×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Pabriks: Krievija neapstāsies pie Krimas okupācijas

Foto-LETAFoto-LETA

Pēdējo dienu notikumi Ukrainā liecina, ka Krievija neapstāsies tikai pie Krimas okupācijas, šādu viedokli paziņojumā medijiem pauž Saeimas deputāts, bijušais ārlietu un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

“Pēdējo dienu notikumi Ukrainā liecina, ka ir piepildījušās sliktākās prognozes. Krievija neapstājas tikai pie Krimas okupācijas, bet gan cenšas destabilizēt situāciju arī citās Ukrainas pilsētās ar salīdzinoši lielu krievvalodīgo skaitu. Krievijas interesēs ir maksimāli vājināt Ukrainas šī brīža valdību, radīt sabiedrības neuzticību tai, lai pēc tam sekmīgāk varētu īstenot savas intereses, kas noteikti saistītas arī ar dabas resursu iegūšanu,” spriež Pabriks.

Viņaprāt, situācijas destabilizēšana valsts iekšienē ir vienkāršākais veids, kā cilvēkus pakļaut provokācijām un manipulācijai. “Šo provokāciju aizsegā Krievija turpina izlikties, ka tai rūp savu “tautiešu glābšana” ārvalstīs, tā attaisnojot militāro agresiju. Tas ir viens no secinājumiem, kas jāpatur prātā visam tās kaimiņvalstīm, arī Latvijai,” uzsver Pabriks.

Pēc Saeimas deputāta sacītā, var novērot arī, ka Krievija sabiedrības ietekmēšanai sekmīgi izmanto modernās tehnoloģijas, sociālos medijus, ar proaktīvu rīcību sekmējot Kremļa atbalstoša viedokļa veidošanos un par galveno “grēkāzi” padarot ASV un Rietumvalstis.

“Uzskatu, ka izvēles iespējas Rietumvalstīm arvien sašaurinās un vienīgais ceļš, lai situāciju stabilizētu, ir spēcīgu politisku un arī ekonomisku sankciju ieviešana, piemēram, ievērojami paplašinot to cilvēku loku, kuriem ieceļošana ES ir aizliegta. Tāpat ir jāsniedz palīdzība Ukrainas centrālās varas stiprināšanai,” norāda Pabriks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+