Latvijā
Kriminālziņas

Pabeidz izmeklēšanu lielākajā eiro viltošanas lietā, redzami pierādījumi0

Foto – Valsts policija

Pagājušā gada nogalē Valsts policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par 50 eiro banknošu izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu, kopumā viltojot 1000 viltotas banknotes, kas līdz šim ir bijis lielākais konstatētais viltotu eiro naudas banknošu daudzums Latvijā, portālu la.lv informēja Valsts policija.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu tika aizturētas trīs personas, kuras viltotās banknotes izplatīja ne tikai Latvijas Republikas robežās, bet arī ārpus tās.
Kriminālprocesā noskaidrots, ka 2015. gada oktobrī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas īsā laika posmā konstatēja trīs personu grupējumu, kas Rīgā, kādas tipogrāfijas uzņēmuma telpās, nodarbojās ar naudas viltošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā starptautiskā līmenī.

Izmeklēšanas laikā tika veiktas vairākas kratīšanas, kuru rezultātā izņemti noziedzīgā nodarījuma lietiskie pierādījumi – tipogrāfijas iekārtas un ierīces, dažādas klišejas naudas zīmju reljefa un detaļu izgatavošanai, kā arī izgatavotā un daļēji izgatavotā produkcija 50 000 eiro vērtībā. Jāpiemin, ka neviena no viltotajām 50 eiro banknotēm netika ieviesta apgrozījumā.

Valsts policija aizturēja 1965., 1970. un 1988. gadā dzimušos vīriešus, kuri iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. Sākotnēji vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt pārējām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Galerijas nosaukums

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192. panta otrās daļas (2015. gada redakcijā) – par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju izgatavošanu vai šāda viltojuma izplatīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā.

2017. gada beigās Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu lietā un kriminālprocesu nodeva prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai. Ja aizdomās turēto personu vaina noziedzīgajā nodarījumā tiks pierādīta, viņiem var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

LA.lv