Latvijā
Kriminālziņas

Pa logu izlidojošās meitenes lietā tiesvedība joprojām turpinās un nozīmē jaunu ekspertīzi8


Lienes Jerjomenko pēdējā atdusas vieta.
Lienes Jerjomenko pēdējā atdusas vieta.
Foto – Artis Drēziņš

Pagājušā gada 21. jūnijā rakstījām par garo, emocionāli smago, sarežģīto izmeklēšanu un tiesvedību, kurā ir tikai viens jautājums: vai 2009. gada 3. decembrī 20 gadā vecā Liene Jerjomenko Rīgā pa devītā stāva logu izlēca pati vai viņu izmeta tolaik 23 vecais Jānis Ļipatovs, kurš kopš 2014. gada 10. marta atrodas apcietinājumā? Tiesa līdz šim lēmusi par Jāņa vainu, bet spriedums vienmēr pārsūdzēts, divas reizes Augstākā Tiesa atdevusi lietu pārskatīšanai Rīgas apgabaltiesā, kur to tagad jau skata trešo reizi. Pagaidām spēkā ir apgabaltiesas pagājušā gada spriedums, kas Ļipatovam par slepkavību nosaka 13 gadu un sešu mēnešu cietumsodu.

Šodien Rīgas apgabaltiesa tiesnešu sastāvs tiesneša Guntara Stūra vadībā pēc dažu procedūras jautājumu noskaidrošanas un pārdomu brīža nolēma lūgt veikt jaunu ekspertīzi, uz ko uzstāja notiesātais: “Es gribu, lai dzīvs cilvēks uztaisa eksperimentu un pierāda to, vai ir iespējams tas, par ko mani apsūdz: pacelt no grīdas saļimušu cilvēku gandrīz paša svarā, iznest to caur šaurām durvīm uz stiklotu lodžiju un caur šauru logu izmest. Esmu pārliecināts, ka tas nav fiziski iespējams.”

Ļipatova advokāts Regnārs Jansons tāpat kā iepriekš norādīja uz iepriekšējās ekspertīzes veicēja Jāņa Vības nekompetenci un to, ka bijušas atsevišķas ekspertīzes, bet nepieciešama kompleksa tiesmedicīniska – trasoloģiska ekspertīze, kurai būtu jāsniedz atbilde uz trijiem jautājumiem. 1. Kāds bija Lienes kritiena mehānisms? 2. Vai Lienes ķermeņa kritiens bija citas personas iniciēts vai arī to radīja pašas Lienes iespējamās darbības un vai to var noteikt ar tiesu ekspertīžu metožu reģistrā apstiprinātu metodi? 3. Vai iespējams veikt eksperimentu, kurā izmantotu manekenu ar dažādiem statiskiem un dinamiskiem nosacījumiem? Ja ir iespējams, tad veikt eksperimentu.

Jautājumi ir saskaņoti ar Tiesu ekspertu padomes priekšsēdētāju un Valsts tiesu ekspertīžu vadītāju Mairu Čentoricku.

Lienes māte Ineta Saleniece uzskata, ka jaunas ekspertīzes ir tikai laika vilcināšana (viņa visu laiku uzskatījusi, ka meita ir izmesta). Prokurore Alla Seibute jaunai ekspertīzei gan neiebilda, tikai izteica repliku, ka nav pierādīts, ka Liene uz grīdas bijusi saļimusi.

“LA” rakstu – Izmeta vai izkrita? Liene izlidoja pa devītā stāva logu lasiet šeit:

LA.lv