Latvijā
Politika

Pabriks atrod labāku vietu3


Eiropas Parlamenta deputāts, politiskās apvienības “Attīstībai/Par!” biedrs Artis Pabriks piedalās preses konferencē, kurā informē par aiziešanu no “Vienotības” un pievienošanos apvienībai “Attīstībai/Par!”.
Eiropas Parlamenta deputāts, politiskās apvienības “Attīstībai/Par!” biedrs Artis Pabriks piedalās preses konferencē, kurā informē par aiziešanu no “Vienotības” un pievienošanos apvienībai “Attīstībai/Par!”.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Partija “Vienotība” asi reaģējusi uz Arta Pabrika lēmumu pamest partiju un pievienoties apvienībai “Attīstībai/Par”, nosaucot viņu par pašlabuma meklētāju. Vienlaikus gan partijas valde atzīst, ka Pabrika lēmums tai nav bijis pārsteigums, jo pēdējos pāris gadus viņš partijas ikdienas darbā tikpat kā nav piedalījies. “Viņa vienīgā iniciatīva ir bijusi pirms vēlēšanām apvienoties ar Edgara Jaunupa veidoto politisko projektu, kas partijā kopumā un valdē neguva atbalstu. Mēs uzskatām, ka ar netīru naudu nevar taisīt tīru politiku. Līdz ar to Pabrika aiziešana no partijas nav pārsteigums. Tāpat uzskatām, ka pašlabuma meklētāju laikam Latvijas politikā ir jābeidzas, un galavārdu par to noteikti pateiks vēlētāji,” vakar izplatītajā paziņojumā uzsvēris “Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Ja skatāmies no šā brīža popularitātes rādījumiem, nešķiet, ka pievienošanās apvienībai “Attīstībai/Par” garantētu kādu īpašu labumu, jo arī šīs apvienības rindās iekļūšana Saeimā nav garantēta. Taču velns slēpjas detaļās – pēc jaunākajiem SKDS datiem, par “Vienotību” balsot būtu gatavi 3,7%, bet par “Attīstībai/Par” – 3% vēlētāju. Pat proporcionāli sadalot neizlēmušo vēlētāju balsis, abi šie politiskie spēki knapi pārvarētu piecu procentu barjeru. Tas nozīmē, ka Saeimā iekļūtu tikai sarakstu līderi. “Attīstībai/Par” sarakstā Pabrikam garantēta pirmā vieta kādā no Saeimas vēlēšanu apgabaliem, vakar preses konferencē apstiprināja apvienības vadītājs Daniels Pavļuts. Tas pats, visticamāk, attiecas arī uz nākamajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un te Pabrikam konkurences nebūtu. Toties “Vienotības” sarakstā EP vēlēšanās, pēc loģikas, pirmā vieta pienāktos partijas domes priekšsēdētājam Krišjānim Kariņam, kurš arī ticis stādīts priekšā kā iespējamais “Vienotības” premjera kandidāts. Pagaidām gan Pabriks savu kandidēšanu uz EP nekomentē. Taču Saeimā nepieciešamības gadījumā viņš esot gatavs strādāt arī opozīcijā.

Interesanti, ka pagājušā gada nogalē vairāki politiķi – “Latvijas attīstībai” līderis Juris Pūce, toreizējais Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Mārtiņš Bondars, toreizējais “Vienotības” biedrs Pabriks, kā arī Vidzemes partijas līderis Vents Armands Krauklis – aicināja “izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un apvienot mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas”. Šis aicinājums gan neguva plašu atsaucību, tādēļ paziņojuma autori apvienojās individuālā kārtā. Pavasarī par iestāšanos “LA” paziņoja Bondars, tagad pievienojies arī Pabriks. Atlicis vien Krauklis, kura vadītā Vidzemes partija kādu brīdi koķetēja ar domu par aiziešanu no LRA, Krauklis pat bija pārstājis apmeklēt LRA pārstāvju sapulces. Tomēr krīze attiecībās esot pārvarēta – Krauklis un Vidzemes partija palikšot LRA rindās.

Saistītie raksti

Apvienību “Attīstībai/Par” veido trīs partijas – “Latvijas attīstībai”, “Kustība Par” un “Izaugsme”. Pab­riks gan neesot kļuvis ne par vienas šīs partijas biedru, bet kandidēšot sarakstā kā kopīgās apvienības pārstāvis.

Partijas biedru staigāšana ir ierasta lieta vēlēšanu priekšvakarā, kad top kandidātu saraksti un saasinās emocijas. Tomēr “Vienotība” pēdējā laikā zaudējusi bīstami daudz asiņu, pat veselas nodaļas (Saulkrastu, Saldus, Garkalnes, Jūrmalas un Gulbenes), vairākus Saeimas frakcijas deputātus (daļu gan izdevās atgūt atpakaļ) un pašvaldību cilvēkus, piemēram, Jaunjelgavas novada mēru Gunti Libeku un Bauskas novada domes deputātu Uldi Kolužu. Tajā pašā laikā pie “Vienotības” atgriezušies četri Saeimas deputāti (Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs, Ints Dālderis un Lolita Čigāne), kuri pērn bija pārgājuši uz “Kustību Par”.

LA.lv