Latvijā
Kriminālziņas

Pabeigta alkatīgās Ventspils grāmatvedes lieta; draud ilgstošs cietumsods 1

Foto-REUTERS

Valsts policijas (VP) amatpersonas pabeigušas apjomīgu darbu pie kriminālprocesa par naudas līdzekļu piesavināšanos, kas tika uzsākts pret kāda Ventspils uzņēmuma grāmatvedi, portāls LA.lv uzzināja policijā.

VP 2017. gada maija beigās kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par piesavināšanos lielā apmērā.

Kriminālprocess sākts pret 1974. gadā dzimušu sievieti, kura ieņēma galvenās grāmatvedes amatu vienā no Ventspils ostā strādājošajām kapitālsabiedrībām. Laika periodā no 2014. gadā līdz 2016. gadam sieviete veikusi kapitālsabiedrības naudas līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā. Kopumā sieviete piesavinājusies vairāk nekā 22 000 eiro.

Par šādu pārkāpumu vainīgo personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pašlaik sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – uzturēšanas noteiktā vietā un aizliegums izbraukt no valsts.

LA.lv