×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

Pa logu izlidojošās meitenes lietā tiesvedība joprojām turpinās un nozīmē jaunu ekspertīzi (8)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Lienes Jerjomenko pēdējā atdusas vieta.

Pagājušā gada 21. jūnijā rakstījām par garo, emocionāli smago, sarežģīto izmeklēšanu un tiesvedību, kurā ir tikai viens jautājums: vai 2009. gada 3. decembrī 20 gadā vecā Liene Jerjomenko Rīgā pa devītā stāva logu izlēca pati vai viņu izmeta tolaik 23 vecais Jānis Ļipatovs, kurš kopš 2014. gada 10. marta atrodas apcietinājumā? Tiesa līdz šim lēmusi par Jāņa vainu, bet spriedums vienmēr pārsūdzēts, divas reizes Augstākā Tiesa atdevusi lietu pārskatīšanai Rīgas apgabaltiesā, kur to tagad jau skata trešo reizi. Pagaidām spēkā ir apgabaltiesas pagājušā gada spriedums, kas Ļipatovam par slepkavību nosaka 13 gadu un sešu mēnešu cietumsodu.

Šodien Rīgas apgabaltiesa tiesnešu sastāvs tiesneša Guntara Stūra vadībā pēc dažu procedūras jautājumu noskaidrošanas un pārdomu brīža nolēma lūgt veikt jaunu ekspertīzi, uz ko uzstāja notiesātais: “Es gribu, lai dzīvs cilvēks uztaisa eksperimentu un pierāda to, vai ir iespējams tas, par ko mani apsūdz: pacelt no grīdas saļimušu cilvēku gandrīz paša svarā, iznest to caur šaurām durvīm uz stiklotu lodžiju un caur šauru logu izmest. Esmu pārliecināts, ka tas nav fiziski iespējams.”

Ļipatova advokāts Regnārs Jansons tāpat kā iepriekš norādīja uz iepriekšējās ekspertīzes veicēja Jāņa Vības nekompetenci un to, ka bijušas atsevišķas ekspertīzes, bet nepieciešama kompleksa tiesmedicīniska – trasoloģiska ekspertīze, kurai būtu jāsniedz atbilde uz trijiem jautājumiem. 1. Kāds bija Lienes kritiena mehānisms? 2. Vai Lienes ķermeņa kritiens bija citas personas iniciēts vai arī to radīja pašas Lienes iespējamās darbības un vai to var noteikt ar tiesu ekspertīžu metožu reģistrā apstiprinātu metodi? 3. Vai iespējams veikt eksperimentu, kurā izmantotu manekenu ar dažādiem statiskiem un dinamiskiem nosacījumiem? Ja ir iespējams, tad veikt eksperimentu.

Jautājumi ir saskaņoti ar Tiesu ekspertu padomes priekšsēdētāju un Valsts tiesu ekspertīžu vadītāju Mairu Čentoricku.

Lienes māte Ineta Saleniece uzskata, ka jaunas ekspertīzes ir tikai laika vilcināšana (viņa visu laiku uzskatījusi, ka meita ir izmesta). Prokurore Alla Seibute jaunai ekspertīzei gan neiebilda, tikai izteica repliku, ka nav pierādīts, ka Liene uz grīdas bijusi saļimusi.

“LA” rakstu – Izmeta vai izkrita? Liene izlidoja pa devītā stāva logu lasiet šeit:

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. jums “visi mājās??!?”….. cilvēki nelido no logiem ārā, viņi izkrīt paši vai viņus izgrūž. Jums tur bērni šos rakstus sastāda!?

 2. Klau, vai tagad par žurnālistu var kļūt jebkurš pamatskolu (ne) beidzis antiņš?Izlidojošās???Skribent,ej,nokaunies.

 3. Virsraksts nepārprotams – meitene pa logu IZLIDOJA. No latviešu valodas vārdnīcas: IZLIDOT – 1. Lidojot izkļūt vai nokļūt. 2. Doties ceļā ar lidaparātu, sākt lidojumu. 3. Sākt lidot (par putnu mazuļiem). 4. Lidojot doties uz kaut kurieni.
  Kāpēc jāmeklē vainīgais, ja pati izlidoja?

 4. Virsraksts nepārprotams – meitene pa logu IZLIDOJA. No latviešu valodas vārdnīcas: IZLIDOT – 1. Lidojot izkļūt vai nokļūt. 2. Doties ceļā ar lidaparātu, sākt lidojumu. 3. Sākt lidot (par putnu mazuļiem). 4. Lidojot doties uz kaut kurieni.
  Kāpēc jāmeklē vainīgais, ja pati izlidoja?

 5. Nav nekādu pieradījumu, bet cilvēks jau 4 gadus sēž zonā, jo lūk kādam liekas, ka ta varētu būt, tad jau vajadzēja sēdināt visus,kas tur bija,gan jau kāds varbūt bija vainīgs.Kad zog valsts mantu lielos mērogos, tad arī liekas ,ka tad tomēr nav vainīgi, nevar saprast mūsu humāno tiesu.Problēma ir tur ,ka šeit cilvēkam, nav naudas labām advokātam., turpretī zagļi var nopirkt visus.Cik negodīgi tomēr ir šinī valstī

 6. Sekojot līdzi krimināllietai Atbildēt

  Vai 2009. gada 3. decembrī 20 gadā vecā Liene Jerjomenko Rīgā pa devītā stāva logu izlēca pati vai viņu izmeta tolaik 23 vecais Jānis Ļipatovs, kurš kopš 2014. gada 10. marta atrodas apcietinājumā?
  1)“Kad notikumu dienas pusdienlaikā ierados Lienes un Kristīnes KOPĪGAJĀ dzīvoklī, Kristīne joprojām alkohola reibumā nostājās pozā pret stenderi un teica: “Mēs reāli tusējām. Viņa izlēca pa logu. Jūs neko …NE-PIERĀDĪSIT.” Sega un Lienes zeķes tajā brīdī mazgājās veļasmašīnā, halāts bija saplēsts pleca rajonā un asiņains,” atceras 20-gadīgās Lienes māte Ineta.
  2)Policijas inspektors pēc 2 dienām(!!!) paziņojis, ka viss skaidrs: tā bijusi Lienes PAŠNĀVĪBA.(Janvārī Lienes māte aizgājusi pie Inta Ķuža, kas tolaik bija Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks. Noklausījies stāstu, sacījis, ka viņam esot KAUNS(!!!) par saviem darbiniekiem. Ints Ķuzis nozīmējis JAUNUS izmeklētājus un apsolījis personīgi lietu uzraudzīt.
  3) Par SLEPKAVĪBU – Lienes izgrūšanu pa logu – notiesātais Jānis stāsta: “Sēžot cietumā, esmu daudz domājis. Arī pa to, ka varbūt mani varēja tiesāt par to, ka esmu …NOVEDIS Lieni līdz pašnāvībai – to es vēl mēģinātu saprast, bet ne jau par slepkavību.” No viņa tiesā teiktā un man stāstītā saprotu, ka Liene viņā bijusi …iemīlējusies, bet Jānim viņa bijusi TIKAI …SEKSA objekts. “Es biju jauns, un man patika meitenes, bet ne jau par viņām vien domāju. Aizrāvos ar automašīnām.”
  4)Pēc notikušā Lienes istabas biedrene Kristīne ciemojusies pie paziņas Ingusa, kuram stāstījusi par notikušo …pašnāvību. Pēc tam portālā draugiem.lv Inguss nezin kāpēc jautājis: “Čau! Kā Jums tur beidzās …IZGRŪŠANA pa logu?” Kristīne atbildējusi, ka notikusi …pašnāvība un nesaprotot viņa jautājumu…
  5) Lienes un Kristīnes dzīvokļa KAIMIŅIENE Astrīda pamodusies NAKTĪ no trokšņiem BLAKUS dzīvoklī, pēc tam iemigusi. Dodoties uz darbu plkst. 5.50, nolēmusi piezvanīt pie durvīm un aizrādīt. Durvis atvērusi meitene baltā, tīrā apakšveļā, bijusi izbrīnīta, bet mierīga, bez acīmredzamām reibuma pazīmēm. Kā vēlāk izrādījās, tā bija Liene. Plkst. 6.28 Astrīdai zvanījis vīrs Staņislavs un pateicis, ka no kaimiņu dzīvokļa kāds izlēcis pa logu. Staņislavs, kurš atradies istabā aiz sienas blakus dzīvoklim, tiesai liecināja, ka pamodies pēc plkst. 6 no VAIRĀKKĀRTĒJIEM sievietes bļāvieniem “Jāni, nē!”. Pēc kādas pusminūtes, minūtes pēc kliedzieniem izdzirdējis skaļu būkšķi – kaut kas bija nokritis uz zemes. Pēc būkšķa kāda sieviete teikusi “izlēca pa logu” vai “izmeta pa logu”.
  6)FIB akadēmiju beigusī eksperte Iveta Ivančika 2010. gadā veica POLIGRĀFA ekspertīzi, balstoties uz ASV sertificētu metodiku. No ekspertīzes izrietot, ka MELU procents, atbildot uz jautājumiem, kas attiecas uz KRIMINĀL-lietu, Jānim ir 99%, kas ir maksimāli iespējamais, Kasparam – 96%. Slēdziens, ka Jānis Ļipatovs izmetis Lieni pa logu – VIENNOZĪMĪGS. Pie tam visvairāk svīdis, vislielākais asinsspiediens un augstākā sirdsdarbība Jānim bijusi, atbildot uz jautājumu: “Vai jūs KOPĀ ar Kasparu un Kristīni izgrūdāt Lieni pa logu?”, bet ne tik ļoti, atbildot uz jautājumu: “Vai jūs pats izmetāt pa 9. stāva logu Lieni Jerjomenko?” No ekspertīzes varot secināt, ka Kaspars patiesi sakot, ka neredzējis, ka Liene pa logu izlēkusi, bet MELO, ka neizmeta viņu KOPĀ ar Jāni un Kristīni. Pēc ekspertes domām, pastāvot iespēja, ka Kaspars veicis AKTĪVAS darbības Lienes izmešanā pa logu, jebkurā gadījumā Kaspars ir pārliecināts, ka Liene ir…IZMESTA…

  • Ja Ivančika apgalvo, ka ir beigusi FIB Akadēmiju, tad viņa melo. Bet, ja viņa melo par savu izglītību, tad kā gan var ticēt viņas secinājumiem?! Tiem var ticēt tikai tāds cilvēks, kurš grib tikai vienai versijai ticēt, neraugoties ne uz ko. Te uzrakstītais arī ir selektīvi izrauts no daudziem pierādījumiem tajā lietā, kas nebūt nav saskanīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+