×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. septembris, 2014
Drukāt

PA: Valsts cenšas pārdot “Citadeli” par maksimāli augstāko cenu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts cenšas pārdot banku “Citadele” par maksimāli augstāko cenu, komentējot informāciju, ka valstij daļēji piederošās bankas “Citadele” potenciālais pircējs “Ripplewood Holdings” par bankas iegādi vēlas maksāt uz pusi mazāku summu, nekā to piedāvā valdība, aģentūrai sacīja Privatizācijas aģentūras sabiedrisko attiecību vadītājs Guntis Kārkliņš.

Viņš uzsver, ka ir izveidota sekmīgi strādājoša banka, kas darbojas saskaņā ar visiem Latvijas un arī starptautiskajiem normatīviem. Valsts uztur savu pozīciju un sadarbībā ar konsultantu “Societe Generale” cenšas panākt maksimāli augstāko iespējamo cenu, finansistiem argumentējot valsts nostāju ar bankas “Citadele” pozitīvo sniegumu un izaugsmes potenciālu.

Kā norāda Privatizācijas aģentūras pārstāvis, “Citadeles” pusgada rezultātu audits, ko veikuši neatkarīgi eksperti, lai nodrošinātu tās darbības pārskatāmību akcionāriem, klientiem un sadarbības partneriem, apliecina, ka “Citadeles” grupa ir noslēgusi šī gada 1. pusgadu ar 14,4 miljonu eiro peļņu, banka – ar 14,1 miljonu eiro peļņu, un patlaban bankas rīcībā ir gandrīz viens miljards eiro likvīdu aktīvu, tajā skaitā, naudas līdzekļi 450 miljonu apmērā.

“Tas apliecina, ka banka darbojas veiksmīgi un turpinās attīstīties nākotnē,” sacīja Kārkliņš, piebilstot, ka esot saprotams, ka investori cīnās par savām interesēm.

Tuvāko nedēļu laikā investora piesaistes konsultants sniegs valdībai ziņojumu par investora piesaistes gaitu.

Kā ziņots, Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” piektdien, 12.septembrī, vēstīja, ka “Citadele” potenciālais pircējs “Ripplewood Holdings” par bankas iegādi vēlas maksāt uz pusi mazāku summu, nekā to piedāvā valdība.

Kā liecina raidījuma rīcībā esošā informācija, sākotnēji valdība piedāvāja banku pārdot par 113 miljoniem eiro, bet fonds izteicis vēlmi banku iegādāties par 63 miljoniem. Pie šādiem nosacījumiem valdība nonāk sarežģītā situācijā, jo plānots par bankas pārdošanu vienoties līdz gada beigām, norāda “Panorāma”.

Vairāku avotu sacītais liecinot, ka “Riplwood Holding” grib samazināt summu par darījumu, jo iespējams atklājies, ka “Citadeles” bankā nelikviditāte varētu būt aptuveni 45 miljonu eiro apmērā.

Sarunas ar potenciālo pircēju vēl tiks turpinātas. Fonda pārstāvji nekādus komentārus nesniedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc “neatkarīgai ” valstij Latvijai nevar būt savas peļņu nesošas bankas un tā obligāti jāpārdod ar lieliem zaudējumiem?

  2. Vai tad var būt arī minimāli augstākā cena? Muļķīgs vārdu sakopojums.

Draugiem Facebook Twitter Google+