Latvijā
Politika

Pabriks: “Vienotībai” nepieciešama “stingra roka” 16

Foto – LETA

“Vienotības” politisko pozīciju atgūšanai partijai ir jākļūst daudz aktīvākai un tās vadībā ir nepieciešama “stingra roka”, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda “Vienotības” politiķis, Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Pēc Pabrika vārdiem, “Vienotības” politiķi nedrīkst domāt, ka partija ir mūžīga. Lūgts precizēt, vai viņš paredz partijas galu, Pabriks tieši neatbildēja, bet atzīmēja, ka nav pareizi cerēt, ka viss pats par sevi atrisināsies. “Vienotībā” esam pieļāvuši gana daudz kļūdu, mums trūkst jaunu līderu, neesam pietiekami aktīvi vadījuši partiju, neesam gana pamanāmi valdības darbā, mums ir jābūt aktīvākiem, piebilda politiķis.

“Jautājums ir, vai mēs turpināsim noasiņot ierakumos, vai arī iesim uzbrukumā,” turpināja Pabriks.

Pēc viņa domām, “Vienotība” tika pieļāvusi kļūdu, neveidojot kopīgu sarakstu ar citām līdzīgas ideoloģijas partijām uz pašvaldību vēlēšanām, tāpēc Pabriks atkārtoti pauda viedokli, ka “demokrātiskā flanga” partijām būtu jāapvienojas, un tieši šajā virzienā viņš saskata “Vienotības” nākotni.

Tāpat partijas glābšanai esot nepieciešama “stingra roka”, un būtu labi, ja šī stingrā roka atrastos Saeimas frakcijā. Viņš atzina, ka Eduardam Smiltēnam neviens partijas priekšsēdētāja vietu nav garantējis, bet Solvita Āboltiņa lai arī ir ļoti spēcīga politiķe, tomēr viņas zemais reitings neļaušot izvilkt partiju no krīzes.

“Diemžēl, izteiktu gaismu tuneļa galā neredzu,” atzina Pabriks, aicinot tomēr sagaidīt augustu, kad partijas kongresā “paskatīsimies, cik daudz mums to karotāju vēl ir palicis”.
Runājot par piecu Saeimas deputātu aiziešanu no partijas, Pabriks atzina, ka tā briedusi ilgāku laiku. Viņa skatījumā, šie cilvēki būs jaunā politiskā spēka veidotāji, nevis pievosies tam, sekojoši viņš uzskata, ka šiem pieciem cilvēkiem nebūtu jāpaliek “Vienotības” frakcijā, jo viņi tik vien kā izmantos “Vienotību” savās interesēs.

Pabriks atzīmēja, ka minēto cilvēku lēmums veidot jaunu partiju iezīmē nopietnas izmaiņas Latvijas politikā, jo attiecīgās politiskās nišas spēki būtiski sašķeļas.

LA.lv