×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

PA: Jādomā par privatizācijas sertifikātu izmantošanas izbeigšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Privatizācijas aģentūras (PA) izbeigšanas stratēģijas kontekstā būtu jādomā arī par privatizācijas sertifikātu apgrozības izbeigšanas kārtību, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns.

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka tas ir likumdevēja kompetencē, jo darījumi privatizācijas sertifikātos notiek, ne tikai privatizējot valsts īpašuma objektus, bet arī pašvaldību īpašuma objektus.

“Iepriekš vairākkārt tika noteikts privatizācijas sertifikātu izmantošanas beigu termiņš, bet patlaban tas ir atcelts. Joprojām noslēgtajos līgumos par dzīvokļu, objektu u.c. privatizāciju tiek paredzēta iespēja maksāt ar sertifikātiem, līdz ar to tehniski būtu jāļauj maksāt ar sertifikātiem, kamēr līgums ir spēkā un kamēr likumdevējs nav noteicis citādu šo valsts vērtspapīru izmantošanas izbeigšanas kārtību,” skaidroja Spridzāns.

Viņš atzina, ka sertifikātu tirgus vērtība ir pietuvojusies tā nominālvērtībai, kas ir 28 lati, un atšķirība vairs nav tāda, kā deviņdesmitajos gados.

“Tā kā vairums sertifikātu jau ir izmantoti – vairāk nekā 95% -, apgrozībā to palicis ļoti maz. Savukārt apgrozībā palikušie sertifikāti pārsvarā ir izbārstīti pa vairākiem kontiem, kur katrā kontā ir niecīgs apjoms – zem viena sertifikāta. Kontu, kuros ir vairāk sertifikātu, ir ļoti maz,” sacīja PA valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka 2012.gada decembrī pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ierosinājuma Ekonomikas ministrijai (EM) līdz 2013.gada martam jāsagatavo konceptuāls redzējums, kā izbeigt privatizācijas sertifikātu darbību Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+