×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Pabriks: esmu skeptisks, ka tieši “Vienotībai” tagad jāuzņemas valdības vadīšana (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Ja “Vienotība” izšķirsies kā savu Ministru prezidenta kandidātu virzīt partijas līderi Solvitu Āboltiņu, tad tomēr nav redzami pārliecinoši signāli no koalīcijas partneriem, ka viņi nodrošinās nepieciešamās balsis Saeimas politiķes vadītas valdības apstiprināšanai, aģentūrai LETA sacīja “Vienotības” valdes loceklis Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

“Vienotības” valdes sēde ir sasaukta 4.janvārī, norādīja Pabriks. Partijas valdes sēdē varētu tikt spriests par tālāko rīcību valdības veidošanas procesā.

Pabriks norādīja, ka “Vienotībā” līdz šim neviens cits kandidāts uz premjera amatu bez Āboltiņas nav nosaukts. Taču, ja galu galā izrādītos, ka partneru attieksmes dēļ Āboltiņai balsu nebūtu, tādā gadījumā politiskajam spēkam jāatgriežas pie diskusijas, vai pašreizējā situācijā partijai ir jāapņemas izvirzīt cilvēku valdības vadītāja postenim. Pabriks skaidroja, ka jau iepriekš bijis skeptisks par to, ka tieši “Vienotībai” tagad jāuzņemas valdības vadīšana.

Taujāts, vai viņš uzskata, ka “Vienotībai” jāstrādā valdībā, kuru vada Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis, politiķis atbildēja, ka ir svarīgi, lai pašreizējā situācijā tiktu izveidota spēcīga valdība, kas spētu uzņemties vairākus izaicinājumus. Darāmie darbi ir saistīti ne tikai ar iekšpolitisko situāciju, bet arī ar izaicinājumiem Eiropas Savienības kontekstā. Līdz ar to premjeram jābūt arī tādam, kurš pārzina ģeopolitisko situāciju, pauda politiķis. Viņš neizslēdza iespēju, ka pie iepriekš minētā scenārija ZZS vai kāds cits varētu piedāvāt minētajiem principiem atbilstošu kandidātu.

Politiķis norādīja, ka, “izsakoties romantiski” par situāciju, kad viņš pirms dažiem gadiem tika virzīts kā premjera kandidāts, – pēc “piedzīvojumiem” ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un tobrīd arī neviennozīmīgā atbalsta partijas iekšienē “Vienotības” valdes loceklis nav gatavs, kā jau iepriekš izteicies, “lēkt Gaujā pavasara palu laikā”. Pabriks savu viedokli aģentūrai LETA pauda, pirms Valsts prezidents Raimonds Vējonis bija nācis klajā ar šodienas paziņojumu.

Kā ziņots, Vējonis ir nolēmis uzņemties iniciatīvu premjera amata kandidāta izvirzīšanā.

Vējonis šādi nolēmis rīkoties, jo valdošās koalīcijas partijas nav izmantojušas iespējas vienoties par jauno valdību. Jau nākamnedēļ prezidents pats uzrunāšot iespējamos premjera amata kandidātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Pabrik, bet jūs taču visu laiku to tik briesmīgi gribējat.

 2. Esmu skeptisks par visu nešķiramo trīsvienību!

 3. Vienotība tagad patiesībā grib aizmukt no atbildības par VALSTS NODEVĪBU migrantu jautājumā tāpēc virza jebkādu godu pazaudējušo un tautas nemīlētāko politiķi Latvijas valsts vēsturē -āboltiņu lai vairs valdībā neesot varētu izvairīties no kriminālatbildīas par valsts nodevību.

 4. Arti,esmu skeptiska par jūsu nekritisko attieksmi pret Āboltiņu un viņas izdarībām,pat nevērtejot Vienotības reitingu nogāšanos ..Par to paldies Kalnietei !!Ja Āboltiņa pati būtu kritiska,atzītub savas kļūdas,kongresā tās izrunātu ,atzītu,reaģētu,tad arī vēlētāju attieksme būtu citāda.Kā viņa pati teica/ gan domājot citus !/ mazi meli pārtop milzu melos.Tas notika ar Āboltiņu un daļu Vienotības.Paliekat vecāki,bet ne gudrāki.Žēl !

 5. Pabriks nu gan ir humorists Atbildēt

  Spēcīga valdība no tiem pašiem vēžiem?

 6. Pabrika kungs – vai tad Jūs neredzat, ka ZZS un NA kā no uguns baidās uzņemties valsts vadīšanu. Apriet un kritizēt, bremzēt ar nereālām prasībām budžeta lietas tāpat kā likumīgā opozīcija – tur jā. Bet kad sevi tagad jāparāda nākošo reformu priekšā – tā pagultē! Tas latviešu partiju ķīviņš gatavo mums Saskaņas domināciju, kas ar Šlesera palīdzību panākts jau Rīgā. Nu tad tik uz priekšu – NA un Kūtra garā!

  • viltīgs ļurļānis !
   Izzaga pēdējo pašlaik iespējamo un
   tagad ar demagoģiju grib IESMĒRĒT to tukšo
   klēti citiem !!!
   Vēl ar Saskaņu baida !!!

 7. Ja ne Vienotība, tad ZZS un Ja ZZS tad tās partijas vadītājs…. un tad tā lieta darīta. Tad jau Kalpakam no kapa būtu jācełas steigties palīgā.

 8. Ja Āboltiņa nebūtu valdē… Vel vakar tikai viņa un neviens ! Un neviens pat muti neuzdrošinājās atvērt…

Draugiem Facebook Twitter Google+