×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Pabriks: valdībai jāsniedz garantijas, ka bēgļi integrēsies latviešu vidē (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdībai jāsniedz garantijas, ka bēgļi, ja tie tiks uzņemti, integrēsies latviešu vidē, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.

Pabriks uzsvēra, ka ir jāņem vērā līdzšinējā imigrācija Latvijā. “Ja mēs runājam par integrācijas kapacitāti, tad pēc otrā pasaules kara līdz 1989.gadam Latvijā iebraukuši no PSRS vismaz 700 tūkstoši cilvēku. Tā ir trešā daļa no iedzīvotāju skaita. Šis skaitlis jāņem vērā. Domāju, ka šie argumenti Latvijai ir labi, lai mēs varētu runāt par [bēgļu] skaita samazinājumu,” teica Pabriks.

EP deputāts uzsvēra, ka jautājums nav tikai par bēgļu skaitu, bet gan par principiem, kā tie tiks uzņemti. “Kas būs pēc gada, diviem, vai trīs? Vai paši izvēlēsimies bēgļus, vai kāds mums tos uzspiedīs? Gribu dzirdēt arī garantijas no valdības par to, vai šie bēgļu pilnībā spēs integrēties latviešu vidē,” sacīja Pabriks.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka loalīcijas partneri pirmdien spriedīs par bēgļu iespējamo uzņemšanu Latvijā. Sanāksme notiks pirmdien plkst.9 Ministru kabinetā, aģentūrai BNS apstiprināja Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) aģentūrai BNS sacīja, ka vienīgais atlases kritērijs patvēruma meklētājiem būs tas, vai viņi kvalificējas bēgļa statusam.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. PALDIES JUMS -Esmu sašutis un dusmīgs- PRECĪZI!!! LABĀK NEVAR PATEIKT!!!

 2. Integrēsies Aijo Benesa vidē!

 3. Гражданин латвии Atbildēt

  Что вы так волнуетесь? Они как и вы поют,танцуют и воруют. А сидеть на пособии латышский язык не нужен.

 4. Iespējams,otrādi Atbildēt

  Papildinās krievvalodīgo skaitu! Kas var garantēt,ka tā nebūs?

 5. Kā liecina citu ES valstu piemēri,āfrikāņu un arābu valstu bēgļi nebūt necenšas integrēties pamattautas vidū,bet veido savus kompaktus pilsētu kvartālus,kuros baltajiem (piemēram,Zviedrijā) iesaka pat labāk nerādīties! Kāpēc lai Latvijā būtu citādi? Tādēļ arī valdības garantijām nav nekādas vērtības!

 6. Kādas muļķības. Visi taču zinām, ka iebraucēji uzspiež savu dzīvesveidu, reliģiju u.t.t tautai, kura viņus ir pieņēmusi.

 7. Esmu sašutis un dusmīgs! Atbildēt

  Man nevajag garantijas – garantijas jau bija arī attiecībā uz krievruņu okupantiem un kolonistiem, bet joprojām Latvijā ir vietas, kur latvietis tiek pazemots un latvietim jājūtas kā fiziski un garīgi pieķēzītā Krievijai raksturīgā guberņā.
  Man vajag, lai valdība uzsāk deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju, kuras rezultātā aizbrauc no Latvijas šie 700 000 okupantu un kolonistu (puse drošvien pa šiem 25 “neatkarības” gadiem būs dabiski nomirusi). Lai valdība slēdz robežas un Latvijā nelaiž bēgļus, kuri uz Eiropu galvenokārt skrien pēc lielās algas un lielajiem pabalstiem!
  Valdībai ir jākalpo tautai! Tagad tauta valdībai ir pie vienas vietas – valdība laiž tautai siltu uz galvas un melo, ka tas ir lietutiņš. Latvijas demokrātija arvien vairāk atgādina diktatūru, kas ignorē tautas viedokli.

 8. Ar otro dienu liec pie darba un maksā pēc nopelnītā – lielākā daļa aizmuks uz zemēm, kur pabalsti Latvijas algu līmenī un lielāki. Bļaus par tiesībām dzīvot uz pabalstiem – Jautājums tie pabalsti Latvijas līmeņa vai Eiropas? Lai tante skaidri izsakās, ja nu tik mudīga…

Draugiem Facebook Twitter Google+