Politika

Pabriks: Latvija ir mazāk pakļauta terorisma draudiem0

Foto – LETA

Lai gan Latvija ir daļa no Rietumu pasaules, tā ir mazāk pakļauta terorisma draudiem, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt!”, komentējot nesen ASV Bostonas maratona laikā notikušos sprādzienus, pauda Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš norādīja, ka, pirmkārt Latvija teroristu uzbrukumu organizēšanai ir mazāk interesanta, jo ir perifērijas valsts. Tādējādi teroristu organizācijām rīkot uzbrukumus šādās valstīs ir mazāk interesanti, jo pēc tiem netiks gūta plaša publicitāte medijos.

Savukārt fakts, ka Latvija ir maza valsts, ļauj atbildīgajiem dienestiem gan vieglāk kontrolēt dažādu aizdomīgu grupējumu bīstamo darbību, gan to laicīgi novērst.

Pabriks atzina, lai gan Drošības Policija un citi valsts drošības dienesti pēc teroristu uzbrukumiem iedzīvotājiem ārvalstīs izdara vajadzīgos secinājumus, dažādas drošības pasākumus Latvijā nav nepieciešams padarīt stingrākus. “Tiesa arī sabiedrībai jāatceras, ka allaž var notikt negatīvi pārsteigumi, tāpēc jāievēro dažādi drošības pasākumi. […] Piemēram vajag pievērst uzmanību atstātām somām ne tikai lidostā, bet arī citos sabiedriskā transporta veidos, tostarp vilcienos vai tramvajā,” viņš atgādināja.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka pirmdien Bostonas maratona laikā notika divi sprādzieni. Tie nogranda gandrīz divas stundas pēc tam, kad bija finišējuši ātrākie skrējēji – profesionāli sportisti. Tajos nogalināti vismaz trīs cilvēki un ievainoti vairāk nekā 100. Starp bojāgājušajiem ir bērns astoņu gadu vecumā. Telekanāls CNN ziņoja, ka ir ievainots 141 cilvēks, no kuriem 17 ir kritiskā stāvoklī. Vairākiem ievainotajiem sprādzienos tika norauta roka vai kāja.

Bostonas maratons ir pasaulē vecākais ikgadējais maratons. Šogad tas notika 117.reizi. Tas ir viens no četriem pasaulē prestižākajiem maratonskrējieniem līdzās ar Ņujortas, Londonas un Berlīnes maratoniem.

LA.lv