Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Pabeidz “NordBalt” kabeļa ieguldīšanu Baltijas jūrā

Foto: LETAFoto: LETA

Baltijas jūras gultnē pabeigta Baltijas un ziemeļvalstu energotīklus savienojošā kabeļa “NordBalt” ieguldīšana, kas nozīmē, ka pabeigti 90% būvdarbu, paziņojis Lietuvas elektrības pārvades uzņēmums “Litgrid”.

Īpaši aprīkotais kuģis “Topaz Installer”, kas veica vairāk nekā 400 kilometru garā kabeļa guldīšana jūras gultnē, paveica darbu gada un divu mēnešu laikā. “Mēs veiksmīgi virzāmies uz savu mērķi – savienoties ar Ziemeļeiropu, kur no 2016. gada 1. janvāra darbosies lielākais Eiropas elektroenerģijas tirgus. Lietuva importē apmēram divas trešdaļas patērētās elektrības, tādēļ iespēja pirkt vairāk elektrības no Skandināvijas, kas ir bagāta ar hidroresursiem, būs priekšnosacījums elektrības vairumtirdzniecības cenas pazemināšanai,” sacīja “Litgrid” valdes priekšsēdētājs Daivis Virbickis. Nibro apakšstaciju Zviedrijā 453 kilometrus garais kabelis savienos ar Klaipēdu. Kabeļa jauda būs 700 megavati, un tas par 70% palielinās Baltijas valstu iespējas importēt Skandināvijas elektroenerģiju. “NordBalt” ir pirmais Lietuvas elektrības starpsavienojums ar Skandināviju.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+