×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Pabriks: Latvijai draudi saistīti ar enerģētikas, kiberdrošību un informācijas telpu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija strādā, lai novērstu ne tikai tradicionālos draudus, bet arī lai stiprinātu enerģētisko drošību, kiberdrošību un informācijas telpas drošību, intervijā aģentūrai BNS sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš norādīja, ka pašlaik visas pasaules valstis pārskata drošības draudus. Lai arī joprojām ir aktuāli konvencionāla tipa draudi, kas ir apdraudējums no vienas valsts, patlaban tie ir ļoti zemā līmenī, ņemot vērā vispārējo starptautisko situāciju.

“Tomēr ir vēl triju tipu draudi. Latvijas gadījumā tā ir enerģētiskā drošība, kiberdrošība un informācijas telpas drošība. Visi trīs šie draudi tīrā veidā neattiecas tikai uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) vai Aizsardzības ministriju (AM). Tomēr to novēršana nav iespējama bez aktīvas AM iesaistes. Tālab mēs bez jau tradicionālo draudu novēršanas strādājam arī šo draudu novēršanai,” teica Pabriks.

Viņš uzsvēra, ka kibertelpas drošības nodrošināšanas ziņā AM no janvāra pārņems savā pārziņā CERT jeb Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju. Informācijas telpas drošības jautājumu risināšanā valdībā ir bijušas dažādas diskusijas, un pie tā arī tiek mēģināts strādāt. Savukārt, runājot par enerģētikas drošību, AM ir mazākas iespējas kaut ko darīt, tomēr dažādos līmeņos tā cenšas norādīt uz lietām, kas jārisina, pastāstīja ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+