×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Pabalstu laikmeta ataudze (27)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Jau diezgan ilgi Latvijas statistikā figurē kāds lielums, ko valsts uzplaukumu nodrošināt sološie politiķi, šķiet, neuzskata par nopietnu šķērsli ekonomikas un demokrātijas attīstībai. Runa ir par apmēram 50 tūkstošiem jauniešu – skaitlis ik gadu drusciņ mainās uz vienu vai otru pusi –, kas nestrādā un nemācās. Lielajā grupā ietilpst 15 – 29 gadus veci cilvēki ar teorētiski garu un daudzām iespējām pilnu darba mūžu, bet reāli viņu vairākums papildinās uzturamo slāni, jo apmēram pusei trūkst pat vienkāršu profesiju apgūšanai nepieciešamās izglītības. Šo skaitli komentāros mūsu politiķi un ierēdņi allaž steidzas uzsvērt līdzībā ar situāciju citās Eiropas valstīs – it kā tas nozīmētu sa­sniegumu!… – un piemin kārtējo jauniešu nodarbinātību veicinošu programmu, kuras finansējumam ES mērogā atvēlēti dažādu fondu miljoni. Taču gaviles par skaistajās koncepcijās izvirzīto mērķu sasniegšanu nav gadījies dzirdēt: ārpus skolas un darba palikušo skaitlis sarūk galvenokārt uz iedzīvotāju skaita samazināšanās rēķina.

Iespējams, kaut kas pamainītos uz labo pusi, analizējot dziļāk iemeslus, kuri jaunos cilvēkus ved pretī nolemtības aptumšotai nākotnei. Taču arī bez zinātnieku piesaistes jebkura Latvijas pagasta sociālajā dienestā pateiks, ka vairākums skolu pametušo nāk no ģimenēm, kur nav strādājuši jau vecvecāki. Vārdu sakot, sevi tagad piesaka pabalstu laikmeta ataudze ar tik sliktu bērnības pieredzi, ka vienīgi naivs optimists ticēs ES fondu lomai tās mainīšanā uz labo pusi. Tiesa, visi pabalstu saņēmēji nav metami vienā maisā – ir ģimenes, kas valsts sniegto palīdzību izmanto atspērienam grūtā brīdī un izmanto katru iespēju nopelnīt, tomēr sociālā dienesta redzeslokā pārāk daudz tādu, kas iejutušies maznodrošinātā statusā un darba piedāvājumus noraida.

Šis slānis ir ne vien slogs nodokļu maksātājiem, bet vardarbībai – fiziskai, morālai, seksuālai – labvēlīga vide. Katru gadu pēc bārtiņtiesu ierosinājuma valstī atņem aizgādnības tiesības apmēram diviem simtiem vecāku un masu saziņas līdzekļi nebeidz šokēt ar vēstīm par badinātiem, nepieskatītiem, regulāri sistiem un ģimenes lokā nogalinātiem mazuļiem. Speciālisti brīdina, ka redzama tikai atklātībā nonākusī “audzināšanas” aisberga daļa un patiesībā pret bērniem vērstās vardarbības statistika mūsu valsti strauji ved Eiropas “pirmrindniekos”.

Pēc katra šokējošā notikuma tiek kopā saukti par bērnu tiesību ievērošanu atbildīgie un izvirzīti mērķi ciešākai instanču sadarbībai rūpju kontingenta pieskatīšanai. Protams, pilnveidot var gandrīz visu, bet acīmredzot Labklājības ministrijai laiks atzīt, ka sociālo darbinieku slodze jau sasniegusi maksimumu – dažam redzeslokā jāpatur 50 (!) ģimenes, un bez resursa palielināšanas faktiski nav izredžu mazināt pret bērniem vērsto vardarbību. Ir jāsaprot, ka bērnībā piedzīvotās pāridarīšanas baciļus sevī glabā arī daudzi bez izglītības un profesijas palikušie jaunie cilvēki, kas jau veido vai tuvākajā nākotnē dibinās ģimenes, kurām tāpat būs nepieciešama pieskatīšana. Vardarbība galvenokārt sakņojas zemā izglītības līmenī. Tāpēc daudz lielāku uzmanību vajadzētu veltīt katra bērna pazušanai no izglītības aprites. Šogad miglains priekšstats par veseliem 19 tūkstošiem – liela daļa it kā kopā ar vecākiem citā valstī, bet vairāki simti klejo tepat un gatavojas papildināt jauno slikti izglītoto bezdarbnieku armiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Pabalstu kurš katrs nabadzībā nonākušais nemaz tā nevar dabūt. Tie ir kārtējie meli. Un visi statusi tiek doti uz 2 mēnešiem, pēc tam atkal jākārto visi papīri no jauna. ja ir pazīšanās , tad varot dabūt vienmēr, tāpēc uzskatu, ka sociālā palīdzība ir kārtējā krāpšanas sistēma, kas eksistē tikai uz papīra un lai būtu kā eiropā, bet faktiski cilvēkiem palīdzība grūtā brīdī netiek sniegta.
  Uzskatu, ka vislielākā problēma ir labi apmaksātu darbavietu trūkums un augstās dzīves izmaksas, kas prasa gandrīz visu algu (dzīvokļu īre, transports, apkure). Vienlaikus rāda filmas un foto, kā dzīvo labklājībā, slavina visu to, un jauns cilvēks neredzot kā pie tā tikt ar smieklīgu algu (arī ar pabeigtu augstāko izglītību algas ir mazas, tiem pašiem sociālajiem darbiniekiem), ar nenorūdītu dzīves grūtībās raksturu (jo skolā jau viņiem mācītas tikai tiesības, nekādu darbu, nekādi pienākumi), vienkārši padodas, nolaiž rokas un vairs necenšas. Un grūti viņam ko pārmest. Mūsu jaunībā bija cerība, ka atgūsim brīvu valsti, viss kļūs labāk, bija mērķi, bija cerības, bet tagadējai jaunatnei – ko tad viņiem cerēt? Ka laimēs loterijā?

 2. Mazpisān, vai Tu varētu vismaz rakstīt īsāk, konkrētāk un latviski? Tās Tavas garās penteres sazinkādā valodā nav gremojamas.

 3. Slēdziet tik ciet visas lauku skoliņas, tad jums “labi izglītoti” jaunieši pārpludinās valsti. Ja tie bērni, kas tajās mācās tagad iegūst vismaz kaut kādu izglītību, tad pēc to slēgšanas daudzi no viņiem vairs neiegūs vispār nekādu.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (02.2015.): “Tas, ko drīkst nosacīti saukt par tautas pārvaldīšanas tehnoloģiju, sastāv no divām daļām. Viena daļa ir politkorekta, bet otra daļa ir nepolitkorekta. Vara tautas pārvaldīšanā var izmantot gan morāli atbalstāmu un sociāli cienījamu tehnoloģiju, gan amorāli antihumānu un sociāli necienīgu tehnoloģiju. Turklāt sociāli cienījamo tehnoloģiju neviens neslēpj no tautas un atklāti informē sabiedrību par šīs tehnoloģijas pielietošanu, bet sociāli necienīgo tehnoloģiju cenšas slēpt no tautas un par tās pielietošanu atklāti neinformē sabiedrību.” … (cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Tautas pārvaldīšanas nepolitkorektās receptes”, 7.02.2015., w-resursi: www .artursprieditis. lv un blog .artursprieditis. lv)
  ——-

  ‘MOTO’:
  “Nelidot augstāk par vistu kūts laktu,
  vismīļāki domāt par dējamo kaktu!…”
  / Vilis Plūdonis, iz poēmas “Uz saulaino tāli” /
  ——-
  .
  “Latv(ĀŅ)u LUMPEŅU “morālētisko pamatvērtību” Kodekss.”
  ( “latv(ĀN)ijas SILES valsts titulnācijas” ‘status quo’, fragmentāri )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pasaules Tautām, kam Valstis IR savas,
  “Globālā kontekstā” pārsvara NAV(a) ~
  Vairumam atliek vien sapņot un cerēt,
  Normālai Valstij par Nāciju derēt…

  Valsti, kas dzimusi Brīvības cīņās,
  Varas un SISTĒMAS zombiji mīņā,
  Sū#os pie SILES, ko ķēza jau gadiem,
  Cūklopu varza ar “draugiem un radiem”.
  .
  “Nācijas līderi” LUMPEŅU baru,
  Spiež “valsti mīlēt” un “respektēt varu”
  (TĀDU, kas vājprāta murgos vien rādās),
  “Cērpot kā aunus” – pirms “noģērē ādas”:
  .
  “NOZOMBĒT “nāciju” – problēma maza!
  “Latv(ĀŅ)u LUMPEŅU Kodeksā” drazas,
  Sabāzts pa pilnam, no vāka līdz vākam ~
  “Primāros” fragmentus “sprediķot” mākam:
  .
  “Kodeksa” tēzes kā “mantru” būs zināt!!!
  (Tāpēc – tās dienišķi vērts “atsvaidzināt”,
  Latv(ĀŅ)u LUMPEŅIEM, veciem un jauniem,
  “Klusajiem mīzējiem” & “cērpamiem auniem”):
  .
  “Nācijai” – paklausīt VISAM, ko saka!!!
  (‘Biedri’ no “priekšstāvju” sugas, kam fraka,
  Nokārta “bļembukiem”, bet – “neiet kopā”,
  Sen jau uz rumpja, kas nobarots lopā…)
  .
  “Partiju” SISTĒMA “valstī” ir “svēta”!!!
  (BEZjēgā zaglīga, stulba, NE lēta,
  “Tumbočkām” pilnām un “konceptiem” tukšiem ~
  Citāda neder ne SILEI, ne rukšiem…)
  .
  Nemurkšķēt “vietvalžiem” pretī, ne vārda!!!
  (Kaut vai – spļauj ģīmī, min sū#os un spārda,
  LUMPEŅUS pašus, šo ģimenes, dzimtas,
  Draugus un paziņas, versijās simtās…)
  .
  Vergot par grašiem un kredītu klaušām!!!
  (Kurus “pa fikso” var “iebarot” aušām,
  Reklāmu ZOMBĒTIEM “onlaina” spamā ~
  “Pisness”, kam lobiji “augstajā namā”…)
  .
  Nodokļus bleķot, kaut – iznīkstot badā!!!
  (‘Kāpostu’ VID’am un SISTĒMAI gādāt,
  Likumi paredz – lai plēš “ķēķa tiesas”,
  Pēdējo skrandu no LUMPEŅU miesas…)
  .
  Žaunas – uz krampi, ar zobiem pret sienu!!!
  (“B(ļ)auris”, kurš “palaidīs purkšķi”, kaut vienu,
  N-tajām “struktūrām” trāpīs iekš nagiem ~
  Tur TĀDIEM “izrakstīs fiksi pa ragiem”…)
  .
  “Viedokļus” tiražēt – TIKAI pa glupo!!!
  (Mēdekļu “vietnēs” kur “komentus” čupo,
  BEZjēgas LUMPEŅI, vākušies kopā,
  Ieņirdzot Valodu pakropļot, lopā…)
  .
  Boksterēt – ‘twitter”-a spamu (ar pūlēm ~
  LUMPEŅIEM “profīta” dirnēt pa “šūlēm”,
  NAV [vairs] nekāda, jo – “vienrievu fiškās”,
  Sū[nas] tās pašas, kas “taisnajās kiškās”…)
  .
  Mēdekļus zaurēt, līdz – “ačas uz kātiem”!!!
  (Masīvs un totāls, priekš inertiem “prātiem”,
  ZOMBĒJUMS, piegānot “valsti” līdz malām,
  Latv(ĀŅ)u LUMPEŅUS piebeidz, pagalam…)
  .
  “(g)eirōpas kolChōzu” – slavēt un balstīt!!!
  (Tāpēc, ka “iezīmē” LUMPEŅU “valstī”,
  “Bufera zōnu” priekš “hibrīda kara”,
  BrjukSILES “provinces” cūklopu vara…)
  .
  “pārdīķa saimniekus” – klausīt un godāt!!!
  (Tāpēc, ka “valsti” šie ‘nolaist grib podā’ ~
  Uzrīdot Kaimiņiem LUMPEŅU vaukšķus,
  [P]iesūtot OKUPĒT gangsteru ‘taukšķus’…)
  .
  “Ietusēt” – “soctīklu” bedrēs & zīst “spaisu”!!!
  (HUĻI, bļin, “draugosies” ar svaigu gaisu,
  Defektīvs “lohs”, kam par “jevrōpas naudu”,
  LUMPEŅA “dzīve” svilst smirdot, “ar baudu”…)
  .
  “Ģimenei” – ņemt TIKAI dzimumu savu!!!
  (Štrunts, ka nav bērnu, kas turpinās tavu,
  “p!dara” sugu – ar “lepnuma” naidu,
  “partneru” barā var drāzties pa “prrraidu”…)
  .
  Latv(ĀN)is latv(ĀN)im = mīļākā ‘paika’!!!
  (Kaut vai – dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
  BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
  “Nācijas” kolēģi “nosist kā gulbi”…)
  .
  Galvenais – VISS lai pēc “Kodeksa” ‘rullē’!!!
  (Citādi – “latv(ĀŅ)u valsts” būs “pa nullēm” ~
  SILEI ciet[s] “vāks”, zaudēs cūklopi svaru,
  SISTĒMA nosprāgs un ‘pakāsīs’ varu…)”

  LUMPEŅU “nācija”, ZOMBĒTA truli,
  Pasaulē aizklīst ( ar “ubaga kuli” ) ~
  Normālas Valstis par mājvietām meklē:
  “Pieriebies “latv(ĀŅ)u SILES valsts” peklē…”
  .
  Zaudēta Valsts, izdziest Tauta kā liesma,
  Vēl tikai – “Jevropas provincē” dziesma,
  Klusa ( kā “Rekviēms” ) izskan, jo sūra:
  “Reiz BIJA (Tēvzeme), pie Dzintarjūras…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 8. Kas ir slinks,izraudās pabalstu un dzīvos cepuri kuldams.Neticat?Manā pagastā daudz tādu piemēru kopš tiem pašiem padomju laikiem. Kāpēc strādāt,ja ir tādi mulķīši kā mēs pārējie,kas ar darbu un lepnumu nopelnam citiem pabalstus un prēmijas.Nav ko dzīvot ilūzijās,šos slinķus radām paši. Un tie ir bijuši un būs.Savus bērnus arī audzinam par slinķiem.Brāļa dēls,piemēram,sacīja,ka gribot izmācīties par priekšnieku,jo fizisku darbu ir grūti darīt. Smieklīgi, bet tā ir šodienas realitāte. Pašiem savā sētā jāmeklē iemesli, sekas tgd staigā apkārt un strādāt negrib,jo par ofisa darbu var saņemt vairāk. Jūs paši to neizvēlētos? Bet realitātē visi nevar ofisā strādāt,kas tad atliek…?

 9. Nekad nav patikusi Zīles demogogija!

 10. nepiederu rakstītāju pulkam, taču gribas jautāt Monikas kundzei – kur tad ir tie pabalsti, no kuriem cilvēki var izdzīvot? atvainojiet, es nekad nekādu pabalstu neesmu saņēmusi, bet nopelnījusi pensiju minimālās algas apmērā. Varone, vai ne? tikai gribēju pajautāt – ko iesākt ar izglītību, ja jau nav darba vietu? Iegūt profesijas ekportēšanai uz ārzemēm? tur jau mūsu dārgi iegūtie papīri nederēs!

 11. Nepiekrītu Zīles kundzei. Padomju laikos tak pabalstu nebija, bet bērniem bija iespēja kaut ko vasarā nopelnīt. Vairumā gadījumu tas ists materiālais atspaids nebija, tak iemācīja strādāt un savu pelnīto tērēt ar apdomu.

 12. Atgriezt laukos feldčeru punktus. Sākumskolas līdz 6 kilometri attālumā. Finansējums samazinot ierēdņu skaitu un kompensācijas deputātiem.

 13. un, kurš gan ir pie tā vainīgs? Jūs arī bijāt starp tiem 100, kas 25 gadu laikā soli pa solim gremdējāt valsti, iznīcinot visu, kas bija iznīcināms, lienot pakaļā un pieņemot ieteiktos ES noteikumus, kuri pat nebija obligāti, bet tikai ieteicami. Ejiet taču vienreiz visi ratā tagad ar savu gudrību!!!

 14. Dažam izglītība ir kā mežonim kaklasaite uz plikas miesas! Izglītības sistēma ir pilnīgi sapuvusi ,ja spējusi “izlaist” vien tādus “produktus”,kādi tie ir uz šo brīdi.Bez augstākās izglītības dažam būtu nepieciešama vismaz vidēja saprašana.Eiropas fondi ir izkropļojuši godīgu konkurētspēju, tie pieejami tikai “savējiem”,ir izšķiesti nelietderīgi.Rezultātā lielā aģitēšana iegūt augstākās izglītības novedusi pie tā ,ka ,neviens vairs strādāt negrib.Ir jāsāk cienīt darbs un čaklums,godīgums.Izglītības sistēma ir radījusi tik daudz nevajadzīgu darba vietu,pietam šie darboņi visi grib saņemt labas algas no budžeta.Kas radīs pievienoto vērtību?Jāatgriežas pie pirmsākumiem,jo “balto apkaklīšu”slānis ir nejēdzīgi uzblīdis.Ja mūs noliktu uz vientuļas salas,ļoti ātri būtu redzams tas,kāds darbs un kādi amati ir nepieciešami,šobrīd viss ir pilnīgi ačgārni,vislabāk pelna tie,kas vismazāk strādā,piekam viņu “darbs” nevienam patiesībā nav vajadzīgs. “Runas ir garas,darbs ir īss,no darba varas liktens trīs.” Rainis.

 15. juus esat vaijuusu beerni ir piedziivojusi pazemojumus no skolas biedriem, bet mani beerni to piedzivoja.Ja nav blembuks -firmas ziime uz tavaam bikseem, tu esi nabags.Tevi var kengaat kaa grib.Bet vinu galvaas ir tikai tuksums.Emu saviem beerniem iemaaciiju ,ka lai labi dziivotu ir jaanopelna, nevis dziivot uz krediitiem, vai ko vecaaki noliks uz paplaates bez darba.Seit ir probleema,laukos beerni arii grib maaciitie augstskolaa BET PAR KAADU NAUDU astranomiskaam maaciiibu maksaam jeb atkal uz KREDIITA jaapaliidz bankaam.ABSURDS.

 16. Problēma milzīga! Ko darīt? Par vardarbības cēloni minot zemo izglītības līmeni,nepiekrītu! Vai mazums noziedznieku vidū inteliģentu,izglītotu,turīgu ģimeņu atvases,kuri ar dzīves plašo piedāvājumu un neizsmeļamām materiālajām iespējām netiek galā un līdz ausīm iestieg visatļautības purvā! Diemžēl,iegūt labu izglītību bez prāviem naudas ieguldījumiem,neizdosies! Bankas aizdevums? Ja Tev nav iekrājumu, vai ,kā garants,plaši īpašumi,neviena banka Tev neaizdos! Ko no nabaga paņemsi,kaut viņam arī bagāta dvēsele!

  • Tie inteliģentie vairāk nodarbojas ar blēdībām, bet tieši vardarbība raksturīga mazizglītotajiem.
   Skolai vajag vispirms gribu, pārējais atradīsies.

  • Uzskatu, ka pamatā inteliģence nāk no ģimenes kopā ar audzināšanas kvalitāti. Skola ir tikai nākamā “laipa”, kas bērnu papildina. Bet ja pamatā bērns ir slinks, t.i., nav no pašas mazotnes mācīts, ka ir jāstrādā un jāmācās, un viņam ir arī savi pienākumi, rezultātu varam redzēt katru dienu, un tā ir un būs ļoti liela problēma mums visiem…

 17. Pie visa vainiga nabadziba. Tagad skolas maksa lielu naudu.

  • Valsts apmaksā vidējo izglītību 12 klašu garumā, un augstskolās ir budžeta vietas. Pietiekami, lai tie, kuru grib, iegūtu augstāko izglītību.

   • Nezinaju ka valsts maksa par izglitibu lidz 12!!!
    Es skolojot savus piecus bernus visu maksaju pati. Izglitiba neatkarigaja Latvija ir par maksu.

 18. Nu vot labs arguments iesaistit jauniesus armija..lai tad respektejas un pilnveidojas..klist bandas pa pilsetu..nav ko darit!!!

 19. tie ir Meža un Parādnieka kungu Latvijas cerīgais un visādi atbalstāmais kontingents – dikti seksīgi un vaislīgi

 20. geto rajoni lielpilsētās….
  kaut ko jau tie dienā apēd….

 21. Eiropas Savienībā jau ir skaidrāks priekšstats par “klīstošo paaudzi”. Ieguglējiet, būs informācija pārdomām par esošās sistēmas kroplajām, taču neatņemamajām sastāvdaļā –
  The Precariat: The New Dangerous Class, by Guy Standing

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+