×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Pa Imantu klejojošais alnis iemidzināts

LETA/AFPLETA/AFP

Pa Imantas mikrorajonu Rīgā klejojošais alnis pirmdien iemidzināts, aģentūrai BNS apstiprināja “Dr. Beinerta klīnikā”.

Klīnikā sacīja, ka meža dzīvnieks bija savainojis iekšējos orgānus, lecot pāri žogiem. Klīnikā alnim atklāta asiņošana plaušās un plaušu tūska. Veterinārārsti pieņēma lēmumu dzīvnieku iemidzināt, jo šādas traumas izraisa dzīvnieka nosmakšanu.

Jau ziņots, ka dzīvnieka sagūstīšanā iesaistījās pašvaldības policija. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Jānis Znotiņš iepriekš pastāstīja, ka alnis tika sagūstīts kādā privātīpašumā pēc tam, kad iedarbojās trankvilizators. Ņemot vērā aļņa lielo svaru, viņu transportlīdzeklī iecēla seši vīri. Dzīvnieku sākotnēji bija plānots nogādāt mežā.

Alnis bija guvis savainojumus. Dzīvnieks bija lecis pāri vairākiem žogiem. Dzīvnieks bija diezgan nervozs un nelaida sev klāt speciālistus. Policija aicināja vietējos iedzīvotājus alnim netuvoties, jo tik liela dzīvnieka spēriens var būt arī nāvējošs.

Problēmas aļņa gūstīšanā sagādāja tā biezā āda, jo trankvilizatoru adatas nespēja izdurties cauri tā biezajai ādai un vienkārši “atleca”, stāstīja policijas pārstāvis.

Visticamāk, alnis ieklīdis pilsētā no tuvējiem mežiem. Lai arī ne bieži, dzīvnieki Imantā novērojami ik pa laikam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+