Ekonomika
Bizness

Pa LDz infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms palielinājies par 8% 0

Foto – Karīna Miezāja

Šī gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušajā gada pirmajiem trim mēnešiem par 8,1% palielinājies pa “Latvijas dzelzceļa” (LDz) infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms. Jau kopš janvāra kravu apjoms bijis lielāks nekā pagājušajā gada sākumā.

Janvārī kravu apjoms par 4,6% pārsniedza 2016.gada janvāra datus, februārī pieaugums bija 7,3%, bet martā – 12,8% salīdzinājumā ar pērnā gada martu. Savukārt gada pirmajā ceturksnī kopumā kravu apjoms sasniedza 14,1 miljonu tonnu, kas ir par 8,1% vairāk nekā pērn pirmajos trīs mēnešos.


Pieaugot kravu apjomam, ir uzlabojušies arī LDz finanšu rādītāji – janvārī un februārī kopā LDz apgrozījums pārsniedza 35 miljonus eiro. Vienlaikus paaugstinot biznesa procesu efektivitāti, uzņēmuma peļņas rādītāji pieauguši par vairāk nekā pusotru miljonu un kopumā divos mēnešos nopelnīti gandrīz 6,5 miljoni eiro.

Jāpiebilst, ka gada sākumā tradicionāli finanšu un kravu apgrozījuma dati ir labāki – ziemā pa LDz pārvadāto kravu apjoms ir lielāks nekā vasarā. Gada sākumā novērotie rezultāti gan apliecina, ka LDz pēdējā pusgadā īpaši intensīvi veiktais darbs pie jaunu klientu un kravu plūsmas piesaistes ir devis rezultātus.

Raksts tapis sadarbībā ar “LDz”

LA.lv