Mobilā versija
+7.6°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Paaugstināta benzopirēna līmeņa dēļ Kazahstānā aizliedz ievest Latvijas šprotes (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kazahstānā ceturtdien noteikts aizliegums ievest un realizēt Latvijas šprotes, jo tajās konstatēts pārāk augsts kancerogēnā benzopirēna līmenis.

Par to informēja Kazahstānas Valsts patērētāju tiesību aizsardzības aģentūras preses dienests.

Sanitāri epidemioloģiskajās ekspertīzēs atklāts, ka vairāku Latvijas ražotāju šprotēs benzopirēna līmenis četras reizes augstāks par normu, vēstīja preses dienests.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe teica, ka PVD no Kazahstānas atbildīgā dienesta nav saņēmis oficiālu informāciju par konstatētajiem pārkāpumiem, uzņēmumiem un produkcijas veidu.  “PVD inspektori, pamatojoties uz informāciju medijos par eksporta aizliegumu, ir sākuši vairāku eksportētājuzņēmumu ārpuskārtas pārbaudes,” sacīja Joffe.

Taču detalizētākas pārbaudes dienests veiks pēc oficiālas informācijas saņemšanas par produkcijas laboratorisko izmeklējumu rezultātiem no Kazahstānas atbildīgā dienesta, pēc kuras būs iespējams identificēt neatbilstošās produkcijas apmēru, partijas numuru, kā arī produkcijas veidu.

Joffe norādīja, ka tiesības eksportēt uz Muitas ūnijas valstīm, tostarp Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu, Latvijā ir 45 zvejas produktu apstrādes uzņēmumiem, tostarp 19 no tiem ražo produktu “Šprotes eļļā”.

Jau vēstīts, ka Kazahstānas  galvenais sanitārais inspektors Žandarbeks Bekšins pirmdien vietējā presē publicētā intervijā sacīja, ka no Baltijas valstīm importētajās šprotēs konstatēts pārāk augsts benzopirēna līmenis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai Kazahstana vēl skaitās neatkarīga, jeb Pūķins jau rausta Nursultana bumbas?

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (8)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+