Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
2. maijs, 2016
Drukāt

Pabeidz “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanu; tas sasniedz 256,5 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” akcionāru sanāksmē pirmdien nolemts atbalstīt uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu par 131 152 036 akcijām, katras akcijas nominālajai vērtībai veidojot vienu eiro, pavēstīja uzņēmumā.

Tikko apstiprinātais “airBaltic” pamatkapitāls tagad atbilst 256 472 824 eiro, kas veidots no 256 472 824 akcijām. Tādējādi pamatkapitāla palielināšanas procedūra ir noslēgta.

Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij pieder 80% “airBaltic” akciju, bet jaunajam investoram “Aircraft Leasing 1”, kas pilnībā pieder privātajam investoram Ralfam Dīteram Montāgam-Girmesam, pieder aptuveni 20%.

Akcionāru sanāksmē apstiprināti arī jaunie “airBaltic” statūti, kurā atspoguļots palielinātais pamatkapitāls, un izraudzīta jauna padome četru locekļu sastāvā. Jauno padomi veido iepriekšējie trīs padomes locekļi – Nikolajs Sigurds Bulmanis, Kaspars Briškens un Kaspars Āboliņš – un papildu ceturtais loceklis – Montāgs-Girmess.

Pamatkapitāla palielināšana ir paredzēta “airBaltic” stiprināšanai, lai aviokompānija spētu atjaunot savu floti un veiksmīgi īstenot biznesa plānu Horizon 2021.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka atbilstoši Latvijas valdības un Montāga-Girmesa parakstītajam līgumam viņš marta beigās “airBaltic” ieguldīja apmēram 52 miljonus eiro. Savukārt valsts investējusi aptuveni 80 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+