×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Pabalstu bēgļiem apstiprina 139 eiro apmērā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība otrdien apstiprināja noteikumu projektu, kas paredz, ka pabalsts pilngadību sasniegušam bēglim un personai, kurai piešķirts alternatīvais statuss, būs 139 eiro, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Noteikumu projekts paredz, ka gadījumā, ja bēgļu vai alternatīvā statusa ieguvušajiem ir ģimenes locekļi Patvēruma likumā izpratnē, tad vienai personai pabalsts būs 139 eiro, bet katram nākamajam ģimenes loceklim 97 eiro. Tāpat nepilngadīgai personai bez pavadības pabalsts arī būs 97 eiro apmērā.

Savukārt laulātajiem būs savā starpā jāvienojās un iesniegumā jānorāda, kurš no viņiem pieprasa pabalstu 139 eiro apmērā un kurš 97 eiro apmērā.

Iepriekš par šādu pabalsta apmēru panākta vienošanās koalīcijas sadarbības padomes sēdē.

Jau ziņots, ka pirmie 10 patvēruma meklētāji no Grieķijas Latvijā ieradīsies nākamā gada janvārī. Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Nosūtīti arī patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti. Patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji personām, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, ir vienoti un atbilst starptautiskās nediskriminācijas principiem.

Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori. Darba vizītē uz Grieķiju devies viens koordinators, lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas un nodibinātu ciešus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu failu esamību, un censtos nodibināt ciešus kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+