×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Pabriks: Krievijas un Baltkrievijas mācībām “Zapad 2013” nav aizsardzības mērķi

LETALETA

Šobrīd ir vairāki iemesli, lai domātu, ka Krievijas un Baltkrievijas kopīgi rīkotajām militārajām mācībām “Zapad 2013”, kuras aizsākās piektdien, nav aizsardzības mērķi, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

 

Viņš stāstīja, ka mācību “Zapad 2013” ēnā ir palikušas citas, piemēram Baltkrievijā aizsāktās abu valstu mācības “Zaimoģeistvije”, kurā tiek stiprināta abu valstu savstarpējā sadarbība militārajā jomā.

“Lai arī mācības “Zapad 2013″ aizsākās 20.septembrī, jau no 17. septembra Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir aktivizējis valsts iekšlietu karaspēku un arī transporta ministriju. Arī šis solis par kaut ko liecina,” sacīja Pabriks, norādot, ka ir rūpīgi jāvērtē, cik šādām mācībām un tajās izspēlētajiem scenārijiem ir hipotētisks apdraudējums uz Baltijas valstīm.

“Te nu jāteic, ka pēdējo gadu laikā Baltijas jūras reģionā spēku līdzsvars ir izteikti par labu Krievijai, kura mērķtiecīgi attīsta savus bruņotos spēkus,” sacīja ministrs.

Pabriks uzsvēra, ka uz šādiem hipotētiskiem draudiem jābūt gatavai reaģēt arī Latvijai, tomēr vaicāts, cik reāli gatava tiem ir mūsu valsts, ministrs atbildēja, ka tādā gadījumā ir jāatgriežas pie jautājuma par aizsardzības nozares finansēšanu. “Ja mēs gribam būt simtprocentīgi droši un gatavi reaģēt arī uz šādiem hipotētiskiem draudiem, tad ir jāatgriežas pie jautājuma par budžetu. To nevar izdarīt ar aizsardzības budžetu, kas pastāvīgi tiek samazināts,” viņš teica.

Tāpat Pabriks norādīja, ka atbilde uz moderniem draudiem nevar būt arī atgriešanās pie obligātā militārā dienesta. “Var jau būt, ka tas izklausās kā labs risinājums, bet patiesībā tas nav saistīts ar moderno draudu risināšanu,” viņš teica.

Piektdien Krievijas un Baltkrievijas teritorijā aizsākās militārās mācības “Zapad 2013”, kuras norisināsies līdz 26.septembrim. Tajās. plānots aizvadīt Krievijas un Baltkrievijas teritorijā septembrī. Lai arī to scenārijs paredz cīņu pret teroristiskiem un nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem, kas šķērsojuši Krievijas sabiedrotās Baltkrievijas robežu, eksperti norāda, ka, visticamāk, tajās tiks izspēlēts uzbrukums Baltijas valstīm.

Krievija iepriekšējās militārās mācības ” Zapad” aizvadīja 2009.gadā. Lai gan oficiāli tās bija nosauktas par aizsardzības mācībām, lai nodrošinātu stratēģisku stabilitāti reģionā, šo manevru scenārijā bija iekļauti simulēti uzbrukumi Baltijas valstu teritorijai un preventīvs kodoluzbrukums Varšavai. Šīs mācības izpelnījās asu Baltijas valstu, Polijas un NATO kritiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+