×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. janvāris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Ko parādīja strīdi par nošauto lūša māti (100)

Plašo rezonansi izraisījusi šī fotogrāfija. Ekrānšāviņš no medniekiem.lvPlašo rezonansi izraisījusi šī fotogrāfija. Ekrānšāviņš no medniekiem.lv

No vienas puses raugoties – pagājušā gada nogalē sociālajos tīklos īstu sprādzienu izraisījušais fotoattēls ar jaunu mednieci un viņas nošauto lūšu māti jau pieder pagātnei. Laika straumes nests, tas tuvojas atvaram, kur pazūd daudz svarīgāki notikumi, un dažu komentētāju pūliņi atsākt pret medībām vērsto diskusiju atgādina slapju pagaļu mešanu dziestošā ugunskurā. Daļa medīšanas kritiķu gluži cilvēciski nevar atļauties augām dienām plosīties “feisbukā”, citi secinājuši, ka šajā gadījumā liekas emocijas uzjundīja bildei pievienotā teksta miglainums, kas dažiem lika iztēloties cietsirdīgu mātes atņemšanu bez apgādnieka mežā palikušajiem lielās kaķes bērniem. Mednieces ziņai pietrūka teikuma, ka jaunie lūši jau apguvuši pārtikas sagādes iemaņas un paši nodrošina sev pilnus vēderus, un papildinājumu vēlāk izlasījušie nolika sitienam atvēzētās rungas. Protams, šādi attēli vienmēr būs iemesls disputiem par medīšanu kā nosodāmu izklaidi. Tad nereti dzīvnieku aizsargātāju un dabas draugu pulkā sevi ierakstījušie izmanto tik smagu verbālo munīciju, ka pazūd diskusijas priekšmets un mērķis, bet izgaismojas vispiezemētākās dziņas. Liekulība, augstprātība, nemotivēts naids un pat līdzcilvēku iznīcināšanas tieksmes, uz kuru fona mednieki izskatās pēc maziem bērniem.

Diemžēl tā notika, arī komentējot minētās trofejas publiskošanu. Neizpratni, nopēlumu un tamlīdzīgas jūtas ir iespējams saprast, bet šermuļus izraisa novēlējums mednieces bērniem piedzīvot to pašu, ko viņas raidītā lode lēmusi mežā palikušajiem lūsēniem… Vienā ziņā traģikomiska plēsēju cilvēciskošana, taču pavirši aizplīvurotais nāves spriedums – bez tiesas un izmeklēšanas! – neļauj šo diskusiju pamest bez ievērības. Kāda Līga M. (pilns uzvārds zināms), piemēram, izpaužas jau neslēptā asinskārē: “Kaut viņai (medniecei. – M. Z.) kāds ielaistu lodi starp acīm!” Būtībā slepkavības pasūtījums. Brīnišķīgs novēlējums pirms Ziemassvētkiem, vai ne? Bet, lūdzu, neapgalvojiet, ka viss notiek dzīvnieku (stirniņu, ruksīšu, zaķēnu, vilciņu utt.) mīlestības vārdā. Te klaji izlaužas tā zem ikdienas pieklājības maskas slēptā cilvēknīšanas programma, ko sevī nes daļa mūsu sabiedrības, gaidot piemērotas izpausmes mirkli. Ko lai saka – nav pārāk gaiša atziņa uz jauna gada sliekšņa, kad vajag meklēt garīguma tieksmju asnus un citas lielas vērtības.

Par laimi, viens cilvēks aizbīda manu tumšo pesimisma mākoni. Es domāju rakstnieci Daci Rukšāni, kam pietika drosmes un cilvēcības sociālajos tīklos publicēt lūšu medniecei atvainošanos par emociju karstumā izlieto ūdeni: nebija novērtējusi vārda spēku, kas ļoti ātri kļuva nevadāms un izvērtās vajāšanā. Kamēr mūsu vidū ir personības, kas nebaidās publiski atsaukt savu daudziem pievilcīgās paštaisnības izpausmi, tikmēr nezūd cerība, ka varbūt Līgas M. domubiedri sapratīs dzīvnieku aizsardzības un līdzcilvēku saudzēšanas atšķirību.

Janvārī meteorologi sola sniegu. Tad mežos skaidri būs redzamas lūša takas. Lielais kaķis ir pirkstminis: iedams balstās uz kāju spilventiņiem. Nospiedumiem sekojot, iespējams nonākt vietā, kur viņš uzkodis stirnas mazuli, aizsapņojušos zaķi, bebrēnu vai putnu. Plēsējs būdams, lūsis ēd tikai gaļu, taču nav dzirdēts, ka kostu rīklē savas sugas pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (100)

 1. Vai nevarētu beidzot noņemt to foto ar tās pretekles ģīmi?

 2. Atbilde - Lai dzīvo! saucējam Atbildēt

  Tas, pēc ZM eksperta Bāra teiktā, ekosistēmā radīs daudz izteiktākas “svārstības” un starpsugu attiecības tiks iedarbinātas pilnā amplitūdā!:)

 3. Lai dzīvo medības!!! Atbildēt

  Es izdomāju, kā varam šo visu bezjēdzīgo strīdu izbeigt.
  Aicinu VISUS mednieku kolektīvus un pašus medniekus iesaistīties protesta akcijā, kuras mērķis sekojošs:
  1) Vismaz 3 sezonas nepiedalīties medījamo dzīvnieku limitu realizēšanā ( nevarēju izdomāt savādāku vārda IZŠAUŠANA aizstāšanā, kas varētu atkal aizskart dzīvniekmīļu jūtīgās sirsniņas), lai redzētu, kas notiek gan mežā, gan ārpus tā.
  2) Aizstāvēsim savu darbu, kā arī reputāciju.
  3) Likt saprastu, ka ja nebūtu mūs, nebūtu ne kārtīgas Latviešu maizītes, ne gardi cepti kartupelīši, ko likt galdā.

  • Piekrītu. Tad tiešām cilvēki saprastu, ka daba var ļoti labi tikt galā bez medniekiem. Dabai ir pašai savi mehānismi, kā noturēt lidzsvaru. Nevajag izšaut plēsējus un pārbarot citus dzivniekus. Tad ari nebūs tas afrikas cuku meris un nenoēdīs labību.
   Gan pasaule, gan latvija mežu platība samazinās. Lauksaimniecības platība palielinās. Dzivnieki tiek izspiesti no mežiem un tad atrunājas, ka posta saimniecības. Protams, jo citur viņiem nav kur būt. Pec 20 gadiem šaubos vai jaunās paaudzes spēs piedzīvot dabas skaistumu, jo nekas daudz nebūs palicis. Būs jabūt medniekam, lai ieraudzītu kādu meža zveru vai nu jaiet uz zoo dārzu. Pedējos 40 gadus savaļas dzivnieku skaits ir samazinājies par vairāk, kā pusi un turpina samazināties. Nevajag būt naviem un izlikties, ka viss bus kārtība. Par klimatu maiņu ari tik atapās, kad viss jau ir di*sā. Izglito sevi un pamaini perspektīvu. Nevajag būt egoistiskiem un padomājat kādu nakotni jūs atstājiet jaunākām paaudzēm. Sekas, jau redz tikai pēc tam kad ir par vēlu.

 4. Lai dzīvo medības!!!! Atbildēt

  Visas medību atļaujas un medījamo dzīvnieku medīšanas periodi ir saskaņoti ar pārošanās un mazuļu izaudzināšanas laiku!!!!! Ja aļnus var šaut no 1.09-31.12 tad tas nozīmē, ka tajā laikā aļņu māte nebūs ar bērniem vēderā. Meža dzīvniekiem ir noteikts periods, kad viņi vairo populāciju!!!!! Sākat. Beidzot normāli domāt, zālēdāju bars!!! Citi, normālie, cilvēki ņem ko daba piedāvā, nevis to, ko izaudzē fermā, barojot ar barību, kura mazu telēnu līdz gaļas bullim izaudzē nepilnos 2 mēnešos!!!

 5. neaizsapņojies zaķis Atbildēt

  Būt vai nebūt medniekam?- tā ir katra paša izvēle…
  Ko galēt vai negalēt medībās? -tā arī ir katra paša izvēle…
  Bet bābām medībās nav ko darīt!!! Tā nav bābu darīšana, daba viņām citas darbības novēlējusi.
  Kas iet pret Dievu, to smagi sit karma, … un nepaies ne ilgs laiks,kad DOTS DEVĒJAM ATDODAS…
  Ētikas zelta likums-NEDARI OTRAM TO,KO NEVĒLIES, LAI DARA TEV,kaut tā arī ir tikai lūšu mātīte…
  Un vēl -ir negodīgi cīnīties nevienlīdzīgām metodēm: ar ieroci bābas rokās pret savvaļas dzīvnieku.Man kā vīrišķajam dzimumam uzdzen riebumu tik lielīga vecene,kas nezin savu vietu. Karma visu noliks savās vietās.Skumji,ka man nācās stāstīt izdomājumus savam mazbērnam,kāpēc tā tante tā rīkojusies, jo mazam bērnam arī žēl dzīvnieka un viņš meklē iemeslus, kāpēc šis dzīvnieks nogalināts.Diemžēl šī ažiotāža ar šo bildi ir sacēlusi tik lielu jezgu, ka bilde iebāzta visā publiskajā telpā, jau pagājušas 2 nedēļas,bet vēl nav miera.Ja jau ir kādas medīšanas kvotas un tās jāpilda, tad normāli mednieki ar saviem medījumiem nelielās.Zolīdi latvieši nelielās, jo sen zināms teiciens kopš seniem laikiem- LIELĪBA NAUDU NEMAKSĀ, PIEDIRS BIKSES-JĀMAZGĀ.Ir noteikti jāsauc pie atbildības tie,kas publicē šādas bildes un atzīst šādu rīcību,kas šādi rīkojas, lai popularizētu vardarbību pret dzīvniekiem.Paldies maniem vecākiem ,kas manā audzināšanā ieguldījuši humānas idejas.Es saku PALDIES DIEVAM, ka mana māte nav saistīta ar medībām, es šādas bābas atvase negribētu būt. Lai visu izšķir AUGSTĀKI SPĒKI, lai saliek visu plauktiņos katram pēc nopelniem… ne tikai MEDNIECEI, arī ZĪLES kundzei !!!

 6. tik dramatiski, ka riebj... Atbildēt

  Aizsapņojies zaķis…

 7. Nekādu „sagremotu mannā putru” ar faktiem šeit tev mutē neviens neliks, lai kā tu gaidītu. Priekš tā ir citas, objektīvu informāciju respektējošas vietnes… citādi baidos, ka Monikas kundzei atkārtoti varētu rasties problēmas ar ētikas jēdziena izpratni. Ja jau pat Brigmanis neatvainojās par Kaimiņa nolamāšanu vārdā „idiots” Saeimas komisijas sēdē, par atklātu otra deputāta noķengāšanu no parlamenta, un Saeimas Ētikas komisija tajā nesaskatīja pārkāpumu, tad ko tad Monikas kundze te nožēlojamā veidā, tiražējot tās pašas bildes, gribētu iniciēt?

 8. Smiekli nāk par šiem mūsu pašpasludinātajiem dabas resursu apsaimniekotājiem no VMD, ZM, PVD, LVM,.. Visīstākie dabas postītāji un pašpieņemto likumu pārkāpēji.

 9. Cilvēki dūšīgi brauc ārā no Latvijas. Bēglīši arī labprāt Pamet Latviju. Lauku apvidi paliek tukši. Ja jau aizliedzam medīt plēsīgos zvērus, drīz neviens laucinieks uz mežu pēc malkas, tāpat kā sibīrijā, bez ieroča nevarēs rādīties. Sibīrijā arī iedzīvotāju skaits ir neliels un zvērus ierobežot nav vienkārši. Ja plēsēji paliek bez barības bāzes, tad nākošais viegli iegūstamais medījums ir mājdzīvnieki un radības kronis cilvēks. Mana māte ap 1950 gadu Ērgļu apkaimē piedzīvoja vilku bara sekošanu. Acīm redzot kara laikā sevišķi ar plēsēju medībām nenodarbojās. Tai reizē viņai palaimējās. Tā ka nav ko gvelzt muļķības cilvēkiem, kas no dzīves un dabas neko nejēdz.

  • ja šajā valstī ir 23 000 reģistrēti medību ieroču lietotāji + tādi, kas nēsā ieroci pašaizsardzībai (arī lai pasargātu sevi un savu īpašumu no mednieku patvaļas) + vēl arī armijas cilvēki, un tad, ja arī vēl atlikusī daļa iegādāsies kādas medību bises, varēs dzīvot pavisam labi arī lauku apvidos.

   • Lai dzīvo medības!!! Atbildēt

    Pamēģini aiziet un vienkārši nopirkt to ieroci!!! Lai Tu, Es un Citi pārējie to iegūtu, rēķinies ar lielu naudas summu, medību aprites likumu iemācišanos, ieroču pielietošanas likumiem Narkologa apmeklējumiem, komisijas apmrklēšanu utt. Un tad tikai varēsi iet un pirkt savus stroķus.
    PALDIES PAR UZMANĪBU.

  • Ap 1950.gadu Rēzeknes rajonā bija gadījums,kad lūsis silā no koka uzleca cilvēkam un pārkoda rīkli.Tie komentētāji domā,ka lūsis ir tāds mīlīgs dzīvnieciņš,līdzīgs kaķim.Var tikai pabrīnīties par daudzajiem stulbajiem komentāriem.

   • Sie miligie, skaistie meza kaki NEVIENAM NEUZBRUK, ja nav izsalkusi vai nejutas apdraudeti! Palasiet labak informaciju par lusiem! Pagasuja vasara lasot ogas satiku mazo lusenu un vina mammu, bet nejutos apdraudeta ne bridi. Dziva ari vel esmu… Zinu ari to vietu, kur “medniece” lielas. Zel , ka nav otradi… Ziles kundze, piedodiet, bet jusu gramatas vairs nelasisu….

    • Lai dzīvo medības!!! Atbildēt

     Pats apjēdz ko izrakstīji
     Bet taču pienāk reize, KAD VIŅI IR IZSALKUŠI!!!
     Un ejot sēņot vai zemā dodoties pēc ziemassvētku eglītes pienāk reize, KAD VIŅI JŪTAS APDRAUDĒTI!!!

 10. Dabas resursi ir jāapsaimnieko. Naftas mums nav. Medniecība ir viena no nozarēm, kas iet ciešā saiknē ar mežsaimniecību un lauksaimniecību.

  • kas šajā nozarē pelna? Atbildēt

   Medību resursu apsaimniekošana, jeb medības kā saimnieciska darbība, kā to beidzot neslēpjoties raidījumā “Krustpunkti” atzinusi Latvijas Mednieku savienība, iet roku rokā ar meža resursu apsaimniekošanu, ko mūsu valstij piederošajos mežos veic valsts uzņēmums „Latvijas valsts meži”. Un te sākas tas stāsts par piekļuvi šiem resursiem. Te sākas stāsts par to „elles ķēķi”!

   • Varbūt ko konkrētāku par to “elles ķēķi”? Cik man zināms, pat barotavu vietas tiek stingri kontrolētas, torņi saskaņoti, grāvji tiek atbrīvoti no bebru dambjiem, u.t.t. Ja ir pārkāpumi, gribētāji uz platībām pietiek. Tā ka nevajag…

 11. Kaut Kam Pietuvinātais Atbildēt

  Kā teica kāds kino personāžs: ”Nenogalini, ja negrasies apēst!”

 12. Kaunieties, Monikas kundze! Atbildēt

  Kā Jums nav kauna prasīt kādam atvainošanos, ja neesat atvainojusies mums – visai sabiedrībai Jūs pati kā bijusī Saeimas deputāte par tiem amorālajiem likumiem, ko savas darbības laikā esat kopā un personīgi pieņēmusi, aplaupot un iznīcinot mūsu tautu! Atvainoties par to, ko Jūsu „zagļu partija” ar Šķēli priekšgalā ir nodarījusi tautai uz mūžu mūžiem! Kā Jums nav kauna prasīt atvainošanos jebkuram cilvēkam šajā sabiedrībā? Kā Jums nav kauna izaicināt jau tā par mednieku preteklībām aizskarto normāli domājošo lielāko sabiedrības daļu vēlreiz un vēlreiz tiražējot bildi ar šo valsts dienesta darbinieci ar noslaktēto zvēru pie sava pasūtījuma raksta?! Jūs tieši esat viena no tām, kura met un met tās slapjās pagales, ne jau nu dziestošajā ugunskurā. Vienkārši Jūs, kundze, esat nožēlojama.

  • Kā nav kauna saukt sevi par visu sabiedrību?Kā nav kauna spriest par lietām, par kurām nav nekādas sajēgas? Kā nav kauna apsaukāties? Vienkārši Jūs, kundze, esat nožēlojama.

   • jūs gribat noliegt, ka likumdevēji, Saeimas deputāti, un to vidū savulaik strādājusī raksta autore, nav kopā aplaupījuši mūsu sabiedrību? Visu mūsu sabiedrību! Ja esat tās nelielās grupas sastāvā, kuras interesēs visi šie amorālie lēmumu tikuši pieņemti, tad nekratiet te mums ar pirkstu, bet turpiniet tik tiražēt savus asiņainās izklaides pašbildes, un rīdiet tik un šķeliet sabiedrību tālāk!

 13. Kad blakus dzīvoklī no bada mirst bērni to neviens nedzird.Visi aizņemti aizstāvot dzīvniekus !

 14. būtu lieliski, ja cilvēki ievestu savā sabiedrībā kaut cik minimālu kārtību kāda tā pastāv dabā. Daba bez cilvēka izdzīvos bez problēmām. Cilvēki ar savu “gudrību” un nežēlību visu sabojā. “It visur daba pilnīga, kur tikai nav cilvēka” tā reiz rakstīja dzejniece

 15. Padomāsim, draugi! Atbildēt

  Nu, re, beidzot mednieki ieraudzījuši patieso ainu – sabiedrības lielākās daļas attieksmi pret viņu nodarbi. Un šī attieksme, ak vai! par milzīgu pārsteigumu šiem ļautiņiem, kas sevi uzskata par cēla darba veicējiem, nemaz nav glaimojoša. Daudziem šaušanas sporta cienītājiem tas ir reāls šoks. Gaidīto uzslavu, aplausu, pateicību vietā – nopēlums! Ko nu? Daži iedomājušies, ka šo “negaidīto” sabiedrības ažiotāžu varēs kliedēt, un kas zin, varbūt pat viedokli ietekmēt, ar apmaksātu stāstnieku piesaisti ar pasaku par labo mednieku no “Sniegbaltītes un septiņiem rūķīšiem”, atgādinot, ka mednieks nenošāva mazo Sniegbaltīti mežā, kā bija pavēlējusi ļaunā karaliene, bet par pierādījumu, ka meitenīte ir nogalināta, valdniecei aiznesa stirniņas sirdi.

  • Dažu dīvaiņu skaļa rupjību izkliegšana neizsaka pilnīgi neko, izņemot zākātāju zemo izglītības un inteliģences līmeni. Par apmaksāto viedokli – vairums “dzīvnieku ultra mīlētāju” kantori pārtiek no ziedojumiem, tādēļ viņu kultivētais mednieka – ienaidnieka tēls ir izdevīgs pasākums. Pārējie vienkārši sen nav bijuši mežā vai laukos cūku kūti mēzt.

   • cietējam no "dzīvnieku mīlētāju'' fobijas Atbildēt

    Tu maldies. Vairākums cilvēku, kuriem medību izklaides vai nogalināšanas aiz izklaides tēma nav vienaldzīga, vai precīzāk, tie, kuri šajā organizētajā medību biznesa shēmā nav iesaistīti, nedarbojas kantoros. Veselais saprāts nav nopērkams!

 16. vai tā vecene nevar reiz likties mierā? Lai iet nodīrā, pakarina virs gultas, jājas un priecājas!

 17. Tā sauktā Mednieka mazmeit tev ieteiktu ar savu ģeniālo ideju aiziet pie zemnieka kuram ir nopostīts lauks, daiļdarznieka kuram bebrs ķiršus savilcis dīķī, mežkopja kuram izputināta jaunaudze.
  Un gribētos redzet tavu sejas izteiksmi kad traka lapsa sakostu tavu bernu, labāk jau tevi.
  Varbūt tev kāda čakra atvērsies, kur cilveks var but tik stulbs? Dzīve nebeidzas rimi

  • Bet vecie mednieki saka – tie sportiskie ar optiskajiem tēmekļiem apšauj stirnas,aļņus,zaķus,mežacūkas….līdz ar to vilki meklē medījumu kūtīs.Meža zvēri no meža laukā medīt nāk tad,kad mežā vairs nav ko.

 18. Medības aiz aizsega ierobežot populāciju, neiztur nekādu kritiku. Tikai vairāk nelaimju, jo tas pats lūsis, vilks uc plēsēj var nomedīt tikai vārgos, slimos un apēd jau sprāgušos meža lopiņus, kas pasargā no slimību izplatīšanās un veido veselu un stipru meža iemītnieku populāciju. Tāpat no nožmiegtajiem lopiņiem barojās arī neskaitāmas putnu sugas. Un tā ko mēs tagat ar šo Kontrolēto atšaušanu esam ieguvuši? Cūku mēris, putnu gripa, vārgas stirnas, veci vilki (kuri nespēj nomedīt tāpē nozog kranci no ķēdes, ja blakus būtu jaunie tie arī veco pabarotu), izūdošas putnu sugas, utt. Nu protams mednieku prieks un adrenalīns par nogalināto radību, kuru pat ēst īsti nedrīkst, švaks kažoka akots, jo uz totenciālo medījumu ar mednieka bisi lūsim grūti konkurēt…

 19. Tukša mednieku aizstāvēšana.
  Sabiedrības naids bija saprotams,tas bija naids pret iznīcināšanas tieksmi!
  To stirnas mazuli,aizsapņojušos zaķi,bebrēnu vai putnu,kuru nenomedīs lūsis,to nomedīs mednieki!Lūši ir mednieku barības konkurenti!Mednieki neatgriezeniski čakarē dabas resursus savtīgās intresēs un spēlē uz sabiedrības jūtām.Šis viss tikai pierāda,ka medības kā brīvā laika pavadīšanas,tautas izpriecu,hobija un ” sporta” nodarbi ir JĀPĀRTRAUC!!!

  • Medības ir saimniecības nozare. Lielākais lūšu skaita regulētājs dabā ir mednieks. Īsti labi nebūs, ja viena suga nekontrolēti savairosies. Mēs esam līdzsvaroti cilvēki – nevis naidojamies, bet skaidrojam.

   • un kas ir mednieka, kā sugas, regulētājs??? tāds nav paredzēts tevis piedāvātajā sistēmā?

   • Lielākajā daļā Eiropas valstu lūšus ir aizliegts medīt.Pavisam. Un nav dzirdēts ka lūši būtu baigi savairojušies vai kādu postu nodarījuši.

 20. Izglītības un pilnas informācijas trūkums, kā no vienas, tā no otras puses …
  Komentēt ir viegli, nav jānes atbildība …
  Ieteikums redakcijām – legalizējiet komentu licējus … šis viss līdzinās sava veida propagandai, tauta degradējas un naidojas pati savā iekšienē … kur nu vēl, nedod dievs, kāds ārējais ienaidnieks …

 21. Jāregulē visu sugu dzivnieku skaitu un Lūsis nav nekāds izņēmums. Nevienā pētijumā nav konstatēts arī no vecajiem medniekiem nav dzirdets par bojā gājušajiem jaunajiem lūšiem. Medniekiem vienkārši jaignorē šie pseidozaļie aktīvisti ar anfetamīniem sačakarēto un zāliti nopīpēto psihi.
  Komentāros lieliski redams kurš ir mednieks un kuram komentētājam būtu jāapmeklē psihoterapeits vai narkologs. Žēl tikai ka šis raksts tapis ar tādu novēlošanos.

  • Ignorance is a bliss Atbildēt

   Tu vispar izlasīji, ko pats sarakstīji? Ne smakas no izglitota cilvēka. Pie psihologa tev ir jaiet, bet pirms tam aizej un iegusti kautkadas zināšanas vai izlgītību par vidi vai ekoloģiju. Tad varēsim runāt par pētijumiem. Kauns lasīt šitādus 30+ gadigu veču murgus, ar padomju laiku domāšanu. Un kads sakars te ar zālītes pīpēšanu? Saklausījies propogandu. Pats jau drošvien vispar nedzeri alkoholu ne? Nodzēris savas smadzenes un gudri dirš bez jeb kadiem argumentiem.

 22. Aicinu Jūs, spalvas māsa, meklēt “godīguma tieksmju asnus un citas lielas vērtības”, pieņemu, Jums abi zināmo politiķu – medību biznesa legalizētās mafijas virtuvē. Šis priekšnesums no Jūsu puses izskatās pēc nožēlojama pasūtījuma.

 23. Paldies rakstniecei par rakstu,ari Lindai paldies par medniecības nozīmes skaidrošanu.Ari es esmu mednieks bet bildes cenšos turēt albumā.Šausmina anonīmie komentāri,laikam aiz anonimitātes var noslēpt savu otro seju un kultūras līmeni.Ne velti ir teiciens”katrā cilvēkā ir gan labais gan sliktais,vajadzīga tikai attiecīga situācija tam izpausties”.

 24. Beidziet no vainīgās iztaisīt cietušo!!!!!Pati šāva,pati lepojās,lai tagad arī pati atbild! Lai atvainojas sabiedrībai par radītajām negatīvajām emocijām.

 25. Komentārs par to, ka “ka jaunie lūši jau apguvuši pārtikas sagādes iemaņas un paši nodrošina sev pilnus vēderus” tika nopietni apstrīdēts, un lietas pārzinātāji atzina, ka visi kaķēni (2 vai citur tika minēti 3) vienkārši nomirs bada nāvē.
  Nevar jau cilvēkus pielīdzināt dzīvniekiem, bet šajā gadījumā ir pilnīgi skaidrs, ka vienas godkārīgas .. (pat nezinu, kā viņu nosaukt) dēļ divas vai trīs mazas būtnes aizies (vai jau ir aizgājušas) bojā mokošā bada nāvē. Lai nu aizstāvjiem tas nāk prātā, gremojot savus pīrādziņus.

  • Nu un cik tad tur bija to kaķēnu? Nav taču nozīmes, cienītais(tā). Galvenais ir visgudri .irs.! Un arī pīrādziņos ir kādas “būtnes miesa”, kas attiecīgi sagatavota ļoti labi garšo. Tāda ir daba, kāds ir jānogalina, lai varētu garšīgi paēst. Lūsim garšo zaķi, stirnas. Cilvēks arī ēd ko nogalētu. Vai tas ir ruksis, teļš, rācenis vai arbūzs, kurā iedur dūci. Tad kāpēc uzklupt vienai medniecei? Tā viņu arī sauc – veiksmīga medniece!

   • Vai vari vienreiz beigt vazāties pa visiem portāliem un ķēzīties?

   • Diez vai kāds bija tik izsalcis,lai ēstu lūsi.Neesmu pilsētniece,dabas likumus pārzinu.Un daba dara tikai to,kas nepieciešams izdzīvošanai.Mēs visi esam atbildīgi par dabas ienākśanu sētā.Un šie visi,kas sūdzas par dzīvnieku postījumiem sūdzas par zaudētu naudu,nevis par dabas sargāšanu.Un visi mēs ēdam modificētu,raundapotu maizi un gānām dzīvniekus un tos,kam ir saprātīgs viedoklis.Es neesmu pret medībām,bet pret cilvēku un mednieku stulbumu.

 26. Paldies par rakstu!Precīzi pateikts par to “slēpto cilvēknīšanas programmu,ko sevī nes daļa sabiedrības,gaidot piemērotas izpausmes mirkli”.Ne tikai tāda Līga M.bet vesela virkne citu komentētāju izpaudās tā,ka šermuļi gāja pa kauliem,ja gadījās izlasīt.Šausmas.

 27. Lai Kaņepe atvainojas sabiedrībai!!!…kaut vai par to,ka izraisījusi negatīvas emocijas.

 28. Izbijusi komuniste ar lillā matiem dedzīgi aizstāv dzīvnieku slepkavu Kaņepi.

  • Nē,izbijusī komūniste,nevienu neaizstāv.Viņa mēģina uzrunāt tādus,kā jūs,bet laikam jau bezcerīgi.Jūs esat smags gadījums.

 29. Viss ir pārlieku vienkārši. Ir medību liegums. Ir medību atklāšana un atļaujas. Šeit sen viss ir pamatots kad, cik un kādu zvērus drīkst šaut. Ja šie noteikumi nav pārkāpti, galīgi nav ko plosīties cilvēkiem kam par medību organizēšanu nav nekāda priekšstata. Medību liegumos sen iekļauti laiki mazuļu audzināšanai un medību iemaņu apgūšanai. Un plēsīgo dzīvnieku skaits ir jāuztur noteiktā līmenī. Citādi būs kā ar ievestajiem jenotsuņiem. To skaitu medību specifikas dēļ mednieki ierobežot nespēj, līdz ar to Latvijā zaķi, rubeņi un medņi ir retums. Neierobežosim vilkus un lūšus, stirnas neredz;esim.

  • Medību liegumu nosaka tie paši cilvēki, kas pēc tam brauc uz laukiem medībās.Dažu mēnešu veci kaķēni nav nekādi mednieki un tagad uzsnigušais sniegs ir jau noteicis viņu likteni.

   • Tā medniece taču varēja lūsenei paprasīt- ir tev bērni, vai nav. Atkal bija “latviski” sakot komunikācijas trūkums.

 30. Viss sākās ar to,ka šai medniecītei n-tajā paaudzē ir cāļa smadzenes…tadām būtu jāņem nost ieroči,lai iet dzinējos…

 31. pieriebies par šo veceni ar paut… jau klausīties
  te jau nav runa par medībām,kā tādām un kažokādām,bet gan par to,ka redzēja,ka māte ar bērniem un nošauj māti alkatīgi un bez sirdsapziņas pārmetuma un vēl tīmekļos lielās..nu pretīgi!!!!

  • Kāds ir appīpējies? Raksts bija par medībām, prieks par trofeju! Kur tur ir māte? Lūšu mātīte! Kādi bērni? Jaunie lūši!

   • Kādi lūši? Lūsēni, kuri māti būtu atstājuši TIKAI PAVASARĪ, kuri tagad nolemti nāvei!!!

    • Jā pēc 2-3 mēnešiem mātīte parasti pamet kaķēnus.
     Ir gadījumi, kad lūšu kaķēni uzturas mātītes tuvumā arī pēc 1 gada sasniegšanas.
     Vai tu redzēji, cik lieli bija pārējie?

  • Labāk klausīties veceni ar pautiem, nevis kaut kādu anonīmu brēcēju, kas neatšķir melnu no balta! Informācija par nomedīto lūsi tika izņemta no medniekiem paredzēta portāla un pasniegta kā sensācija, radot klikšķufermas! Vai tiešām mūsdienās cilvēks parastais nespēja atšķirt patiesību no tā, ko pasniedz kā patiesību?

 32. Tu vēl esi kompartijas rindās… Malace! Turi līniju!

 33. Publikāciju skārusi veca, vecišķa padomju laika morālistes roka…
  Kā nejūt laiku aiziešanai…

 34. Paskatījos gugles bildēs, patīk kažokādas apkaklītes i Rukšānei, i Veidemanei. Dacei laukos uz krēsla ģērēta jērādiņa. Elitai teļādas rokera jaka un bikses, u.t.t. “Vienvārdsakot” liekulīgas kundzītes!

 35. Vajadzēja priecāties par nošauto lūšu mäti? Par maz mēs protestëjam,un par ko atvainojās Rukšäne? Lai atvainojās tā platģîme!

  • Ja nu tā nebija lūšu MĀTE, bet tās māsa – ālava? Īstā lūšu MĀTE bija atpalikusi no kompānijas, plosot stirnēnu.
   Un jā, par lūša trofeju ir ļoti jāpriecājas. Apsveicu mednieci ar veiksmīgām medībām!

 36. Vel vienai vajag starp acīm

  • Re, vēl viens cilvēknišanas programmas piemērs. Šķiet, ka anonimitāte cilvēkiem dod kaut kādu neizprotama varas apziņu. Un kur palikusi elementāra pieklājība?

   • Lai dzīvo medības!!! Atbildēt

    Dažkārt anonimitāte lieki noder Latviešu tautai. Tas palīdz pret draudiem, privātiem nogalināšanas vēstuļu kalniem, kā arī vārda, uzvārda publiskošanas, lai citi ari varētu skriet pakaļ vienam muļķim.

 37. Labi teikts,nav ko piebilst!

 38. Atvainojiet, bet manuprāt pieminētā Rukšānes k-dze vienkārši nobijās no atbildības par izteikumiem nevis kaut ko saprata pēc būtības un mainīja savos uzskatos. Šādi jau jebkurš nelāgu komentāru autors vēlāk it kā atvainojoties var nomukt no atbildības. Bet pateikts, uzrakstīts vārds ir kā izšauta lode – to atpakaļ vairs nedabūt, tas savu posta darbu jau ir pastrādājis.

 39. Šis ir ļoti pieklājīgs komentārs murgam, kuru radīja pseidozaļie. Kā teica Zuša kungs romānā “Ceplis” – dzerot šampanieti, jāparūpējas arī par zelteri un paģiru šņabi… Tagad savu darbu dara policija, vērtējot komentāru saturu.

 40. asinskā..., pardon, sirdsmīļā Monika Atbildēt

  Jācer, ka spēja bez šaubīšanās ielaist lodi dzīvai būtnei starp acīm nezudīs, ja, diespas, kādreiz būs jāaizstāv Tēvzeme …

 41. Paldies par šo rakstu. Šajā kontekstā runa nav par to, kas ir medības, kamdēļ tās ir vajadzīgas, kas ar tām nodarbojas. Runa ir par totālu neiecietību pret sev līdzīgu, runa ir par uzbrukumu cilvēkam, kurš nav pārkāpis likumu, aicinot uz vardarbību pret šo personu un viņas ģimeni. Redz, nogalināt lūsi ir slikti, bet nosist cilvēku, tas tagad mūsdienās daļai sabiedrības ir normāli? Tāpat vēl dzīvnieku tiesību aizstāvji nav man atbildējuši, kas ir svarīgāks – viena laimīga govs jeb 15 paēduši bērni?

  • Precīzi, Linda! Precīzi arî Monika! Es lasīju pašā sākumā sašūmēšanos ap to gadījumu un tiešām skumji palika. Sapratu, ka tie cilvēki vienkārši nav spējīgi diskutēt. Jo citu tekstu, kā – nošaut pašu, nošaut ģimeni utt – nezina.

  • Beidziet no vainīgās iztaisīt cietušo!!!!!Pati šāva,pati lepojās,lai tagad arī pati atbild! Lai atvainojas sabiedrībai par radītajām negatīvajām emocijām. Paldies,Dievam,ka vēl visa sabiedriba nav tik degradējusies un spēj reaģēt uz šādiem “varoņdarbiem”.

   • visprecīzāk nokomentēja.Precīzāk un īsāk nekā rakstā savirknētās muļķības ar aizstāvību esošai degradētajai medību filozofijai!

  • Kaut kā ačgārni sanāk – Kaņepe drīkst šaut,bet pārējie pat runāt par šaušanu nedrīkst?Runa ir par cilvēku,kurš lepojas ar savu vardarbību! Nav ko brīnīties par attieksmi,ko pati radījusi….un tagad arī pārējie mednieki aizstāvot “es lepojos,ka esmu mednieks”.
   Neviens jau nesaka,ka nosist cilvēku ir normāli,tāpat nav normāli nošaut lūsi sava prieka pēc.
   Un starp citu – salīdzināt govi un lūsi ir smieklīgi….Linda Dombrovska neizliecieties stulbāka,nekā esat.

 42. ilgi kultivesim mulkibas ka medibas it izklaide.

  • Lai dzīvo medības!!! Atbildēt

   Ko tu gribi no cilvēka, kas mežazvēru ir redzējis tikai zoodārzā un tv ekrānos, kā arī no tāda, kurš pa logu redz vienīgi tramvajus un svaiga gaisa vietā ir auto izplūdes gāzes.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+