×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Pabrikam – klusais noraidījums? Valsts prezidenta viedokli uzzināsim šodien (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Atsākot politiskās konsultācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa, “Vienotība” joprojām cenšas pārliecināt par Arta Pabrika piemērotību premjera amatam. Taču Valsts prezidents viņa kandidatūru nav vēlējies pat apspriest.

Vakar prezidents tikās ar “Saskaņas centra” (“SC”), “Vienotības” un Nacionālās apvienības (NA) pārstāvjiem. Saskaņieši prezidentam sīkāk izklāstīja savu redzējumu par nepartijisku profesionāļu valdības veidošanu, jo tas, viņuprāt, ir vienīgais scenārijs, kā izveidot koalīciju, kas spētu nostrādāt līdz nākamās Saeimas vēlēšanām atlikušos desmit mēnešus. “Mūsu ieskatā šādā valdībā vairāku ministru pienākumus varētu veiksmīgi pildīt valsts sekretāri, tāpat savus amatus varētu saglabāt līdzšinējie nepartijiskie ministri – zemkopības ministre Laimdota Straujuma un satiksmes ministrs Anrijs Matīss,” pēc tikšanās stāstīja “SC” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

V. Agešins domā, ka šādas valdības vadīšanu varētu uzticēt politiķim, kaut gan tikpat labi premjeru varētu atrast arī uzņēmēju vai sociālo partneru vidū. “SC” pārstāvji prezidentam arī esot nosaukuši iespējamo premjera kandidātu, bet plašākai sabiedrībai to neatklāja.

“Vienotība”, kas pirmajā sarunu kārtā prezidenta izvērtēšanai bija piedāvājusi trīs premjera kandidātus, tagad vienojusies par vienu – pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku. Pagājušonedēļ prezidents gan jau bija paudis viedokli, ka vēlas redzēt spēcīgākus kandidātus, tomēr partija uzskata, ka Pabriks ir pietiekami labs. Turklāt viņu jau atbalstot 40 Saeimas deputāti – “Vienotība”, Reformu partija un ārpusfrakciju deputāti. Pabriks prezidentam izklāstījis iespējamo valdības sastāvu, minot arī konkrētus potenciālos ministrus. “Iespējamais valdības sastāvs man ir skaidrs par kādiem 80 procentiem,” pēc tikšanās ar prezidentu teica Pabriks. Prezidenta viedokli par viņa piedāvājumu uzzināsim tikai šodien, bet šis varētu būt tas gadījums, kad klusēšana runā vairāk par vārdiem. Saruna ar “Vienotību” ilga tikai 15 minūtes, jo prezidentam neesot bijuši nekādi jautājumi. Diez vai augstā valsts galva atļautos šādu nevērību pret cilvēku, kuru nopietni gatavotos nominēt premjera amatam.

Arī NA pārstāvjiem, kuri Melngalvju namā ieradās nākamie, tikšanās laikā radies iespaids, ka prezidents Pabrika kandidatūru neuztver nopietni. “Nebūtu korekti atstāstīt trešās personas teikto, bet mums no prezidenta izteikumiem radās diezgan droša pārliecība, ka Pabriks tas nebūs,” teica Raivis Dzintars. Viņš arī piebilda, ka nacionāļi būtu vēlējušies no prezidenta dzirdēt skaidrāku argumentāciju, kādēļ “Vienotības” kandidāts nav derīgs, un precīzākus kritērijus, kas izvirzīti premjera kandidātiem.

Iespējams, skaidrāku prezidenta motivāciju uzzināsim šodien, jo pēc tikšanās ar Reformu partiju un Zaļo un zemnieku savienību, viņš solījis paust savu viedokli par sarunu otro kārtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Berjozkinam- viedoklis??? Vai tas jaņem nopietni? Ko Hūte saka, tāds Berjozkina viedoklis! Vai tiešām nesaprotat, kas te saimnieks?

  2. Nu piestāv Tev tā forma ,Arti ,tik tiešām piestāv !!!, tikai pavārs no Tevis ….. VISĀS jomās…. arī politikā…. Nu , Tu jau pats vislabāk to zini !

  3. Bijušajiem komunistiem ir jātīra sabiedriskās atejas, nevis jājaucas Eiropas valsts politikā!

Draugiem Facebook Twitter Google+