×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Pabriks Briselē informē par Latvijas vēlmi veidot NATO izcilības centru

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē informēja par Latvijas vēlmi veidot NATO izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos, aģentūru BNS informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

“Aliansei ir jāuzlabo saziņa ar sabiedrību gan attiecībā uz tās militārajām operācijām, gan pieņemtajiem politiskajiem lēmumiem. Šā izcilības centra mērķis būs veikt analīzi un pētījumus par komunikācijas tendencēm, apkopot sabiedroto zināšanas un labāko praksi, lai veicinātu vienotu izpratni un paaugstinātu efektivitāti,” Pabriks norādīja ceturtdien notikušajā NATO aizsardzības ministru sanāksmē.

AM uzsver, ka mūsdienu drošības vide un moderno tehnoloģiju attīstība noteic, ka aliansei ir vairāk uzmanības jāpievērš komunikācijas pilnveidošanai operāciju rajonos un ar NATO dalībvalstu iedzīvotājiem, jo sabiedrības izpratne par NATO un tās operācijām ir būtiska alianses sekmīgai darbībai. Neformālās sarunās Baltijas valstu kolēģi pauduši atbalstu Latvijas priekšlikumam, un ministrs izteica cerību, ka arī pārējie sabiedrotie atbalstīs šo ideju un iesaistīsies centra veidošanā.

Līdz šim Latvija jau ir iesaistījusies NATO Enerģētiskās drošības izcilības centra Lietuvā, NATO Izcilības centra sadarbībai kiberaizsardzības jomā Igaunijā un NATO Civilmilitārās sadarbības izcilības centra Nīderlandē darbā.

Pabriks arī pauda Latvijas atbalstu izstrādātajiem NATO kopējā finansējuma priekšlikumiem, kuri paredz iekļaut finansējuma izmantošanā arī tādas jomas kā apmācība, izglītība, kopēji vingrinājumi, NATO Reaģēšanas spēku stiprināšana un citas.

Tāpat aizsardzības ministrs atbalstīja spēku sadarbības iniciatīvu, kas paaugstinās dalībvalstu sadarbības līmeni, paplašinot izglītības un apmācības iespējas, intensīvāk izmatojot pieejamās tehnoloģijas, uzlabojot sadarbību starp komandējošo sastāvu un spēku veidiem. Viņš norādīja, ka kopīgas mācības ir būtiska šīs iniciatīvas sastāvdaļa, aicinot dalībvalstis aktīvi iesaistīties NATO mācībās “Steadfast Jazz 2013”, kuras norisināsies arī Latvijā.

Baltijas aizsardzības ministri Briselē arī tikās ar Polijas aizsardzības ministru Tomašu Semoņaku un apsprieda gatavošanos mācībām “Steadfast Jazz 2013”, kā arī tālākās sadarbības priekšlikumus aizsardzības plānošanas jautājumos.

Ar Gruzijas aizsardzības ministru Irakliju Alasaniju Pabriks pārrunāja Gruzijas integrāciju NATO un piedāvāja Gruzijas bruņoto spēku pārstāvjiem apmācības ūdenslīdēju skolā Liepājā un Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas skolā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+