×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Pabriks pārsteigts par argumentācijas trūkumu, noraidot viņa kandidatūru premjera amatam (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas "Vienotība" pārstāvji - Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās) un aizsardzības ministrs Artis Pabriks pirms tikšanās ar Valsts prezidentu par jaunās valdības veidošanu.

Aizsardzības ministrs Artis Parbiks (V), kuru Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien nolēma nenominēt premjera amatam, ir pārsteigts par argumentācijas trūkumu, noraidot viņa kandidatūru, un vēlētos dzirdēt daudz izsmeļošākas atbildes.

Pabriks žurnālistiem sacīja, ka viņš ir “daļēji pārsteigts”, jo šādi signāli bija, tomēr nevis par pašu prezidenta lēmumu, bet gan par preses konferencē pausto argumentāciju “vai drīzāk diezgan nelielo argumentāciju”, kas bijusi par pamatu viņa kandidatūras noraidīšanai. Pabriks vēlētos dzirdēt “daudz izsmeļošākas atbildes”, lai saprastu, kā tālāk darboties politikā. Proti, viņš pagaidām neplāno pamest politiku, tomēr gribētu zināt, ko darīt citādi, ko darīt labāk.

Ministrs arī piebilda, ka būtu priecīgs, ja prezidents vakardienas sarunā ar “Vienotības” pārstāvjiem būtu minējis vairāk argumentu.

Viņš arī uzsvēra, ka Aizsardzības ministrijā visi jautājumi nav ierobežotas pieejamības informācija, kā to norādīja prezidents.

Arī par Zvārdes poligonu pieminēšanu kā argumentu Parbiks ir pārsteigts un gribētu dzirdēt vairāk informācijas, lai saprastu, “par ko vispār ir runa”. “Zvārdes poligons tiek minēts nedēļu garumā, bet man nav pilnīgi nekādas saprašanas, kas šeit varētu būt tāds, kas liktu apšaubīt ministrijas labos mērķus vai uzdevumus,” klāstīja aizsardzības ministrs.

Politiķis arī uzsvēra, ka viss, kas tiek darīts, ir ne tikai nacionālajās interesēs, bet arī sabiedroto interesēs, un neapmierinātību no NATO partneriem par savu darbu viņš neesot dzirdējis.

Taujāts, vai viņš nākamgad kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās, Pabriks skaidroja, ka par to varēs lemt vēlāk.

Kā ziņots, prezidents, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija Pabriks, bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja.

Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Bērziņš žurnālistiem šodien atteicās skaidrot konkrētu iemeslu, kāpēc Pabrika darbība ministra amatā ir neapmierinoša, aizbildinoties, ka visa Aizsardzības ministrijas darbība ir ierobežotas pieejamības informācija.

“Viens, kas acīmredzot nav nekāds noslēpums un kas pavīdējis presē, ir Zvārdes poligona jautājums,” atklāja prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vai pils dadzināšana nav pietiekošs arguments.Cik daudz jānodedzina lai tāds rastos.

 2. Prezidents manuprāt rēķinās ar viedokli ko vēlās tie kas viņu ievēlēja par prezidentu, galveno kārt arZZS, kas apšaubābi tēlo šajā spēlē, spēlē nezinīšus. Žēl ka mums ir tāds prezidents, kas neprot saprotoši komentēt savu viedokli.

 3. Artis Pabriks bija ĻOTI piemērots premjera amatam!?? Viss viņam runā par labu! Jau rakstiju, ka Zvārdes “piesiešana” Pabrikam neiztur kritiku… Šī poligona jautājumu VAJADZĒJA risināt jau valsts neatkaribas atgūšanas sākuma gados, kad nebija atdotas turienes zemes īpašniekiem… KĀ tagad VAR patriekt cilvēkus no labiekārtotiem, augļus nesošiem laukiem un dārziem??? Pabriks šobrīd to vienkārši NEVAR IZDARĪT…!???ŠIS PROCESS IR NOVĒLOTS!!! Bez tam viņam ir labas atsauksmes no sabiedrotajiem darba vērtējumā.?!! KĀ SAPRAST PREZIDENTA ATTEIKUMU??? Arī vizuāli (kas NAV MAZSVARĪGI!!!) PABRIKS IR PIEMĒROTS!? NESAPROTU, KĀDU MODES MODELI PREZIDENTS VĒLAS???

 4. ““Viens, kas acīmredzot nav nekāds noslēpums un kas pavīdējis presē, ir Zvārdes poligona jautājums,” atklāja prezidents.” Ko Prezidents Bērziņš grib ar šiem vārdiem pateikt? Zvardinieki tagad varēs netraucēti dzīvot un strādāt savōs tīrumos un mežos, bez nekādiem izpirkšanas vai izlikšanas draudiem? Vai tas ir ko Bērziņš mums tagad sola? Ko viņš ar šiem vārdiem grib pateikt? Ka sodijis Pabriku par Zvārdi un citām viņam saprotamām lietām bet ka Zvārdē nekas nemainīsies un zvardinieki joprojām dzīvos zem spiediena un neziņā par savu likteni. Gribam skaidru atbildi no Bērziņa! Kādam šādus jautājumus ir jāuzstāda un jāsaņem pretī godīgu atbildi!!!

 5. Tagad Pabriks un Vienotība zinās, kādi ķēmi ir bijušie komunisti!

 6. Vai sis VP ir spejigs kaut ko tadu pats ar saviem spekiem pamatoti paskaidrot? Varbut daudz vieglak atkartot to kas prieksa likts?

 7. Pārsteigts par ko? Ja jau vienreiz noraidīja, tad līst otrreiz nav ko, labāks un gudrāks taču nedēļas laikā nekļuva.

 8. Abrene,Pabrik,Abrene!Nodevējus neviens nemīl.Šo nepiedos daudzi latvieši.

 9. Izrādās, ka prezidents Bērziņš bez politiskām spēlēm ir arī ļaunatminīgs un tagad atriebjas koalīcijai
  par to, ka tā neizskatīja viņa priekšlikumu par premjera varas pilnvaru palielināšanu. Bet cieš jau pati valsts, kurai nav stabīlas valdības, nevis partijas.

 10. Ne jau vienu vien Pabriku Valsts prezidents Bērziņš noraidījis bez argumentācijas. Tāpat viņš kopā ar ordeņu kapitulu noraidīja helsinkiešu ierosinājumu apbalvot disidentu, kas septiņdesmitajos gados upurēja sevi cīņā par Latvijas atbrīvošanu no komunistu režīma okupācijas. Varam tikai pabrīnīties par šo prezidenta dīvainību, ko nevar saukt par racionālu.

 11. Par ko Latvijai tāds sods šāda Prezidenta izskatā. Vēl maz nepatikšanu, ka prezidents pats rada haosu valstī.

 12. nezinu- par ko vairàk brīnīties- par Pabriku, kurš tik ļoti pàrsteigts, vai par Vienotību, kurai kadru trūkst, vai?

Draugiem Facebook Twitter Google+