez akcīzes uzlīmēm. Turpmākās izmeklēšanas gaitā tiks skaidrots, kur un kādā veidā šo alkoholu bija plānots realizēt.

Kopumā operācijas laikā tika aizturētas trīs personas. Noziedzīgās grupas organizators bija 1971.gadā dzimis vīrietis, kas jau piecas reizes tiesāts, tostarp par smagiem noziegumiem. Turklāt aizturēšanas brīdī pie vīrieša tika atrasti arī viltoti dokumenti, kā arī kratīšanas laikā vīrieša mājās atrasti 900 litri nelegālas degvielas. Abu busiņu vadītāji bija 1972.gadā dzimuši vīrieši, kas arī bija iepriekš tiesāti. Viens no busiņu vadītājiem, ieraugot policijas ekipāžu, mēģinājis bēgt, taču likumsargi viņu panākuši.

Tā kā izmeklēšanas laikā kļuva zināms, ka aizturētās personas izbraukušas no kādas Daugavpilī esošas firmas teritorijas, tad arī tur tika veikta kratīšana. Firmas telpās atrastas tādas pašas tukšas pudeles, kādas tika konfiscētas aizturētajiem, to vāciņi, kā arī rullis ar degvīna “Pšeņičnaja” etiķetēm. Kratīšanā piedalījās arī Valsts Ieņēmumu dienesta darbinieki, kuri turpina pārbaudi attiecībā uz firmas teritorijā atrasto.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā. Policija tiesā noziegumā iesaistītajiem pieprasīja piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, tomēr tiesa to atteica, tādēļ vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+