Politika

Pabriks: Latvija ir mazāk pakļauta terorisma draudiem 0

Foto – LETA

Lai gan Latvija ir daļa no Rietumu pasaules, tā ir mazāk pakļauta terorisma draudiem, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt!”, komentējot nesen ASV Bostonas maratona laikā notikušos sprādzienus, pauda Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš norādīja, ka, pirmkārt Latvija teroristu uzbrukumu organizēšanai ir mazāk interesanta, jo ir perifērijas valsts. Tādējādi teroristu organizācijām rīkot uzbrukumus šādās valstīs ir mazāk interesanti, jo pēc tiem netiks gūta plaša publicitāte medijos.

Savukārt fakts, ka Latvija ir maza valsts, ļauj atbildīgajiem dienestiem gan vieglāk kontrolēt dažādu aizdomīgu grupējumu bīstamo darbību, gan to laicīgi novērst.

Pabriks atzina, lai gan Drošības Policija un citi valsts drošības dienesti pēc teroristu uzbrukumiem iedzīvotājiem ārvalstīs izdara vajadzīgos secinājumus, dažādas drošības pasākumus Latvijā nav nepieciešams padarīt stingrākus. “Tiesa arī sabiedrībai jāatceras, ka allaž var notikt negatīvi pārsteigumi, tāpēc jāievēro dažādi drošības pasākumi. […] Piemēram vajag pievērst uzmanību atstātām somām ne tikai lidostā, bet arī citos sabiedriskā transporta veidos, tostarp vilcienos vai tramvajā,” viņš atgādināja.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka pirmdien Bostonas maratona laikā notika divi sprādzieni. Tie nogranda gandrīz divas stundas pēc tam, kad bija finišējuši ātrākie skrējēji – profesionāli sportisti. Tajos nogalināti vismaz trīs cilvēki un ievainoti vairāk nekā 100. Starp bojāgājušajiem ir bērns astoņu gadu vecumā. Telekanāls CNN ziņoja, ka ir ievainots 141 cilvēks, no kuriem 17 ir kritiskā stāvoklī. Vairākiem ievainotajiem sprādzienos tika norauta roka vai kāja.

Bostonas maratons ir pasaulē vecākais ikgadējais maratons. Šogad tas notika 117.reizi. Tas ir viens no četriem pasaulē prestižākajiem maratonskrējieniem līdzās ar Ņujortas, Londonas un Berlīnes maratoniem.

LA.lv
LE
LETA-INTERFAX
Latvijā
Gobzems vai Pabriks? Vējonis atbild, kā rīkosies tālāk 2
2 dienas
LE
LETA
Latvijā
Vējonis oficiāli atsaucis Bordāna nomināciju premjera amatam 1
2 dienas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā 2
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
37 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
54 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
10 stundas