×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Pa galvu, pa kaklu meklē pēdējo ministru (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Topošās koalīcijas partneri – Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars (no kreisās), Ministru prezidente Laimdota Straujuma, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa un Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis informē par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

Šodien valdību veidojošās koalīcijas pārstāvji dosies uz Rīgas pili, lai iepazīstinātu Valsts prezidentu Andri Bērziņu ar premjera amata kandidātes Laimdotas Straujumas izveidoto jauno Ministru kabinetu.

Pēdējā tikšanās reizē prezidents atgādināja partiju pārstāvjiem, ka ir palikusi tikai nedēļa, lai pārvarētu visas domstarpības un panāktu kompromisu, pretējā gadījumā runa būs par citu koalīcijas modeli.

Vakar L. Straujuma lielā steigā meklēja izglītības un zinātnes ministru. Pirmdien premjerministres padomnieka Inta Dāldera kandidatūra, kas apspriesta politiskajās aizkulisēs, tika noņemta no darba kārtības. Otrdienas rītā uzaicinājumu doties uz pārrunām pie valdības vadītājas Straujumas saņēmusi Mārīte Seile. Ja “iespējamās misijas” direktore Mārīte Seile atteiksies no ministra portfeļa, tad vēl ir Arvils Ašeradens. Partijas vadība lūkojusies arī uz viņu kā vienu no iespējamiem pretendentiem uz ministra amatu. Pagaidām viņš nav izvirzīts, taču piedalās valdības deklarācijas izglītības sadaļas izstrādē.

Mārīte Seile politiskajās aprindās nav pazīstama, bet ir diezgan zināma pedagogu vidū, jo vada ar pedagoģiju saistītu programmu “Iespējamā misija”. “Šis man ir negaidīts piedāvājums, tāpēc vēl neesmu paspējusi domāt par konkrētu rīcības plānu, ja gadījumā piekritīšu kļūt par ministri,” sacīja M. Seile. Viņa galavārdu Straujumai teikšot šodien.

M. Seile ir ieguvusi maģistra grādu matemātikā, viņai ir augstākā izglītība pedagoģijā, kā arī Tventes universitātē Nīderlandē iegūts maģistra grāds izglītības un apmācību programmas dizainā. M. Seile pusotru gadu vada “Iespējamo misiju”, kas tiek finansēta no ziedojumiem un kuras uzdevums ir sekmīga Latvijas attīstība ar gudriem, radošiem un prasmīgiem cilvēkiem. Katru gadu dažādās skolās darbu sāk programmas “Iespējamā misija” skolotāji ar vēlmi ienest jaunas vēsmas izglītības vidē, vēsta programmas interneta mājaslapa. Viena no idejas iniciatorēm ir bijusī “Swedbank” valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, kura iepazinusies ar līdzīgu programmu Igaunijā un nolēmusi to ieviest arī Latvijā.

Sākotnēji “Vienotības” priekšsēdētājas uzrunātā un tikpat ātri noraidītā izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte Lolita Čigāne varētu kļūt par šīs ministrijas parlamentāro sekretāri. Deputāte sacīja, ka ar viņu partijas vadība par jauniem pienākumiem vēl neesot runājusi, un piebilda, ka viņai ir parlamentārā sekretāra darba pieredze Finanšu ministrijā.

Lielais strīdus ābols bija naudīgā Vides un reģionālās attīstības ministrija, par kuras apsaimniekošanu plēsās Nacionālā apvienība (NA) un Zaļo un zemnieku savienība, kamēr uzvarēja nacionāļi. ZZS patlaban dziedē brūces un tikai uz laiku ir atmetuši cerības par VARAM ministra portfeļa iegūšanu.

Nacionālā apvienība par tieslietu ministru izvirzījusi Dzintaru Rasnaču, kurš šo amatu pildījis Andra Šķēles un Guntara Krasta valdībā. Pašreizējais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš neslēpa, ka labprāt vadītu Saeimas Juridisko komisiju. “Mani bērni ir izauguši, un es varu pilnībā nodoties ministra pienākumiem. Gaidim bērni vēl mazi, tāpēc viņam vajag vairāk laika, lai būtu kopā ar ģimeni,” sacīja Rasnačs.­ Bērziņš piekrīt partijas biedram, ka ministra amatā aizrit lielākā daļa dienas un savai personīgajai dzīvei atliek ļoti maz laika. Vadot Juridisko komisiju, galvenokārt jāstrādā ar tiesību aktiem, kas, protams, arī nav viegli, bet ne tik saspringti kā ministra krēslā, atzina G. Bērziņš.

Ilggadējā Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne uzskata, ka Tieslietu ministrijai būs jāturpina iesāktās reformas tiesu palātu reorganizācijā, jāveido vienota tiesībsargājošo iestāžu disciplinārkolēģija, jāstrādā pie tā, lai tiktu celta tiesnešu kvalifikācija, jāpilnveido bāriņtiesas regulējums.

 

Topošais Ministru kabinets, ar kuru šodien valdības vadītāja Laimdota Straujuma iepazīstinās Valsts prezidentu Andri Bērziņu

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LAI VEICAS LATVIJAS JAUNAI VALDEI STIPRINĀT VALSTS DEMOKRĀTIJU UN GLĀBT MIERS UN VESELĪBU ZEM VALSTS JUMTAM !!!!!

  2. Nožēlojami – kāpēc Druviete nevarēja turpināt labi iesākto darbu?

  3. iZKLAUSĀS DĪVAINI KA VISPIRMS SADALA PORTFEĻUS…..un tad jaunie ministri izstrādās koncepcijas galīgo variantu!!!
    Sola vienu…bet dara citus darbus.
    Interesanti kāds ” kumoss” naudā tiks peļu junķerim.Varbūt ka kopumā ap 400 taukšķiem?
    Bimbaso pārdos visus ieskaitot māti…ja tik saņems čaukstošos papīrīšus

Draugiem Facebook Twitter Google+