×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

Pabalstu naudu – ēku siltināšanai


meluskans_82

Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Ilmārs Meluškāns, izsakot viedokli par sociālo palīdzību, ir skarbs – viņaprāt, daļa pabalstu naudas esot vienkārši nodzerta! Bet to varēja izlietot efektīvāk, piemēram, novirzot daudzdzīvokļu māju siltināšanai.


 

“Vajadzēja siltināt visas ēkas pēc kārtas. Novērtēt pēc noteiktiem kritērijiem un piešķirt naudu. Viss. Taisi tehnisko projektu un siltini. Jo visas padomju laikā celtās mājas ir jāsiltina. Ko tur vēl pierādīt! Pašlaik ir diezgan daudz formalitāšu, kas jākārto, bet māju apsaimniekotāji nav tik kompetenti, vismaz šeit, laukos. Riebiņos vienas mājas iedzīvotāji nobalsoja par siltināšanu, diemžēl birokrātija ir nepārvarama un viss stāv uz vietas.

Pēdējos četros gados arī pašvaldības ēku siltināšanai neesam saņēmuši ne santīma, kaut piedalījāmies vairākos projektu konkursos. Palikām aiz strīpas, varbūt arī partijiskās piederības dēļ. Negribu par to sūdzēties, bet te pēc būtības ir runa par ekonomiku, par līdzekļu racionālu izmantošanu. Mums vairākas skolas nav siltinātas, viena no tām tik katastrofālā stāvoklī, ka nedrīkstējām neko nedarīt. Samazinājām citur izdevumus un uz pašvaldības budžeta rēķina nomainījām un nosiltinājām vismaz jumtu.

Bet, izvēršot ēku siltināšanu, būtu iespējams attīstīt nodarbinātību, veidot darba vietas. To redzu tuvējā pilsētā, kur viena daļa objektu tiek vietējiem celtniekiem. Vajadzētu vēl atvērt acis uz iepirkumu konkursu absurdu, kad celtniecībā nodarbinātie dzenas no vienas Latvijas malas uz otru: daugavpilieši strādā Ventspilī, bet ventspilnieki – Riebiņos. Ja vietējai pašvaldībai būtu lemšana, vietējais cilvēks varētu strādāt tepat uz vietas. Nebūtu lauku cilvēkam jāskrien uz Angliju vai Īriju balstīt svešu valstu ekonomiku, kamēr mūsējā iet pa burbuli.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+