×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2013
Drukāt

Pabriks: “Vienotībai” jādomā par jaunu biedru piesaisti

Foto-LETAFoto-LETA

Lai partija “Vienotība” stiprinātu savas pozīcijas Latvijas politikā un atgūtu vēlētāju uzticību, tai primāri ir jādomā par jaunu un spēcīgu politiķu piesaisti, intervijā aģentūrai BNS sacīja viens no “Vienotības” līderiem, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (attēlā).

Viņš atzina, ka šobrīd “Vienotība” ir visai grūtā situācijā, jo pār to kā valdošo partiju tiek raidīta spēcīga kritika, taču, lai atgūtu vēlētāju uzticību, partijai jābūt spējīgai piedāvāt aizvien jaunus partijas līderus un jaunus cilvēkus, kuri būtu gatavi strādāt valsts un pašvaldības labā.  “Ja “Vienotība” grib savas pozīcijas saglabāt un stiprināt, ir jāsaprot, ka nedrīkstam palikt tajās pašās pozīcijās, kurās esam līdz šim – mums tās ir jāuzlabo, jāmaina. Tas attiecas uz jebkuru partiju, kas grib pastāvēt ilglaicīgi. Pirmkārt, mums ir jāveicina jaunu politiķu, jaunu spēku piesaiste,” teica Pabriks.

Viņš pauda uzskatu, ka šajā jautājumā būtiska ir sadarbība ar visām Latvijas reģionālajām partijām, jo tajās ir liels potenciāls. “Reģionālajās partijās ir daudz spējīgu cilvēku, kas varbūt bijuši pirms tam politikā kādā partijā. Mums ar viņiem ir jāsadarbojas, un tas arī ļaus “Vienotībai” savā ziņā tuvināt “Vienotības” Saeimu un valdību pie vienkāršā cilvēka,” sacīja ministrs.

Pabriks norādīja uz nepieciešamību iegūt jaunus politiķus, kas varētu startēt vēlēšanās, taču atzina, ka to nav viegli izdarīt, jo Latvijas sabiedrībā ir ļoti negatīva attieksme pret politiku. “Mēs paši šaujam sev kājā, jo, ja mēs negatīvi skatāmies uz politiku, kāpēc lai kāds ar to nodarbotos. Negribēsiet taču strādāt profesijā ar zemu prestižu,” viņš sacīja.

Aizsardzības ministrs arī norādīja, ka “Vienotībai” rūpīgi jāizvērtē nesen notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultāti, kuros partija neguva plašus panākumus. “Jāliek priekšā tie cilvēki, kas ir spējīgi, kas grib sevi parādīt un strādāt. Mums ir arī jābūt profesionālai kampaņai, jo tomēr mēs nevaram primitīvi pieiet šiem jautājumiem, ir jāspēj komunicēt ar sabiedrību. Komunikācija jau kopš sengrieķu laikiem ir politikas sastāvdaļa. Viena lieta ir tas, ko tu zini un ko saproti, bet otra lieta ir to pateikt cilvēkam saprotamā veidā,” viņš sacīja, atzīstot, ka “Vienotības” kampaņa pirms nesen aizvadītajām pašvaldību vēlēšanām tomēr nebija veiksmīga.

“Pirmkārt, varētu būt vēlējušies spēcīgākus kandidātus vai līderību, bet neviens jau spēcīgāks nepieteicās un izvēle nebija liela. Arī komunikācijā bija kļūdas,” viņš sacīja, taču jautāts par kļūdām atzina, ka tas nav jautājums par gudrību vai muļķību, tas ir jautājums par profesionalitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+