Latvijā
Sabiedrība

Pa ceļiem var pārvietoties militārā tehnika: AM brīdina iedzīvotājus par mācībām0


Uz mācībām ierodas sabiedroto spēku karavīri un militārā tehnika.
Uz mācībām ierodas sabiedroto spēku karavīri un militārā tehnika.
Foto – Gatis Indrēvics (Kaujas audiovizuālā grupa)

Nacionālajos bruņotajos spēkos augustā, septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls.

Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Latvijas gaisa telpa militāro kuģu lidojumi notiek normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Sākas Gaisa spēku militārās mācības “Straujais putns”

No 19. līdz 23. augustam Baltijas jūras akvatorijā pie Ventspils Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2019” ietvaros notiks Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas militārās mācības “Straujais putns”.

Militāro mācību “Straujais putns” mērķis ir paaugstināt Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas spējas veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu diennakts gaišajā un tumšajā laikā, izmantojot Gaisa spēku helikopteru “Mi-17”.

Militārās mācības notiek sadarbībā ar Zemessardzes 46.kājnieku bataljonu un Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldi.

No 12. augusta līdz 6. oktobrim, Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2019”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību ciklā “Namejs 2019” vienotā scenārijā apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības “Sudraba bulta”, Zemessardzes brigāžu mācības “Zobens”, Gaisa spēku mācības “Gaisa dūre”, Jūras spēku mācības “Flotex”, Mācību pavēlniecības mācības “Wise Adder”, Štāba bataljona mācības “Zibens” un Militārās policijas mācības “Kodols”.

Militāro mācību ciklā “Namejs 2019” piedalās Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kārsavas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā.

LA.lv