×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2016
Drukāt

Pabriks: Pēc Lielbritānijas referenduma mēs visi esam zaudētāji (30)

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc balsojuma Lielbritānijas referendumā mēs visi esam zaudētāji, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).

Lielbritānijas balsojums Apvienoto Karalisti ir uzvedis uz vienvirziena ceļa, kas to neatgriezeniski ved prom no jebkādas veselīgas turpmākas sadarbības un apdraud ne tikai pašus, bet arī pēckara izveidoto politisko stabilitāti un drošību visā mūsu kontinentā, uzskata politiķis.

Viņaprāt, šī referenduma rezultāts ir piemērs tam, pie kā valsti var novest bezatbildīgs populisms un varas nespēja efektīvi rīkoties situācijā, kurā tiek izšķirts valsts un cilvēku liktenis. Tāpat tas ir apliecinājis, ka referendumā darbojas nevis racionāli, bet emocionāli argumenti. Ir sperts neatgriezenisks solis, kas ir satricinājis Eiropas Savienības (ES) un pēckara Eiropas pamatus, kurus briti paši savulaik cēla, un uzvarētāji šajā situācijā nebūs nevienā no pusēm.

Viņaprāt, jāpievērš uzmanība tam, kā atrast efektīvāko un nesāpīgāko risinājumu, un jāgatavojas pārmaiņām, kas mūs skars ne tikai ģeopolitiskā mērogā, bet arī ekonomiski katru individuāli, it sevišķi mūsu tautiešus Lielbritānijā.

Samērā droši var apgalvot, ka tas būs nopietns sitiens pa Eiropas ekonomiku, kas tuvākajā laikā izpaudīsies nestabilitātē valūtas tirgos un pārmaiņās biznesa vidē. Tiks pārskatīts ES budžets, un varētu samazināties no tā izrietošo investīciju apjoms Latvijā. Jārēķinās, ka pieaugs no Lielbritānijas importēto un uz Lielbritāniju eksportēto preču cenas, jo tās saskarsies ar lielākām administratīvajām barjerām, turklāt izstāšanās ietekmēs arī kapitāla un cilvēku brīvu pārvietošanos ES vienotā tirgus ietvaros, norāda Pabriks.

Viņš uzskata, ka tuvākajā laikā aktivizēsies ES pretinieki un populisti, kas centīsies sabiedrībā radušos mulsuma brīdi izmantot savā labā un aktualizēt līdzīgus soļus arī savās valstīs.

Lielbritānijas aiziešana vājinās savienību, un, skatoties nākotnes perspektīvā, ļoti iespējams, ka valstis, kuras šobrīd vēlas lielāku ietekmi svarīgu lēmumu pieņemšanā, varētu veikt līdzīgu gājienu. Tajā pašā laikā arī Lielbritānijā ar referendumu vēl nekas nav beidzies, jo aktualizēsies jautājums par atkārtotu Skotijas atdalīšanos no Apvienotās Karalistes, kas ir skaidri definējusi vēlmi palikt Eiropas Savienībā arī turpmāk, tāpat neskaidra ir Ziemeļīrijas nākotne.

Jāatceras, ka neskatoties uz šī rīta rezultātiem, referendumam ir tikai rekomendējošs raksturs, līdz ar to valdībai ir tiesības to nepieņemt, taču šajā gadījumā tā būs politiska pašnāvība.

Uzskatu, ka šī brīža valdībai savu varu vajadzētu zaudēt kā vienā, tā otrā gadījumā, jo referenduma rezultātu var uzskatīt par neuzticības balsojumu Deividam Kameronam, kurš lielā mērā ir atbildīgs par visu, kas Lielbritāniju noveda līdz “Brexit”, skaidro Pabriks.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Veselīgi valstij un katram individuāli Atbildēt

  Efektīvākā un racionālākā rīcība-Briseles,Amsterdamas un Lisabonas progresīvais ienākuma nodoklis un 6% PVN likme pārtikai-Latvijā!

 2. Briti grib saglabāt savu nāciju! Viņi nevēlas vairs pieņemt visādus salašņas no visām pasaules malām. Viena prātīga tauta! Merkele jau ievārīja to cūkēdienu ar tiem migrantiem. Lai tagad strēbj!

 3. ir pienācis laiks nomainīt citu plati

 4. Gribētos,lai šī nevienlīdzīgāES ātrāk nosprāgtu!Kāpēc joprojāmLV lauksaimnieki saņem tik mazus tiešmaksājumus?tā ir etniskā diskriminācija

 5. Zaudē tikai tas, kas nav gatavs dzīves pavērsieniem!

 6. Arti – sāpīgi, bet jāpiecieš … Pagaidām taču liekēžu uzturam naudiņa nav nogriezta?

 7. Pabrik gatavojies emigret….Vienotībai nekas netiks piedots un aizmirsts- it īpaši 100% tautas viedokļa ignorēšana, Satversmes izvarošana ar Grozījumiem, migrantu ievilkšana un Stambulas konvencija..Rociet zemnīcas, Sorosa suņi..

 8. TTIC rupors pamodās un komentē.. Skaidrs, ka zaudējums ir būtisks- visu ES barā zem TTIC nepabazt..UK jau ir ārā un gatava aizstāvēt savas intereses. Kas, protams, globalistu- liberāļu aģentiem sāp..Turklāt Francija un Holandē sekos pa pēdām..
  Ko gan neokolonizatoru ietekmes aģenti bija iedomajusies- ignorēt vēlētāju viedokļi par Stambulas konvenciju, migrantiem, vārda brīvības piegriesanu ar grozījumiem, nozagt banku dienas laikā, miljonus Air Baltikaa? Aaun nekas par to nebūs? Tiklīdz izmainīsies politiskā situācija, vienotība atbildēs par padarīto, sēžot uz cietā benka..mēs neko neaizmirsisim.

 9. Pabrika kungam vajadzētu gan padomāt, pie kā novedusi Šulca, Junkera, Latvijas pārstāvja Dombrovska politika. Un nav ko meklēt vainu Kameronā. Tagad to pašu bankrotējušo politiku Latvijā centīsies iemiesot Piebalgs ar Pabriku un citiem līdzīgajiem

 10. Mes vinnejam,un dzivojam Uk:))Un paliksim UK:)))Musu bernu nakotne-daudz labaka:)))

 11. LB maksāja EU kasē 10 milj gadā, tagad šo naudu segs citas bagātās dalībvalstis. Un kur ši nauda paliek investējas LV, LT, Rumānijas, Bulgārijas, Slovenijas utt austrumvalstu vadošo personu kabatās. Pienāks brīdis kad arī citas rietumvalstis pateiks stop, mēs negribam vergot, un barot tos austrumu parazītus. Tagad jau ārzemju interneta portāli pilni ar komentāriem. Tiem kas lasa arī citās valodās var izlasīt arī citu tautu viedokļus. Tāpat tie miljoni migranti ne tikai britiem, bet arī citiem ir jau līdz lūpai. Tā kā gaidām, kura bus nākošā exit valsts.

 12. Priecājos par bagāto Lielbritāniju.ES man nesusi bezdarbu Latvijā.Izpostījusi manu profesiju kā tādu.Mani izsūtījusi vairot citu zemju labklājību. Mani bērni šķirti no draugiem un ģimenes Latvijā.Ar dziļām skumjām nesu šā laika lāstu…

 13. Ņemiet vērā, to jums skaidro PABRIK…. Protams, ka liekēžu bandām, kuras parazitē uz globalizācijas un liberālās avanturistiskas ekonomikas saspēlēm, tas ir zaudējums…. Jums to skaidro PABRIKS…PERSONA, kura ir mērķtiecīgi , ar nodomu un grupveidā veikusi darbības, lai mazinātu LR suverenitāti….. tā saucamais bijušasi aizsardzības ministrs, kura nevērība ir novedusi valsti pie sekām…

 14. Tikai nevajag…Eiropas Savieniba noved valstis lidz “klinkim” Viss, kas bija, tiek iznicinats.Gan cukurfabrikas, gan fermas, gan cilveki dodas prom no valsts No tadas savienibas ir jamuuk Pec iespejas atrak

 15. BRITU BALSOJUMS IR PARAUGS,KÄ JEBKURAM PARLAMENTAM ARÌ LATVIJAS NEVAJAG IGNORÈT PAMATNÄCIJAS INTERESES ANGLIJÄ UN KÄ PIEMÈRS ARÌ LATVIJÄ!JA LATVIJAS PARLAMENTS TURPINÄS MIGRANTU INVÄZIJU LATVIJÄ UN NERISINÄS STRÄDÄJOŠÄS TAUTAS,JEB VIDUSLÄŅA LABKLÄJÌBAS JAUTÄJUMUS,ES JAU TAGAT ESMU GATAVS BALSOT,KÄ BRITI!*

 16. ka beidzot ES vadība saņēmusi pērienu ,kas sen bija vajadzīgs .Nu jau par vēlu as”ŗas liet .Labāk padomāt ,kā atgūt prestižu .Lai citiem ”nabadziņiem”negribētos arī tādu cukur gailīti pamēģināt.

 17. pati pienīgākā govs izmukusi un NATO ģenerāļi draud mūs pamest Krievijai

 18. Vecā komsorga,padomju okupantu ideologa,Kremļa ietekmes aģenta murgi!

 19. Vecā komsorga,okupantu ideologa murgi!

 20. Referendums? Ir tāda sajūta, ka ballīti pametis gudrs, bagāts, dāsns un vislabāk dziedošais viesis. Palikuši vien augstprātīgie nūģi, nabagi un parādnieki, kuri sēž un ar iztapīgiem smaidiņiem gaida, kad kaut ko iedos no labi servētā galda. Kompānija paliek arvien sūdīgāka…

 21. Jāatceras, ka neskatoties uz šī rīta rezultātiem, referendumam ir tikai rekomendējošs raksturs, līdz ar to valdībai ir tiesības to nepieņemt,
  ————–
  tā tikai Latvijā dara,britiem tomēr ir DEMOKRĀTISKA valsts,kur tauta lemj,ne saujiņa neliešu.

 22. Sētnieka darbs spīd?

Draugiem Facebook Twitter Google+