Veselam
Bērni

Pabalstu par slimojoša bērna kopšanu nākotnē varētu maksāt ilgāk 0

Foto-Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) varētu rosināt pagarināt pabalsta izmaksas termiņu par slimojoša bērna kopšanu, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.

Viņa skaidroja, ka patlaban līdz 14 gadu vecumam bērna kopšanai slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darba nespējas pirmās dienas līdz darba nespējas 21.dienai. Par laiku līdz darba nespējas 14.dienai pabalsts tiek izmaksāts, ja bērns kopts mājās, bet par laiku līdz darba nespējas 21.dienai pabalsts tiek izmaksāts, ja bērns kopts arī slimnīcas stacionārā.

Kā skaidroja Kupče, šādi termiņi noteikti kopš likuma spēkā stāšanās brīža 1997.gada 1.janvārī. Argumenti šādiem laika periodiem meklējami galvenokārt tolaik izdarītajos pieņēmumos par aptuvenu vidējo slimošanas ilgumu vispārējā saslimšanas gadījumā, kā arī vidējo uzturēšanās laiku stacionārā, pēc kura vēl nepieciešama ārstēšanās mājās.

Apzinoties, ka saslimšanas gadījumi un ārstēšanas ilgums dažādās situācijās ir atšķirīgs, kā arī to, ka pēdējos gados ir mainījušās arī stacionārā pavadītā laika tendences, LM sākusi darbu pie grozījumiem likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” saistībā ar slimības pabalsta nodrošināšanas nosacījumiem slima bērna kopšanas gadījumā, tostarp paredzot pagarināt slimības pabalsta izmaksas periodu.

Tāpat plānots diskutēt par iespēju paaugstināt bērna vecumu, par kuru piemērojams pabalsts.

Vaicāta, līdz cik nedēļām turpmāk varētu izmaksāt pabalstu par slima bērna kopšanu, Kupče norādīja, ka šobrīd par to vēl tiek diskutēts.

Grozījumus plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē līdz jūnija beigām.

LA.lv