×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Paātrina tehnisko palīglīdzekļu piešķiršanu (1)

© belahoche - Fotolia.com© belahoche - Fotolia.com

Male prosthesis wearer training on diverse surfaces in a specialised training parcour for simulating realistic environmental situations

Cilvēki, kuriem steidzami nepieciešamas abdukcijas ortozes un gūžas ortozes, tagad tās var saņemt ārpus rindas, lai netraucēti turpinātu atveseļošanos.

Īpaši būtiski tehniskie palīglīdzekļi – greizās pēdas abdukcijas ortozes un gūžas ortozes – ir zīdaiņiem un bērniem, kuriem tie augšanas laikā jānomaina savlaicīgi. Tagad lēmumu par tehniskā palīglīdzekļa piešķiršanu Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) “Vaivari” pieņems 10 darba dienu laikā.

Valsts finansēto tehnisko palīglīdzekļu saraksts papildināts ar elektropiedziņas ratiņkrēsliem ar rokas stūrēšanas sistēmu.

Kopš 2010. gada tehniskos palīglīdzekļus iedzīvotājiem nodrošina Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas Nedzirdīgo savienība un NRC “Vaivari”. Tehnisko palīglīdzekļu saņemšanas rindā šā gada 1. oktobrī bija 9088 cilvēki, bet tā saņemšanai steidzamā kārtā – 1049 cilvēki. Katru mēnesi tehniskos palīglīdzekļus pieprasa vidēji 500 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. To staigājamo rāmi 95.g.v. cilvēkam gaidu jau gandrīz gadu! Diez vai viņa nodzīvos tik ilgi, kamēr rinda pienāks…

Draugiem Facebook Twitter Google+