×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Pa ceļiem pastiprināti pārvietosies bruņutehnika (9)

Foto - sargs.lvFoto - sargs.lv

Ilustratīvs foto.

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Jau ziņots, ka līdz 30.aprīlim Ādažu poligonā un pieguļošajās teritorijās norisinās starptautiskās mācības “Summer Shield XIV”, kuru mērķis ir trenēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma spēju integrēšanu bataljona un brigādes līmeņa aizsardzības operācijās.

Tuvāko nedēļu laikā Latvijā ieradīsies liels skaits NATO bataljona tehnikas un karavīri

Tuvāko nedēļu laikā Latvijā nogādās lielu daudzumu Kanādas vadītā NATO bataljona militārās tehnikas un ieradīsies pirmie bataljona karavīri, aģentūrai LETA pa tālruni pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), kurš šobrīd turpina piedalīties Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Maltā.

“Kaujas grupas ierašanās notiek pēc grafika. Maijā būs liels daudzums tehnikas un materiāltehniskā nodrošinājuma,” uzsvēra ministrs.

Bergmanis arī apliecināja, ka Latvijā tiks nogādāti tanki un cita veida bruņutehnika. Tikmēr Latvijas aizsardzības resors turpinot darbu pie bataljona uzņemšanas, tai skaitā, nepieciešamās infrastruktūras attīstības.

Ministrs atgādināja, ka aprīļa vidū Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs un Kanādas bruņoto spēku Apvienotās operāciju pavēlniecības Štāba gatavības nodrošināšanas priekšnieks Brūss Ploumens parakstīja tehnisko vienošanos, kas ietver galvenos nosacījumus Kanādas vadītās NATO bataljona lieluma kaujas grupas izvietošanai Latvijā.
Tāpat Latviju apmeklējusi ārvalstu speciālistu loģistikas komanda bataljona uzņemšanai.

Jau ziņots, ka Latvijas drošības stiprināšanai NATO daudznacionālā bataljona lieluma kaujas grupa Latvijā pilnā apmērā tiks izvietota līdz jūnijam, un to veidos aptuveni 1000 sabiedroto spēku karavīru, tai skaitā, līdz 455 Kanādas bruņoto spēku karavīru. Savukārt Spānija piedalīsies ar aptuveni 300 karavīriem un militārtehniku šajā bataljonā.

Par daudznacionālu bataljona lieluma kaujas grupu izveidi un izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā un Kanādas lēmumu uzņemties šīs kaujas grupas vadību Latvijā tika paziņots 2016. gada 8. jūlijā NATO samitā Varšavā. Dalību Kanādas vadītajā daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā ir apstiprinājušas Albānija, Itālija, Polija, Slovēnija un Spānija.

Paredzēts, ka vienība galvenokārt uzturēsies Ādažu bāzē, taču būs karavīri, kas dienēs Rīgā un Lielvārdes bāzē. Tas gan nenozīmē, ka pārējie Latvijas iedzīvotāji neredzēs ārvalstu karavīrus, jo vienība piedalīsies mācībās dažādās Latvijas vietās.
Pagaidām vismaz trīs gadus šo kontingentu vadīs Kanāda.

Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. bruņutehnika pa asfaltu, armijnieki pa parketu.

  2. Es to redzu tikai kā Atbildēt

    Okupācijas spēki…

  3. Loti labi.Bus kas mus aizsarga no krievu okupantiem.

    • Ja jūd somājat, ka Krievija tagad visur strādās pēc vienas taktikas, tad jūs jau esat lūzeri.. Krievija šai gadijumā neizmantotu ne zilos ne zaļos cilvēciņus, bet ja izprovocēsim pāris iskanderi un darīts . Visi šie lūžņi pakazuha un kārtējā provokācija no ASV puses lai grautu Krievijas tēlu, kā savulaik uzrīdija Gruziju lai izspēlētu traģēdiju… un ļauno Krieviju parādītu.

  4. Krievi ari Latvijā pirms Otrā Pasaules kara Latvijā izvietoja savu karaspkēku, vēsture atkārtojas ……

  5. netaisos tiem mizaliem celu dot

Draugiem Facebook Twitter Google+