×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Pabriks: prezidentam nevajadzētu doties uz “uzvaras dienas” svinībām Maskavā (10)

LETALETA

Ja situācija Ukrainā neuzlabosies un Krievija nemainīs pašreizējo ārpolitikas nostāju, Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam nevajadzētu doties uz “uzvaras dienas” svinībām Maskavā, pauda bijušais ārlietu un aizsardzības ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).

Viņš skaidroja, ka pašreizējā situācija savā ziņā esot līdzīga kā pirms desmit gadiem, kad toreizējai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai bija jāpieņem lēmums, vai doties uz Maskavu, lai parakstītu robežlīgumu.

“Tolaik gan šķita, ka attiecības ar Krieviju uzlabojas, taču tagad jau ir novērojama ļoti ilgstoša neadekvāta Krievijas reakcija starptautiskajā politikā. Mēs arī nevarētu teikt, ka situācija uzlabojas,” skaidroja Pabriks. “Ja par braucienu būtu jālemj šodien, es esmu pārliecināts, ka prezidents nevar braukt uz Maskavu. Tajā pašā laikā mēs nevaram izslēgt, ka līdz tam laikam situācija uzlabosies.”

Deputāts arī uzskata, ka lēmumam jābūt “daudzmaz vienotam Baltijas reģionā”, kā arī Eiropas Savienības (ES) iekšienē.

“Būtu labi, ja šo lēmumu neietekmētu arī prezidenta pārvēlēšana, jo tas var nostrādāt gan uz vienu, gan otru pusi,” uzskata Pabriks.
Savukārt, vaicāts, vai Krievija prezidents lēmumu varētu izmantot saviem propagandas nolūkiem, deputāts norādīja, ka šāda iespēja pastāv.

“Krievijas interesēs ir starptautiskajai sabiedrībai parādīt, ka nekas būtisks nav noticis. Ja rietumvalstu viesi dotos uz Maskavu, ar lielu pompu tiktu parādīts, ka Krievija ir ļoti varena valsts, kura tiek respektēta. Savukārt, ja visi atteiktos braukt, Krievijas masīvais propagandas aparāts to pagrieztu citā gultnē – re, mūs atkal pazemo un nicina, cienījamākā uzvara Rietumiem neko nenozīmē,” rezumēja Pabriks.

Jau ziņots, ka pirmdien intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) sacīja, ka, izšķiroties, vai Bērziņam apmeklēt “uzvaras dienas” svinības Maskavā, ir jāņem vērā arī uzaicinājuma konteksts un tas, ka šajā laikā Latvija ir prezidējošā valsts ES Padomē.

“Mēs esam prezidējošā valsts, līdz ar ko tāds vai citāds lēmums tiks skatīts arī šajā kontekstā. Protams, [..] pašlaik es ļoti gribētu redzēt vienotu ES nostāju. Pirms šādi lēmumi tiek pieņemti, par to vēl vajadzētu diskutēt arī ES iekšienē,” sacīja ārlietu ministrs.

Viņš piebilda, ka vairāku valstu vadītāji jau ir pauduši savu attieksmi pret dalību Maskavā plānotajos “uzvaras dienas” pasākumos un tās esot viņu tiesības, “taču neaizmirsīsim, ka šajā konkrētajā situācijā mēs esam arī ES prezidējošā valsts, un, protams, ka notikumi, kādi tie ir attīstījušies, manuprāt, daudziem valstu vadītājiem dalību šajos pasākumos padara stipri problemātisku, un tas arī ir jāņem vērā”.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne iepriekš, jautāta, vai Bērziņš plāno doties uz 9.maija pasākumiem Maskavā, sacīja, ka “ir pietiekami daudz laika, lai izvērtētu situācijas attīstību un pieņemtu lēmumu”.

Jau ziņots, ka starp Maskavas uzaicinātajiem viesiem ir gan ASV prezidents Baraks Obama, gan Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Esmu lepna pat mūsu valsts Prezidentu. Vismaz nemauj līdzi es aunu baram. Kārtīgs vīrs atšķirībā no leišu mutes bajārienes un puszilā igauņa. Pīle Vaira arī skrēja pie Putina, man vēl mājā bilde kā šī saviebusies iet garām prezidentam Putinam. Kāpēctik īsa atmiņa? Lai veicas Prezidentam Bērziņam.

 2. Uz Maskavu “svinēt” esam jau braukuši, Abreni atdevām “atpakaļ”, finansējam krievu skolas, brīvi ļaujam piesārņot savu ēteru ar Krievijas propogandu, zinam, bet klusējam, kad mūsu bērni nedabū darbu, ja neprot krievu valodu ,ļaujam šņaukt degunus mūsu karogā un samierinamies ar to, ka Ušakovs klaji ignorē partiju kopējo nostāju sankciju jautājumos pret Krieviju u.t.t., BET VAI KAUT KAS IR MAINĪJIES UN LIELAIS KAIMIŅŠ NORIMIS? NĒ!
  Mūsu prezidents nedrīkst nostāties pret Igaunijas un Lietuvas prezidentu lēmumu. ŠIS IR TAS BRĪDIS, KAD MĒS BALTIJAS VALSTIS VARAM PAUST SAVU KOPĒJO PIEREDZI, KURĀ NAV ATTAISNOJIES NEVIENS NO PIEKĀPŠANĀS UN UZTICĒŠANĀS MĒĢINĀJUMIEM KRIEVIJAI.
  Man būtu kauns, ja A.Bērziņš brauktu uz , tā saucamajām, svinībām, tiešām kauns! Pietiek taču zemoties!

 3. Bet kādas balsis Bērziņu ievēlēja? ZZS ar NATO noliedzēju Lembergu un pie krievu naftas piesietu un SC; tā kā brauks – Tā nafta taču spiež … un SC ir Putina partijas filiāle = te ir atbilde un pārējais tikai pļāpāšana.

 4. gandrīz mugurkauls Atbildēt

  a nevar kautkā mazliet braukt un mazliet nebraukt?

 5. Būtisks šinī situācijā ir jautājums par to kam tā bija uzvara un kam okupacija. Ticu, prezidents pieņems pareizo lēmumu un nevis gļēvi locīs muguru.

 6. viņa nostāju visi zin, bet manejā ir ka jābrauc. ar kaimiņu jāsadzīvo nevis jākašķejas. kaimiņš nekur nepaliks, pastāves ilgāk par mums, riešana un naids situāciju neuzlabos

  • tas nav tas kaimiņš ar kuru var ko sarunāt. Viņš var runāt vienu ,bet darīt citu, Krimā putiks teica nav rašas kareivju…es pat tadam ģļēvam melim roku nedotu…

  • Te ir divas iespējamības. 1.Ja brauks,tad būs slikts un tiks apriets. 2. Ja nebrauks, tad būs slikts un tiks apriets. Žēl, ka kaimiņus nevar vienkārši nomainīt!

  • Kaa janvaaris var paregjot cik ilgi kaiminjsh pastaavees?

Draugiem Facebook Twitter Google+