×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Pabeidz “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanu; tas sasniedz 256,5 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” akcionāru sanāksmē pirmdien nolemts atbalstīt uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu par 131 152 036 akcijām, katras akcijas nominālajai vērtībai veidojot vienu eiro, pavēstīja uzņēmumā.

Tikko apstiprinātais “airBaltic” pamatkapitāls tagad atbilst 256 472 824 eiro, kas veidots no 256 472 824 akcijām. Tādējādi pamatkapitāla palielināšanas procedūra ir noslēgta.

Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij pieder 80% “airBaltic” akciju, bet jaunajam investoram “Aircraft Leasing 1”, kas pilnībā pieder privātajam investoram Ralfam Dīteram Montāgam-Girmesam, pieder aptuveni 20%.

Akcionāru sanāksmē apstiprināti arī jaunie “airBaltic” statūti, kurā atspoguļots palielinātais pamatkapitāls, un izraudzīta jauna padome četru locekļu sastāvā. Jauno padomi veido iepriekšējie trīs padomes locekļi – Nikolajs Sigurds Bulmanis, Kaspars Briškens un Kaspars Āboliņš – un papildu ceturtais loceklis – Montāgs-Girmess.

Pamatkapitāla palielināšana ir paredzēta “airBaltic” stiprināšanai, lai aviokompānija spētu atjaunot savu floti un veiksmīgi īstenot biznesa plānu Horizon 2021.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka atbilstoši Latvijas valdības un Montāga-Girmesa parakstītajam līgumam viņš marta beigās “airBaltic” ieguldīja apmēram 52 miljonus eiro. Savukārt valsts investējusi aptuveni 80 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+