×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Pabeigti glābšanas un meklēšanas darbi sabrukušā veikala “Maxima” teritorijā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien plkst. 15.40 pabeidza glābšanas un meklēšanas darbus sabrukušā veikala teritorijā Priedaines ielā 20, Rīgā. Ugunsdzēsēji glābēji ir pārmeklējuši visu sabrukušā veikala teritoriju, portālu “LA.lv” informēja dienestā.

Šodien no rīta bija atlicis pārmeklēt vēl divas vietas, kas tika paveikts. Pēc tam, kad ugunsdzēsēji glābēji bija pārmeklējuši visas sabrukušās konstrukcijas, notikuma vietu vēlreiz pārstaigāja kinologi ar suņiem. Šobrīd notiek aprīkojuma savākšana, pēc kuras ugunsdzēsēji glābēji dosies prom no notikuma vietas.

Glābšanas darbi tika uzsākti ceturtdienas vakarā un ilga gandrīz četras diennaktis. Sabrukušajā veikalā, bīstamajā zonā, strādāja ugunsdzēsēji glābēji no vairākiem reģioniem, to skaitā arī dienesta vadība, reģionālo struktūrvienību un daļu komandieri. Kopējais VUGD amatpersonu un darbinieku skaits, kas piedalījās glābšanas un meklēšanas darbos, sniedza tehnisko nodrošinājumu, koordinēja darbu veikšanu un veica citus darbus, sasniedza 557 cilvēkus.

Ugunsdzēsēji glābēji veikala drupās atrada 54 bojāgājušos. Nelaimē cieta 39 cilvēki, no kuriem 29 no negadījuma vietas tika nogādāti slimnīcā, savukārt pārējie tajā vai nākamajā dienā vērsās ārstniecības iestādēs pēc palīdzības. Veicot glābšanas darbus, gāja bojā trīs ugunsdzēsēji glābēji. Dažāda smaguma traumas guva 13 ugunsdzēsēji, no kuriem 11 tika hospitalizēti.

Glābšanas darbi sabrukušajā veikalā ir lielākie, kurus VUGD ir veicis pēdējo 20 gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+