×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Pabriks: Grieķijas vēlēšanas var atvērt ceļu ekstrēmismam arī citās Dienvideiropas valstīs (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarējusī kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA ir bīstams pavērsiens Eiropas Savienības (ES) turpmākajā attīstībā, jo tas var atvērt ceļu kreisajām un labējam ekstrēmismam arī citās Dienvideiropas valstīs, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

“Grieķijas vēlēšanas vājinās ES ne tik daudz ekonomiski, jo Grieķijas ekonomika sastāda tikai 2% no eirozonas ekonomikas, cik politiski. Jau šobrīd Eiropas Parlamentā un virknē nacionālo parlamentu galēji labējie un kreisie spēki ir pietiekami plaši pārstāvēti un Grieķija šo tendenci tikai pastiprina. Grieķijas piemērs var nākotnē dot spēku arī, piemēram, Spānijas un Portugāles kreisi orientētajām ekstrēmistu partijām, kas bieži vien ir ļoti tolerantas attiecībā pret Krievijas īstenoto politiku Ukrainā,” uzskata deputāts.

Pēc Pabrika domām šādā gadījumā būs vēl grūtāk panākt vienotu un savlaicīgu ES rīcību, lai novērstu Krievijas agresiju pret savām kaimiņvalstīm, kas Latvijai noteikti nav izdevīgi.

Pabriks uzsver, ka vienīgais veids kā SYRIZA var pildīt vēlētājiem dotos solījumus, kas šobrīd izskatās nereāli, ir mēģināt pārstrukturizēt Grieķijas parādus, panākot, ka tie jāatmaksā nevis tuvākajos 5-10 gados, bet, piemēram, 30-40 gados: “Šajā gadījumā rodas jautājums, kāpēc gan aizdevējiem, piemēram, Vācijai būtu tam jāpiekrīt, jo šādu lēmumu būtu ļoti grūti pamatot saviem vēlētājiem. Šobrīd tas ir noslēpums, kā SYRIZA izdosies palikt eirozonā un tajā pašā laikā pildīt vēlētājiem dotos solījumus.”

Tāpat Pabriks uzskata, ka līdz šim pārāk maza uzmanība pievērsta vēlēšanu 3.vietas ieguvējiem neonacistu partijai “Zelta rītausma”, par kuru nobalsojuši vairāk nekā 6% vēlētāju, kas arī ir ļoti bīstama tendence.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Pabrīķim bikses pilnas:D:D, paveras ceļš izbeigt ASV virskundzību Eiropā un ES sabrukuma sākumam!

  2. Pabriks ir kārtīgs iepriekšējās sistēmas produkts – remdenais! Radikāļi viņam nepatīk, jo tie traucē mierīgi dzīvot jeb eksistēt. Bet bez radikāļiem nebūtu PSRS sabrukuma un bez radikāļiem nebūtu atjaunota Latvijas neatkarība! Ne jau laipotāji un vidusceļa gājēji to atjaunoja. Radikāļi, arī dažreiz ekstremisti ienes viļņošanos sastāvējušā dīķī un tas ir vajadzīgs. Tā nu tas ir. Nu ko tad kreisie Grieķijā var izdarīt? Izstāties no eirozonas? Nu lai izstājas! Pašu valstij būs tikai sliktāk un tie paši vēlētāji ,kas viņus ievēlēja, viņus arī padzīs. Izstāsies no ES? Kā tad viņi savilks galus kopā? Tas, ka pie varas tagad kreisie neko jau nemaina. Valsts problēmas taču paliek tās pašas un viņas vienalga būs jārisina.

  3. Man gan liekas, ka Latvijā vislielākie ekstrēmisti un radikāļi ir Viņķele, Rinķevičs un Pabriks.

    • Par Pabriku Tev simtkārt taisnība!!!

    • Un vai nav dīvaini, ka pats Pabriks vēlreiz varēja atgriezties politikas virsotnē pēc tam, kad pulciņš radikāļu bija izdauzījuši Saeimai logus. Pēc tam aiz pateicības Dombrovska valdības politiķi savus atbalstītājus pacentās notiesāt par radikālismu, bet rezultātu sev par labu saglabāja.

  4. Nespēju saprast, kā Grieķijas tautas izvēli var nosaukt par ekstrēmistiem. Vai Pabriks dod atskaiti saviem izteiktajiem vārdiem?

  5. Grieķi nav ne radikāli ne ekstrēmisti, bet cik labi dzīvot par ES naudiņu! Vēlas to turpināt. Vai tas ir ekstrēmisms? Ekstrēmisms ir šo naudiņu dot – skaidri zinot, ka neatdos…

  6. Vai politologs Pabriks zina atšķirību starp terminiem radikāls un ekstrēms? – laiks atpakaļ uz skolas solu?

Draugiem Facebook Twitter Google+